Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Wasz wymarzony dom!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 magda.glo

magda.glo

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 11 sierpień 2010 - 09:22

Mój wymarzony dom z pewnością musi być ekologiczny. Do budowy domu chcę użyć materiałów ekologicznych. Słyszałam o akcji "Mój ŚWIAT jest "EKO", która właśnie mnie uświadomiła, że budowa domu jak i wyposażenie może być ekologiczne. Zachęcam do zapoznania się z artykułem na dobrzemieszkaj.pl. Mój dom na pewno będzie duży i przyjazny środowisku.
  • 0

#22 raga79

raga79

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 17 sierpień 2010 - 16:19

Mój wymarzony dom to dom drewniany i z kominkiem. Nie potrafię tylko obsługiwać takiego kominka i boję się, że mogłabym doprowadzić do spalenia mojego domu. Ostatnio znalazłam na Myin kominki dekoracyjny, które wyglądają jak designerski stoli z relaksującym płomykiem w środku.
  • 0

#23 BandaiWanda

BandaiWanda

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 226 postów

Napisano 20 sierpień 2010 - 13:11

Z ogrodem musi być koniecznie, nieduży, wygodny i cały moj.
  • 0

#24 CargO

CargO

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 270 postów

Napisano 23 listopad 2010 - 08:39

Mi się podobają domu takie trochę w stylu amerykańskim. Mały niski (parterowy), na dole jadalnia i jakiś salon, na górze sypialnie. Do tego niewielka działeczka tak aby można sobie wyjść na zewnątrz w lecie wieczorem. Może być coś podobnego do tego:
http://www.orion-sta...antycznej_1.jpg
  • 0

#25 wiolcia315

wiolcia315

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 28 kwiecień 2011 - 18:42

Hej..
a Ja wlaśnie buduje z mężem taki wymarzony domek w systemie drewnianym..
zdjęcia i opisy na
http://taktbudowa.blogspot.com
Jeszcze trocche i z zewnątrz bedzie skończony...
Pozdrawiam

Załączone pliki

Użytkownik wiolcia315 edytował ten post 28 kwiecień 2011 - 18:44

• 0

#26 Kuba Refer

Kuba Refer

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 12 maj 2011 - 14:02

Ten pierwszy domek bardzo ładny. My mamy projekt kupiony w niemczech i też jesteśmy zadowoleni. Tam jakoś bardziej funkcjonalnie wszystko wykonują. Ciekawe, czy mają tam też takie problemy z kredytami.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 kasiaaah

kasiaaah

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 maj 2011 - 11:28

Mój wymarzony dom jest na tej stronie i naprawde nigdy bym go na inny nie zamieniła naprawde jest niesamowity http://gotowe-projek...htmMój odnośnik Może komuś też sie spodoba i akurat ktoś go wybuduje.
  • 0

#28 gbshaw

gbshaw

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 26 maj 2011 - 09:22

mój wymarzony dom musi być koniecznie nad uroczym jeziorem i oczywiscie do tego drewniany pietrowy
  • 0

#29 Ignis Saiwala

Ignis Saiwala

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 69 postów

Napisano 11 czerwiec 2011 - 11:11

Rozpiszę się :)
No więc... Zamek!!! XD
Albo coś mniejszego, ale koniecznie nad wodą i gdzieś wysoko. Czyli np. nad jeziorkiem w górach, albo nad morzem na skale. Gdzieś daleko od miasta. Zrobiłabym sobie wieeelki ogródek z kwiatkami i ziołami. I sad. Pewnie na skale trzebaby wysypać sporo ziemi, ale już po wszystkim wyglądałoby pięknie ;)
W domu kominek i duuużo miękkich dywanów. Wielka biblioteka. Książki z antykwariatów - kocham takie starocie.
Winiarnia w piwnicy... I pełno likierów.
I w końcu mogłabym sobie kupić fortepian. Taki ze świecznikami :)
  • 0

#30 Krisop

Krisop

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 lipiec 2011 - 12:40

a ja właśnie poszukuję tego "wymarzonego" projektu
cudzysłów bierze się stąd, że muszę swoje marzenie skonfrontować z rzeczywistością i niezbędne stają się kompromisy...
w każdym razie przeszukuję dostępne na rynku projekty gotowe i proszę, gdzie tylko mogę, o opinie, porady itd.
założenie wstępne jest dość proste - trzy pokoje, gabinet, użytkowe poddasze lub piętro, dwuspadowy dach, raczej bez garażu (wolałbym wolno stojący)
do tej pory wytypowałem kilka projektów i chciałbym wiedzieć, co o nich sądzicie

Oleg
Prosty
Domo-06
Olchowo
  • 0

#31 Alicja_N

Alicja_N

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 11:43

A co powiecie na to: luksusowy dom? Ciekawe kto może pozwolic sobie na taki luksus?

