Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * - 10 głosy

Skini

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3368 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#3361 Niepalona Kasza

Niepalona Kasza

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 03:50

Nie wiem, czy gdzieś już się to pojawiło (nie czytałam 168 stron), ale polecam fajny dokument "być skinheadem" reż. Daniel'a Shweizer i pytanie: Co np. tacy skinheadzi mają wspólnego z dzisiejszymi, polskimi skinami? Nie pytam o szczegóły, tylko o samą ideologie powstania tej subkultury. Osobiście nie mam z nimi nic wspólnego, więc mało wiem.
  • 0

#3362 Dekadentyzm21

Dekadentyzm21

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 248 postów

Napisano 11 sierpień 2012 - 18:51

Skinhead to przede wszystkim czysty i shludny ubiór i wypastowane martensy. Skinhead to klasa robotnicza. Poglądy neonazistowskie nie są domeną prawdziwych skinheadów.
  • 0

#3363 Zwyczajny93

Zwyczajny93

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 70 postów

Napisano 30 sierpień 2012 - 23:02

Po pierwsze, nie wiem dlaczego przez wielu uzytkownikow wszyscy skini sa oceniani przez pryzmat mniejszoscowego odlamu neonazistowskiego. Po drugie przypuszczam, ze niemal wszyscy uczestnicy dyskusji o tej subkulturze nie wiedza nic poza nazwa i kilkoma obrazkami z TV jak to najagresywniejszy odlam bije czarnych. Odlamow jest wiele, od buntowniczego wobec porazki transformacji i antykomunistycznego Oi, przez patriotyczne i narodowe grupy, jakies drobne faszyzujace ekipy az po skrajnosci typu nazisci i komunisci. Tylko te 2 ostatnie wychwalaja zbrodnicze ideologie. Po trzecie nie jestem skinem, ale patrzac na narodowa porazke zaczynam rozumiec takie zachowania. Jestem patriota i wiem swoje, lecz nie uwazam, ze takie subkultury moga w jakis sposob same pomoc krajowi. To tylko reakcja ludzi znajacych swoja wartosc, pelnych dumy ze swojej ojczyzny, lecz sprzedanych pod stolem okraglych rozmow. Po czwarte, prawdziwi skini sa bardzo inteligentni i znaja sie na swoich ideologiach. Sa tez oczywiscie idioci. Sam spotkalem goscia, ktory napewno nalezy do tych na ktorych wiekszosc opiera swoja wiedze- pozera, nazi skina, ktory innym razem z ta sama swastyka na rece swietnie dogadywal sie z innym znanym pozerem, teoretycznym wrogiem z antify (sic!). To pokazuje przy okazji jak mala roznica jest miedzy lewakiem z antify czy komuchem a bezrefleksyjnym nazista. Tyle, ze przeciez jedni maja ochrone mediow...
  • 0

#3364 14NL

14NL

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 20 listopad 2012 - 20:03

Skinhead to najlepsza subkultura ze wszystkich jakie znam. Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm, mają jakieś idee i działają na ich rzecz, a w porównaniu do osób z innych subkultur są czyści i ubierają się schludnie (niestety niektóre subkultury o to nie dbają). Stereotypy niesłusznie robią ze skinów dresów w dzinsach/bojówkach, to obraźliwy i niezgodny z prawdą sąd o tej subkulturze.
  • 0

#3365 Thisisgame

Thisisgame

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 281 postów

Napisano 21 listopad 2012 - 18:03

Skinhead to najlepsza subkultura ze wszystkich jakie znam. Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm, mają jakieś idee i działają na ich rzecz, a w porównaniu do osób z innych subkultur są czyści i ubierają się schludnie (niestety niektóre subkultury o to nie dbają). Stereotypy niesłusznie robią ze skinów dresów w dzinsach/bojówkach, to obraźliwy i niezgodny z prawdą sąd o tej subkulturze.

Zgadzam się w 100%

Nie wrzucajcie wszystko do jednego wora -dres,skin-leją wszystkch itd..

Spójrz kto na 11 listopada położył kwiatki przed pomnikiem -skin... nie burmistrz miasta,nie solidarność,nie metale czy rastamani
  • 0

#3366 Mass_Murderer

Mass_Murderer

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 listopad 2012 - 17:20

Stek bzdur, nie każdy skinhead to nazista czy też rasista! Zanim ktokolwiek zacznie pisać od tej subkulturze takie rzeczy, jakie się tu naczytałem radze poszukać trochę na temat skinheadów. Przy okazji - dla waszej wiadomości istnieje ruch skinheadowski przeciwko uprzedzeniom rasowym (S.H.A.R.P.). Znam nie jednego porządnego skinheada i żaden z nich nie czci na klęczkach Hitlera.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#3367 Slavicis

Slavicis

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów

Napisano 29 grudzień 2012 - 18:42

Zazwyczaj skinheadów cechuje patriotyzm i aktywizm

Z tego co zauważyłem z własnego doświadczenia większość z nich zawęża ,,ideowy" aktywizm do chlania, lania ,,lewaków" i chodzenia na marsze nacjonalistyczne. Większość niestety to pozerzy lub głupcy, lecz jak już trafi się skinhead inteligentny i ideowy to zazwyczaj jest to jednostka wybitna i go szanuję. Mogłoby być więcej skinów z tej drugiej wymienionej przez ze mnie kategorii, ale to nie zmienia faktu, że lepszej subkultury nie znam.

Użytkownik Slavicis edytował ten post 29 grudzień 2012 - 18:48

• 0

#3368 Villemoo

Villemoo

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 142 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 18:20

Odlamow jest wiele, od buntowniczego wobec porazki transformacji i antykomunistycznego Oi, przez patriotyczne i narodowe grupy, jakies drobne faszyzujace ekipy az po skrajnosci typu nazisci i komunisci.

Oi nie jest antykomunistyczny, lecz apolityczny.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#3369 20maciek03

20maciek03

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 20:35

Witam, zastanawia mnie to czy istnieje w Polsce jeszcze dużo skinów z prawdziwego przypadku? Oraz mam takie pytanie, czy istnieją jakieś grupy skinheadów na pomorzu? Jak się czegoś o nich dowiedzieć, dołączyć do ich grupy?

Użytkownik 20maciek03 edytował ten post 06 styczeń 2013 - 20:36

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0