Tabletki Wczesnoporonne! Plis Pomozcie!

Status
Zamknięty.

Kate030187

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
hej moja kolezanka zaszla w ciaze z jakims nieznanym jej nawet facetem...to straszne ale to sie zdazylo..ona jest moja super kumpela zal mi jej...probowalam jej cos doradzic ale ona chce usunac ciaze...pisalam o niej juz przy temacie aborcji ale nikt mi nie odpowiedzial...teraz jedyne co moge dla niej zrobic to zalatwic tabletki wczesnoporonne ale slyszalam ze je dostaje sie tylko w przypadku gwaltu??czy to prawda???gdzie moglybysmy je kupic???pliss pomozcie mi i mojej kolezance!! i nie przekonujcie ze robi zle!!teraz i ja jestem za tym!!bedzie lepiej jesli tego dziecka nie bedzie!! tak mi sie wydaje...
 

Ika202

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2006
Posty
138
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Bydgoszcz
Można je kupić ale bierze sie je do 72h po stosunku są tak wrazieby co poczytaj www.wpadka.pl.A e którym miesiacu jest kolezanka??I dlaczego zaszla w ciaze z jakims nieznanym jej nawet facetem??tego nie rozumiem to był gwałt czy poprostu alkohol??pozdrawiam i zycze powodzenia :papa:
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Moim zdaniem jest juz z apozno na tabletki wczesnoporonne, a poza tym czy na pewno warto usuwac te ciaze. to tez czlowiek chciaz jeszcze sie nie urodzil... tak iem pisalas by cie nie przeonywac. teraz pozostaje chyba tlyko aborcja, ale to w polsce nielegalne poza tym niejednokrotnie po aborcji kobieta umiera ejzeli aborcja przeprowadozna jets w niewlasciwy sposob...
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
ej no ja słyszałam, że są jeszcze jakieś tabletki (bodajrze antykoncepcyjne) które doprowadzają do poronienia.. tylko, że dopóki zarodek(czy jak to się zwie) nie zamieni się w płód... nie wiem czy to prawda .. :p
 

Kate030187

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
ej no ja słyszałam, że są jeszcze jakieś tabletki (bodajrze antykoncepcyjne) które doprowadzają do poronienia.. tylko, że dopóki zarodek(czy jak to się zwie) nie zamieni się w płód... nie wiem czy to prawda .. :p
no wlasnie sa takie tabletki ..to jest jej 2 tydzien!!!slyszalam ze sa do miesiaca ale skad je wziac??co do pytan dlaczego wpadla to poprostu alkohol..ale wiem tylko ze ona cierpi cholernie bo nie ma na kogo liczyc..nawet na rodzicow..

moja kolezanka zastanawia sie nad usunieciem ciazy ale nie ma nawet pieniedzy..i co ma robic jak czasami jej rodzicom nie wystarcza na jedzenie dla niej i braci a mowa o dziecku...tylko ona jest w 2 tygodniu dopiero ale i tak nie wie co zrobic???pomozcie!!!!tylko nie umoralniajcie ani mnie ani jej...poza tym tu jest jeszcze to ze zaszla w ciaze z jakim kompletym nieznanym jej kretynem z dyskoteki ktory upil ja i wykorzystal..nie wie kto to byl nawet i co ona ma zrobic?? ona sam ryczy tylko ze nie spojrzy na to dziecko nigdy..i nawet nie ma mozliwosci aby je wychowac i co teraz???

dodam jeszcze ze ona juz teraz najlepij jakby do psychiatry sie zapisala..nie wiem co robic??ona jest roztrzesiona bo wie jaka bedzie reakcja rodzicow..jak jej kuzynka zaszla w ciaze a byla starsza od niej rodzice wyrzucili ja i jej chlopaka z domu i ania boi sie o to samo...szkoda ze nie wziela predzej tabletek...a teraz co ma zrobic??pomozcie co moze jeszcze zrobic??ona nie chce tego dziecka!!!
mam tylko jeszce pytanko bo kazdy mowi o zabijaniu a jak bierzesz tabletki po wpadce to co nie zabijsz??zabijasz tak samo jak bys pozniej dokonala aborcji...
 

