Strasznie sie poce.

wolo

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Czesc moim problemem jest to ze strasznie sie poce nie wiem czemu przejde 300 metrow i juz czuje ze jestem mokry .
Mam 15 lat i nadwage ale nie sadze ze inni ktorych znam z nadwaga zeby sie tak pocili .
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
No niestety, dojrzewanie + nadwaga robią swoje...
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Mam podobny problem, niestety... ;/
Nie mam nadwagi wręcz przeciwnie jestem szczupły...
Ktoś powie, myj się.!
Myję się trzy razy dziennie, nie za bardzo to pomaga..
Czytałem też o gruczołach, niektórzy ludzie już tak mają i nic na to nie poradzimy...
Chyba, że poddamy się jakiemuś zabiegowi..
Pamiętam, ze od małego miałem zawsze mokre ręce i nogi..
Ale w wieku 15 lat doszedł nie przyjemny zapach... ;/
Ma ktoś jakieś rady.?
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Hm... gdzieś czytałem, że takie coś się już leczy (tzn. jak cały czas masz mokre ręce itd.).
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Poza uwarunkowaniami genetycznymi, odczuwanie temperatury zewnętrznej przez nasz organizm zależy od kilku spraw, między innymi stanu w jakim znajduje się nasz układ krążenia, od ewentualnej nadwagi i ogólnej kondycji. Duże znaczenie ma także poziom hormonów - problemy z poceniem mają często osoby w wieku dojrzewania, ale także np. kobiety w przechodzące menopauzę.
Niestety najczęściej nie mamy wpływu na najważniejsze przyczyny powodujące nadmierne pocenie się.
Dobry antyperspirant to w wielu przypadkach skuteczny i bardzo prosty sposób na walkę z intensywnym poceniem. Nowe formuły dezodorantów antyperspiracyjnych pozwalają ograniczyć wydzielanie potu, a także zapobiegają powstawaniu przykrych zapachów, nawet jeśli się spocimy.
Wybór odpowiedniego antyperspirantu to indywidualna sprawa. Należy zwracać uwagę nie tylko na zapach, ale też skład i formę aplikacji dezodorantu. Od tego czy mamy do czynienia z dezodorantem w kulce, żelu, sztyfcie czy sprayu, zależeć może nie tylko wygoda używania, ale też np. długość działania czy też skutki uboczne, np. uczulenie lub pozostawianie śladów na ubraniu.
Dobre dezodoranty można obecnie kupić w drogeriach. Wybór jest szeroki i każdy znajdzie coś dla siebie. Można też udać się do apteki, gdzie znajdziemy antyperspiranty nieco droższe, ale w niektórych przypadkach nieco bardziej skuteczne.
Wizyta w gabinecie lekarskim może przynieść dodatkowe korzyści. Nadmierna potliwość może być objawem jakiegoś poważniejszego schorzenia. Konsultacja ze specjalistą nigdy nie zaszkodzi. Nawet, jeśli nie dostaniemy genialnego "leku na pocenie", lekarz może skierować nas na odpowiednie badania i doradzić w jakim kierunku powinno przebiegać leczenie.
W skrajnych przypadkach nadmiernego pocenia lekarz może skierować nas na zabieg operacyjny lub terapię botoksem. Botoks, czyli toksyna botulinowa to metoda stosowana np. przez gwiazdy filmowe przed ważnymi wystąpieniami publicznymi. Niestety, jej działanie nie jest długotrwałe.

no to tak streszczone troche...
http://www.sucho.pl/sposoby-na-nadmierne-pocenie.html
 

SkarB

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Polecam ANTIDRAL :eek:k: na nadpotliwość pach, stóp i rąk. Ja używałam tylko do pach ale rewelacja jest już po 1 razie :D
 

aaaaa2

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
1
15 to dojrzewanie
Ja też tak mam ale ze stopami przez co nie komentuję reszty właściwości pocenia się stóp ;x
Tam do stóp używam Etiaxil pomaga co do pach używam kulki, która niweluje zapach potu oraz dezo jeszcze na wszelki wypadek.

Edit:co do pocenia się trudno trzeba jakoś przeboleć ten okres ;o
 

illuminati

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
to chyba dobrze ? musisz tylko dbać o swoją higienę, sam trenuje piłkę ręczną waze 89,5kg gdzie tego po mnie nie widać bo mam bardzo dużą masę tkanki mięśniowej i po każdym treningu koszulka nasiąknięta jest 3 litrami mojego potu ;p i tu zarazem spala się tkanka tłuszczowa :D a co za tym idzie dobra przemiana materii przy dość sporym jedzeniu kalorycznych rzeczy a i no musisz uzupełniać płyny :)najlepiej woda mineralna niegazowana.
 

Girtz

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Górny Śląsk
Antidral, trochę poszczypie ale kłopot szybko znika, z tym że można używać tylko pod pachami(nie mam pewności).
Tak poza tym, to radziłbym zapytać o radę lekarza.
 

zegars

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
321
Punkty reakcji
0
Miasto
wawa
Antidral, trochę poszczypie ale kłopot szybko znika, z tym że można używać tylko pod pachami(nie mam pewności).
Tak poza tym, to radziłbym zapytać o radę lekarza.

No właśnie antidral można stosować i na pocące się ręce i stopy. Etiaxil tylko do pach jest. kosztuje ze 2 razy więcej ale też jest dobry. ja używam etiaxilu i jest ok. znajomi używają antidrala i też mówią że jest OK. Także powodzenia w pozbywaniu się potu
 

olga1991

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
ja polecam czerwony etiaxil :) popiecze ale pomoże :D mi pomaga w 100000% polecam :eek:k: :eek:k: :eek:k: :eek:k:
 

klikanie

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Czesc moim problemem jest to ze strasznie sie poce nie wiem czemu przejde 300 metrow i juz czuje ze jestem mokry .
Mam 15 lat i ale nie sadze ze inni ktorych znam z nadwaga zeby sie tak pocili .

Ja też się dość mocno pocę. Wygrać się z tym nie da, tym bardziej, że jest to naturalna czynność organizmu. Ja stosuję zapobiegawczo pod pachy wkładki antypotowe Sweax. Jestem zadowolony, bo w sytuacjach, kiedy zalezy mi na dobrym wizerunku wkładki antypotowe Sweax, dają mi poczucie pewności jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Ja kupuję je strony... wystarczy zapytać google. pozdr
 

Laurearel

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2010
Posty
472
Punkty reakcji
22
zmień sport (np. na rower lub basen) i w dół z wagą.
Ja od wczoraj jestem dumnym posiadaczem 'prawidłowej wagi' i po zrzuceniu paru kg czuję że o wiele lżej i przyjemniej się czy to ćwiczy, czy ogólnie żyje, dlatego polecam : )
 

petertabak

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2007
Posty
68
Punkty reakcji
1
Gdy organizm ma za dużo toksyn to próbuje się ich pozbyć razem z potem :)
Trzeba sie po prostu skontaktować z odpowiednim lekarzem, jakiś sport, dieta :)
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Zazwyczaj problemy z poceniem maja te osoby, u których poziom hormonów jest niewłaściwy. Myślę, że trzeba by było iść do lekarza i poprosić o skierowanie na badania, a po zrobieniu badań ustalić jakąś kurację hormonalną - najczyściej tak walczy się z nadmiernym poceniem.
 
K

Kinnio

Guest
Zazwyczaj problemy z poceniem maja te osoby, u których poziom hormonów jest niewłaściwy. Myślę, że trzeba by było iść do lekarza i poprosić o skierowanie na badania, a po zrobieniu badań ustalić jakąś kurację hormonalną - najczyściej tak walczy się z nadmiernym poceniem.

Możliwe też, że występuje tu opóźniona alergia pokarmowa. Jeśli jesteśmy uczuleni na jakiś składnik pokarmowy, o którym nie wiemy, to tak właśnie może być. Niektóre kliniki w Polsce zajmują się badaniem naszego profilu immunologicznego, i dopasowują do niego dietę, tak że nie wywołuje ona żadnych rozstrojeń w organizmie, np klinika Vimed. Tak czy siak, o wszystkim muszą oczywiście zdecydować lekarze, a nie my na forum.
 

ami78

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Najlepszy antyperspirant jaki mogę tobie polecić to naturalny etiaxil o przedłużonym czasie działania dzięki czemu nie trzeba go stosować codziennie. Co ważne nie plami odzieży! Polecam w sklepie alergika:)
 

doradca_Liderin

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
100
Punkty reakcji
0
Aktualnie jest już bardzie dużo sposobów na walkę z nadmierną potliwością. Jeśli objawy są niepokojące nawet jedna wizyta u dermatologa może pomóc dobrać odpowiednią kurację.
 

Yantos715

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Dołanczam się.
Mam identyczny problem 17 lat, waże jedyne 78kg przy wzroście 186cm to naprawde nie wiele a przy małym wysyłku jestem cały spocony.
Prosze o pomoc jest to bardzo uciążliwe...
 
Do góry