Uporczywy łupież

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dziewczyny mam problem...
mój mąż od kilku miesięcy ma łupież.
Na początku nie przeszkadzał mi widok malutkich białych płatków na jego ramionach ale teraz zaczęło mnie to obrzydzać i wierzcie mi, że nie mam ochoty patrzeć na to dłużej.
Kupowałam już wiele różnych specyfików ale żaden nie przyniósł oczekiwanych efektów... (oprócz wypadania i pojawienia się pierwszych siwych włosów ;) )
Czy macie jakies sprawdzone szampony przeciwłupieżowe? Szukam czegoś przede wszystkim niedrogiego i skutecznego.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
mojemu bratu znów po nizoralu łupież powstał :)
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
no właśnie Nizoral mu też nie pomagał... Zreszta zadne inne specyfiki dostepne na rynku tez... Wydaje mi się, że kupiłam mu już wszystkie :)
ale udało mi się wysłać męża do dermatologa. uff :) Mąż ma łupież suchy. Lekarz polecił mu stosowanie szamponu selsun Blue. Podobno jest skuteczny a przy tym niedrogi. Niby w stanach to numer 1.
Czy macie jakieś doświadczenia? Szkoda by było wyrzucać kolejne pieniądze w błoto.
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
OK. Kupiłam Selsun... mam nadzieję, że pomoże mężowi. Jak tylko zauważę pierwsze efekty dam znać.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Domowe recepty na suchy łupież:

*Wmasuj w skalp olejki eteryczne: rozmarynowe, cedrowe, cytrynowe i eukaliptusowe; olejki zmniejszają uczucie suchości i napięcia skóry, pomagają zwalczyć łupież suchy.
*Zalej na noc nasiona Kozieradki wrzątkiem. Rano, po odcedzeniu nasion, zmiksuj płyn z odrobiną oleju z miodli indyjskiej (olej neem) - ze względu na silny zapach należy używać go bardzo oszczędnie. Odczekaj do wieczora i dopiero wtedy wetrzyj miksturę delikatnie w skórę głowy. Rano umyj głowę.
*Do kubka wypełnionego w połowie oliwą z oliwek dodaj kilka kropel olejku kamforowego. Lekko podgrzaną miksturę wmasuj w skórę głowy, następnie zawiąż na głowie turban z ręcznika. Po 30-minutach umyj włosy szamponem ziołowym.
*Olej kokosowy, zarówno na ciepło, jak i na zimno, dobrze wpływa na skórę głowy, reguluje łojotok, wpływa stymulująco na porost włosów. Spłukuj wodą po gotowanym ryżu.
*Zmieszaj olej kokosowy, oliwę z oliwek i sok z cytryny, podgrzej i nanieś na włosy. Następnie ogrzej włosy nad garnkiem parującej, gorącej wody i szybko zawiń głowę w ręcznik. Po 15 minutach umyj głowę.


W przypadku łupieżu tłustego należy wystrzegać się mycia włosów bardzo ciepłą wodą, ponieważ wysoka temperatura pobudza łojotok. Ostatni z wymienionych przyczyn łupieżu tłustego, grzybica, jest niezwykle trudna do wyleczenia. Ten rodzaj grzybicy pobudza łojotok i wywołuje łupież, lecz jednocześnie łojotok sprzyja rozwojowi grzybicy i utrudnia jej wyleczenie. Jeśli po kuracji antygrzybicznej łojotok nie ustępuje, wkrótce ma miejsce nawrót grzybicy. Z kolei grzybica pobudza łojotok i koło się zamyka. Często nadmierne przetłuszczanie się włosów jest powiązane z podniesionym poziomem testosteronu, który także sprzyja powstawaniu wyprysków. Do domowych sposobów walki z łojotokiem należy płukanie włosów zakwaszoną wodą, np. octem i cytryną. Niektórym poprawę przynosi też zabieg polegający na zmiksowaniu kilku garści agrestu i nałożeniu takiej papki na skórę włosów, którą należy zmyć po dwóch godzinach.
http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=122

a dla bardzo zdesperowanych stary sposób. umycie włosów płynem do naczyń. Jedno umycie płynem i cały miesiąc albo nawet dłużej spokoju. płyn kosztuje 1/10 ceny Selsunu. Jedno umycie na pewno nie spowoduje podrażnień i nie zniszczy włosów (a poza tym zawsze można użyć potem odżywki).
może to coś pomoże..
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jesteś kochana samotnawsieci93. Skąd Ty znasz takie sposoby? Przepisy są niesamowite. Ale powiedz mi proszę jak mam przekonać męża do poświęcenia takiej ilości czasu na te wszystkie zabiegi... Wiesz jak to jest z facetami... są niecierpliwi a efekty chcieliby zobaczyć najlepiej natychmiast. Selsun blue moze i jest droższy od płynu do naczyń ale nie wymaga takiego zachodu.
Mam nadzieję, że pomoże. Jak na razie mąż umył głowę jeden raz szamponem.
 

Anjali

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy to leczy,ale na pewno zapobiega- trzeba mieć pare różnych szamponów i używać ich na zmianę.
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dziewczyny. Wystarczyło 6 myć i łupież u mojego męża prawie zniknął!! :klaniasie: Jestem strasznie zadowolona z Selsun. :klaszcz: Swoją drogą ciekawe jaki składnik tak skutecznie eliminuje łupież. Mąż używał wielu szamponów i żaden nie przyniósł takich efektów.
Mam nadzieje, że uda się pozbyć łupieżu całkowicie.
 

Essei

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Znam ten szampon. rzeczywiście jest bardzo skuteczny. wyeliminuje Ci łupież w 100%. mozesz byc spokojna.
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Łupież całkowicie zniknął :) Selsun jest rewelacyjny. Do tej pory nic nie pomagało a teraz wystarczyło kilka myć!
 

Tinati

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Suzy, gdzie mozna kupic ten szampon? Czy jest bardzo drogi? Selsun Blue - nie jest to chyba popularny szampon. Nie widzialam i nie slyszalam o nim wczesniej...
 

suzy79

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Tainati, selsun mozna kupic chyba w kazdej aptece. 125 ml szamponu kosztuje ok. 25 zł. Rzeczywiście Selsun Blue nie jest rekalmowany. Ja tez nie spotkalam sie z tą marką. Widać, że dobrego produktu po prostu nie trzeba reklamować.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Czy ktoś z Was zna szampon Pirolam? http://www.pirolam.pl/
szampon walczący z łupieżem.
 
M

merkaba12

Guest
ja miałem problem kiedys
i brałem biotyne i przy okazji pomugł mi na łupież
 
D

Dorka123

Guest
Pirolam jest dobry, zwalcza przyczyny łupieżu, w końcu to lek, a nie kosmetyk z drogerii ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Trzeba go tylko stosować tak jak zalecają. 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc minimum.
 
Do góry