Anuleczka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2006
Posty
28
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
TarnobrzeG
Nie gratuluje znajomych ...Jesli jest powyzej 8 tygodnia ratuje ja tylko "skrobanka" ... bodajze do 7 tygodnia mozna na lewo od ginekologow usunac ciaze bez zadnych "metod operacyjnych" .
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
Można je kupić ale bierze sie je do 72h po stosunku są tak wrazieby co

Tabletki 72h to zupelnie co innego niz tabletki wczesnoporonne. Tabletki 72h uniemożliwiaja zaplodnionemu jajeczku zagniezdzic sie w macicy. A tabletki wczesnoporonne... ho ho... nie wiem do którego tygodnia można je stosować, ale wiem że w Polsce są nielegalne i raczej nie można ich dostac. Chyba ze nielegalnie, ale takim bym nie ufała...
No to ładnie się koleżanka wrobiła :/ Pozostaje tylko skrobanka... chyba że jednak zdecyduje się urodzić. 3majcie się, będzie dobrze
 

asik1984

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
131
Punkty reakcji
0
Wiek
39
moja kolezanka poszla do lekarza za 500 zl dostala zastrzyk a za dwa dni lezala w szpitalu z objawami poronienie... tu na forum niczego sie nie dowiesz pozostaje wizyta u lekarza
 

Pancernik

Czarna Mamba
Dołączył
6 Październik 2005
Posty
3 196
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z Nienacka
Zgadzam z sie z naShiA. Tabletki Postinor to zupelnie cos innego niz taletki wczesnoporonne.
A tabletki wczesnoporonne tak jak naShiA napisala sa w Polsce nielegalne wiec tak naprawde nie mam pojecia skad Twoja przyjaciolka je wezmie.


A odnosnie calej sytuacji, moim zdaniem, rozumiem ze ona teraz tego zaluje, to co sie zdarzylo jest dla niej tragedia ale stalo sie. I jest to wina jej i chlopaka wiec powinna poniesc konsekwencje swojgo zachowania. Dziecka, wogole ciaza jest za zbyt powaznym zjawiskiem zeby teraz ot tako sobie myslec jak tu by sie tego problemu pozbyc. Mogla sie troszke wczesniej nad tym zastanowic, chyba nie jest juz dzieckiem.
Byc moze jest to surowy osąd, moze nawet za surowy, ale w tych sprawach ja mam wlasnie takie zdanie.
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
I jest to wina jej i chlopaka wiec powinna poniesc konsekwencje swojgo zachowania. Dziecka, wogole ciaza jest za zbyt powaznym zjawiskiem zeby teraz ot tako sobie myslec jak tu by sie tego problemu pozbyc. Mogla sie troszke wczesniej nad tym zastanowic, chyba nie jest juz dzieckiem.

Ja tez tak uważam. Skoro zdecydowała sie na milosc fizyczna to znaczy ze dzieckiem najwyraźniej nie jest i najprawdopodobniej zdaje sobie sprawe ze dzieci nie biora sie z kapusty. Skoro uważała sie za dosc dorosłą na rozpoczecie wspolzycia to teraz powinna rownie dorośle poniesc tego konsekwencje. Ale mysle ze jakos sobie poradzi. 3majcie sie
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Ja tez tak uważam. Skoro zdecydowała sie na milosc fizyczna to znaczy ze dzieckiem najwyraźniej nie jest i najprawdopodobniej zdaje sobie sprawe ze dzieci nie biora sie z kapusty. Skoro uważała sie za dosc dorosłą na rozpoczecie wspolzycia to teraz powinna rownie dorośle poniesc tego konsekwencje. Ale mysle ze jakos sobie poradzi. 3majcie sie
.
Dla mnie to nie zrozumiałe upić się i nie wiedzieć co się z nim dzieje, jeszcze z obcym facetem.
A tak wogóle to ja mam 2-kę szkrabów (planowane) i jak byłam prawie pewna że jestem w ciąży byłam w 3 tygodniu lekarz mi kazał przyjść za 2 tygodnie bo jeszcze nie jest wyczuwalny płód,więc jak można wiedzieć że napewno jest w ciąży,skoro ona jest dopiero w 2-tygodniu,no chyba że to będzie olbrzym a z tego co piszesz to nieraz nie mają nawet na chleb,to raczej dziecko powinno być nie duże,no i jeszcze ten-alkohol-a moze jest już znana płeć?Pozdrawiam.paweł.JPG
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
(...)więc jak można wiedzieć że napewno jest w ciąży,skoro ona jest dopiero w 2-tygodniu,no chyba że to będzie olbrzym
większosc testow ciązowych wykrywa ciąże po tygodniu, a nawet po kilku dniach. I nie ze wzgledu na wielkosc dziecka, a na hormony które pojawiają sie w moczu w czasie ciązy
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
większosc testow ciązowych wykrywa ciąże po tygodniu, a nawet po kilku dniach. I nie ze wzgledu na wielkosc dziecka, a na hormony które pojawiają sie w moczu w czasie ciązy
I tu się kolażanka myli,moja pierwsza ciąża jak i druga były bardzo oczekiwane, bo nie mogłam zajść w ciąże,z pierwszym dzieckiem jak nie dostałam miesiączki po 2-tygodniach poszłam kupić test i co? I lipa.Rozczarowanie, byłam prawie pewna że jestem w ciąży bo bardzo źle się czułam kupiłam drugi test,tłumacząc sobie że tamten był zepsuty i co? Znowu to samo,po tygodniu poszłam do lekarza,bo nie wiedziałam co się dzieje a brzuch mnie bolał strasznie.Lekarz powiedział że są zmiany ale mam przyjść za 2-tygodnie jeśli nie dostane miesiączki,i wtedy dopiero się okarze czy naprawde jestem w ciąży.Przed zbadaniem powiedziałam mu myślałam że jestem w ciąży ale robiłam test 2 razy i nic nie wyszło.A on na to że test wcale nie musi wykazać że jestem w ciązy poprostu moje hormony szaleją i dlatego tak jest.Więc niech koleżanka nie mówi mi tu o tym że testy tyle potrafją.Test dopiero mi wyszedł przy następnej ciąży i to zrobiłam go tylko z ciekawośći.Pozdrawiam.
 

