Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Uporczywy łupież

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 marzec 2009 - 20:36

Dziewczyny mam problem...
mój mąż od kilku miesięcy ma łupież.
Na początku nie przeszkadzał mi widok malutkich białych płatków na jego ramionach ale teraz zaczęło mnie to obrzydzać i wierzcie mi, że nie mam ochoty patrzeć na to dłużej.
Kupowałam już wiele różnych specyfików ale żaden nie przyniósł oczekiwanych efektów... (oprócz wypadania i pojawienia się pierwszych siwych włosów ;) )
Czy macie jakies sprawdzone szampony przeciwłupieżowe? Szukam czegoś przede wszystkim niedrogiego i skutecznego.
  • 0

#2 Gabi):)

Gabi):)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4684 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 11:34

ja bym poszła z tym do dermatologa :)
  • 0

#3 ilonka_4

ilonka_4

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 440 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 15:50

ja bym poszła z tym do dermatologa :)

popieram

mi pomaga nizoral, chociaż ma on swój minus - wysusza skórę głowy
trzeba pamiętać żeby nie stosować szamponu przeciwłupieżowego zbyt długo

problem wypadania włosów często towarzyszy łupieżowi
  • 0

#4 Gabi):)

Gabi):)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 4684 postów

Napisano 18 marzec 2009 - 20:50

mojemu bratu znów po nizoralu łupież powstał :)
  • 0

#5 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 17:03

no właśnie Nizoral mu też nie pomagał... Zreszta zadne inne specyfiki dostepne na rynku tez... Wydaje mi się, że kupiłam mu już wszystkie :)
ale udało mi się wysłać męża do dermatologa. uff :) Mąż ma łupież suchy. Lekarz polecił mu stosowanie szamponu selsun Blue. Podobno jest skuteczny a przy tym niedrogi. Niby w stanach to numer 1.
Czy macie jakieś doświadczenia? Szkoda by było wyrzucać kolejne pieniądze w błoto.
  • 0

#6 ilonka_4

ilonka_4

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 440 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 20:13

nie słyszałam o takim
ale napisz o rezultatach kuracji :)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 23:15

OK. Kupiłam Selsun... mam nadzieję, że pomoże mężowi. Jak tylko zauważę pierwsze efekty dam znać.
  • 0

#8 SzklanaDama

SzklanaDama

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2715 postów

Napisano 24 marzec 2009 - 23:23

Domowe recepty na suchy łupież:

*Wmasuj w skalp olejki eteryczne: rozmarynowe, cedrowe, cytrynowe i eukaliptusowe; olejki zmniejszają uczucie suchości i napięcia skóry, pomagają zwalczyć łupież suchy.
*Zalej na noc nasiona Kozieradki wrzątkiem. Rano, po odcedzeniu nasion, zmiksuj płyn z odrobiną oleju z miodli indyjskiej (olej neem) - ze względu na silny zapach należy używać go bardzo oszczędnie. Odczekaj do wieczora i dopiero wtedy wetrzyj miksturę delikatnie w skórę głowy. Rano umyj głowę.
*Do kubka wypełnionego w połowie oliwą z oliwek dodaj kilka kropel olejku kamforowego. Lekko podgrzaną miksturę wmasuj w skórę głowy, następnie zawiąż na głowie turban z ręcznika. Po 30-minutach umyj włosy szamponem ziołowym.
*Olej kokosowy, zarówno na ciepło, jak i na zimno, dobrze wpływa na skórę głowy, reguluje łojotok, wpływa stymulująco na porost włosów. Spłukuj wodą po gotowanym ryżu.
*Zmieszaj olej kokosowy, oliwę z oliwek i sok z cytryny, podgrzej i nanieś na włosy. Następnie ogrzej włosy nad garnkiem parującej, gorącej wody i szybko zawiń głowę w ręcznik. Po 15 minutach umyj głowę.

W przypadku łupieżu tłustego należy wystrzegać się mycia włosów bardzo ciepłą wodą, ponieważ wysoka temperatura pobudza łojotok. Ostatni z wymienionych przyczyn łupieżu tłustego, grzybica, jest niezwykle trudna do wyleczenia. Ten rodzaj grzybicy pobudza łojotok i wywołuje łupież, lecz jednocześnie łojotok sprzyja rozwojowi grzybicy i utrudnia jej wyleczenie. Jeśli po kuracji antygrzybicznej łojotok nie ustępuje, wkrótce ma miejsce nawrót grzybicy. Z kolei grzybica pobudza łojotok i koło się zamyka. Często nadmierne przetłuszczanie się włosów jest powiązane z podniesionym poziomem testosteronu, który także sprzyja powstawaniu wyprysków. Do domowych sposobów walki z łojotokiem należy płukanie włosów zakwaszoną wodą, np. octem i cytryną. Niektórym poprawę przynosi też zabieg polegający na zmiksowaniu kilku garści agrestu i nałożeniu takiej papki na skórę włosów, którą należy zmyć po dwóch godzinach.
http://www.kafeteria...kt.php?id_t=122

a dla bardzo zdesperowanych stary sposób. umycie włosów płynem do naczyń. Jedno umycie płynem i cały miesiąc albo nawet dłużej spokoju. płyn kosztuje 1/10 ceny Selsunu. Jedno umycie na pewno nie spowoduje podrażnień i nie zniszczy włosów (a poza tym zawsze można użyć potem odżywki).
może to coś pomoże..

Użytkownik samotnawsieci93 edytował ten post 24 marzec 2009 - 23:33

• 1

#9 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 01:59

Jesteś kochana samotnawsieci93. Skąd Ty znasz takie sposoby? Przepisy są niesamowite. Ale powiedz mi proszę jak mam przekonać męża do poświęcenia takiej ilości czasu na te wszystkie zabiegi... Wiesz jak to jest z facetami... są niecierpliwi a efekty chcieliby zobaczyć najlepiej natychmiast. Selsun blue moze i jest droższy od płynu do naczyń ale nie wymaga takiego zachodu.
Mam nadzieję, że pomoże. Jak na razie mąż umył głowę jeden raz szamponem.
  • 0

#10 Anjali

Anjali

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 82 postów

Napisano 27 marzec 2009 - 11:02

Nie wiem czy to leczy,ale na pewno zapobiega- trzeba mieć pare różnych szamponów i używać ich na zmianę.
  • 0

#11 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 01 kwiecień 2009 - 00:02

Dziewczyny. Wystarczyło 6 myć i łupież u mojego męża prawie zniknął!! :klaniasie: Jestem strasznie zadowolona z Selsun. :klaszcz: Swoją drogą ciekawe jaki składnik tak skutecznie eliminuje łupież. Mąż używał wielu szamponów i żaden nie przyniósł takich efektów.
Mam nadzieje, że uda się pozbyć łupieżu całkowicie.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Essei

Essei

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 10:08

Znam ten szampon. rzeczywiście jest bardzo skuteczny. wyeliminuje Ci łupież w 100%. mozesz byc spokojna.
  • 0

#13 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 03 kwiecień 2009 - 14:01

Łupież całkowicie zniknął :) Selsun jest rewelacyjny. Do tej pory nic nie pomagało a teraz wystarczyło kilka myć!
  • 0

#14 tianti

tianti

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:00

Suzy, gdzie mozna kupic ten szampon? Czy jest bardzo drogi? Selsun Blue - nie jest to chyba popularny szampon. Nie widzialam i nie slyszalam o nim wczesniej...
  • 0

#15 Suzy79

Suzy79

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:50

Tainati, selsun mozna kupic chyba w kazdej aptece. 125 ml szamponu kosztuje ok. 25 zł. Rzeczywiście Selsun Blue nie jest rekalmowany. Ja tez nie spotkalam sie z tą marką. Widać, że dobrego produktu po prostu nie trzeba reklamować.
  • 0

#16 pilar

pilar

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 67 postów

Napisano 10 kwiecień 2009 - 20:07

a po czym niby poznac jaki to jest typ lupiezu?
  • 0

#17 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 11:44

Czy ktoś z Was zna szampon Pirolam? http://www.pirolam.pl/
szampon walczący z łupieżem.
  • 0

#18 Guest_merkaba12_*

Guest_merkaba12_*
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2011 - 12:24

ja miałem problem kiedys
i brałem biotyne i przy okazji pomugł mi na łupież
  • 0

#19 Guest_Dorka123_*

Guest_Dorka123_*
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2011 - 19:11

Pirolam jest dobry, zwalcza przyczyny łupieżu, w końcu to lek, a nie kosmetyk z drogerii ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 jaka29

jaka29

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1126 postów

Napisano 13 kwiecień 2011 - 11:28

Trzeba go tylko stosować tak jak zalecają. 2-3 razy w tygodniu przez miesiąc minimum.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0