Załączone pliki

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 Is that u John Wayne?

Is that u John Wayne?

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 26 lipiec 2011 - 13:33

Heh, ten Twój pomysł Ignis Saiwala to jest dokładnie tak jak i ja to widzę. W piwniczce bym jeszcze miejsce na JD tylko znalazł;)
  • 0

#33 Erun

Erun

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 29 lipiec 2011 - 15:53

Mi się marzy dom przestrzenny. Duży salon - otwarty do samego dachu, z ogromnymi oknami dachowymi. Wszystkie pokoje muszą być otwarte, poza sypialnią oczywiście:) A pod ziemią basen - tylko koniecznie z czyszczącym systemem. Ach, marzenia :)
  • 0

#34 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 06:26

A ja postanowiłam zainwestować w wymarzone mieszkanie :) W zieleni, z dala od zgiełku, ale blisko do centrum miasta. Tak! Deweloperzy miewają takie cuda :D Znalazłam w Victoria Dom.
  • 0

#35 Słoneczna123

Słoneczna123

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 02 sierpień 2011 - 09:32

Mi się marzy mieszkać na wsi :) Dom nieduży, najlepiej drewniany...
Narazie jestem jednak powiązana z Warszawą i mieszkamy na osiedlu Piekut Development w Józefosławiu - jest tu chociaż las kabacki (oddech od zgiełku miasta)
  • 0

#36 plasticnic

plasticnic

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 128 postów

Napisano 23 sierpień 2011 - 11:20

A ja nie chciałabym mieć jakiegoś super wielkiego domu. Fajnie jednak gdyby był wyposażony w garaż, strych, taras lub werandę z przodu domku, średniej wielkości ogród oraz okiennice zewnętrzne ;) Również wnętrze się dla mnie liczy - Tutaj jest sporo fajnych projektów. Ważne jednak, żeby moja rodzina była w nim szczęśliwa :)
  • 0

#37 gbshaw

gbshaw

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 23 sierpień 2011 - 12:10

Mi ostatnio bardzo spodobały się domy z dachami porośniętymi trawą.

Użytkownik gbshaw edytował ten post 23 sierpień 2011 - 12:11

• 0

#38 samba_mamba

samba_mamba

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów

Napisano 12 wrzesień 2011 - 22:08

a jakie to są?
  • 0

#39 holenderka

holenderka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 wrzesień 2011 - 22:11

Haha, no tak, domy z dachami porośniętymi trawą są bardzo eko, ciekawa sprawa, ale w polskich realiach trudno o takie naprawdę ekologiczne, bo pojawia się mnóstwo problemów z materiałami i pozwoleniami na budowę. Trawa na dachu to akurat jeszcze lajcik i do zrealizowania, ale np. domy, przy których budowie wykorzystano same ekologiczne materiały, mają spore szanse na niepowodzenie przy realizacji projektu.

Jak już mowa o wymarzonym domu.. Jestem zdecydowanie za hasłem Less is more we współczesnych wersjach ( czysta forma prosto z projektów Miesa van der Rohe plus nowe pomysły na elewacje ) Uwielbiam wszelkie nowinki i nietuzinkowe połączenia materiałów http://www.swiatrezy...ym-zboczu/image Uważam, że takie architektoniczne cudeńka o wiele lepiej się prezentują, niż klasyczne osiedla domkowe. Do tego minimalistyczny ogród, i własne miejsce na ziemi prosto z marzeń gotowe.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 devilchild

devilchild

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 18:37

Witam,

Trudno powiedzieć jaki dom ma być tym wymarzonym - wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie. Ja ostatnio widziałem bardzo urokliwy dom w jankach koło warszawy - dom modelowy. Stoi sdobie na parkingu i spokojnie można go odwiedzić. Bardzo przytulny i nie za mały nie za duży. W sam raz. www.dommodelowy.pl

Jak ktoś jest w okolicy lub zqamierza się budować ma możliwośc zobaczyć jak i co wygląda.

ja zobaczyłem go przypadkiem ale szybko trafił w moje gusta.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0