furley

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
199
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Krk
No tak ... teoria bardzo często odbiega od praktyki :p
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
(...)test wcale nie musi wykazać że jestem w ciązy poprostu moje hormony szaleją i dlatego tak jest.Więc niech koleżanka nie mówi mi tu o tym że testy tyle potrafją.Test dopiero mi wyszedł przy następnej ciąży i to zrobiłam go tylko z ciekawośći.Pozdrawiam.
rozumiem "Iza 1", nie denerwuj sie. ja tylko przytaczam przypadki o ktorych sama wiem, np. moja ciotka, dwie moje znajome - kazdej z nich po kilku dniach test wykazał ciąze. A ja wcale nie twierdze ze tak jest zawsze i koniec :] Pozdrowienia
 

Jazzwoman

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zainteresowanych tabletkami zapraszam de lektory artykolu: http://wiadomosci.onet.pl/1440069,2677,kio...t.html?drukuj=1

Ps. Dziewczyny trzymajcie sie bedzie dobrze, dziecko zawsze mozn oddac w rece, ktore zesto beda lepsze niz nasze a zwlasza wtedy kiedy nie jestesmy jescze gotowe na rodzicielstwo. Niekoniecznie musi byc to Dom Dziecka, tak wiele par czeka na adopcje dziecka... Bardzo dobry i pewny jest osrodek Pro Familia, ktorego dyrektorem w Poznaniu jest Pni Romana Chruszcz. Zapewniaja kobietom zrozumienie, dyskrecje i opieke.
 

jenndor

I need some fine wine and you, you need to be nice
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
1 099
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
z kosmosu... :)
Ja też doradzałabym oddanie dziecka do adopcji, skoro sama nie będzie w stanie go wychować (chociaż nigdy nie wiadomo, ileż jest takich przypadków, że mamy dają radę, choć im się wcześniej wydawało, że ciąża to koniec świata).

Aborcja - jestem przeciwniczką, więc absolutnie nie zamierzam do niej namawiać, podobnie jak do brania leków wczesnoporonnych, których z dużą dozą prawdopodobieństwa rzeczona mama i tak nie zdobędzie.

Refleksja - dlaczego to dziecko ma płacić za jej błędy? dlaczego nie do końca wierzę w wersję wykorzystania po pijaku (z tego, co piszesz, to powinien być gwałt, skoro facet świadomie ją wykorzystał, wbrew jej woli - no chyba, że nie do końca się temu opierała...), wreszcie: dlaczego najłatwiej pozbyć się problemu, konsekwencji swoich czynów?
Wiem, ok - miałam nie moralizować, ale nie mogłam sie powstrzymać.
 

zoola25

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
.....a mogły być ciepłe kraje
rozumiem ze od zapłodnienia mineło 2 tygodnie??? jak kolezanka moze wiedziec napewno ze jest w ciązy? skoro nie pamieta z kim uprawiała sex to jak moze pamietac czy był pełny stosunek? robiła test?

jesli jest w ciąży nie proponuje zadnych tabletek jesli usunie bedzie musiała zyc z tym do konca zycia mało jest osób które maja na to siłe chyba ze nie ma sumienia pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry