Tutoriale - Czyli Opis, Krok Po Kroku - Czynności Na Forum

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Witam!

Jak wiele z Was zauważyło na forum często pojawiają się pytania:
- jak założyć sondę
- jak wstawić obrazek do stopki
itp.

Dlatego wszytkich tych, którzy nie mają problemu z obsługą naszego forum - proszę o POMOC.

Plan jest następujący...

1) Jeśli masz chęć przekazania innym swoich umiejętności związanych z obsługą forum - proszę załóż temat w dziale "Forum testowe"
link: http://www.forumowisko.pl/index.php?showforum=111

2) W temacie, który założysz opisz dokładnie czynność, którą uważasz, że może sprawiać trudność innym czyli np.
- zakładanie sondy
- wstawianie obrazka
- dodawanie obrazka do sygaturki - razem z opisem wstawiania fotek na np. imageshack
- dokładny opis rejestrowania się na forum (też się przyda - a link dodam do regulaminu) aktywacja konta itp.
- zakładanie tmatów
- dodwanie załączników
- przypominanie zapomnianego hasła na forum
- przesłanie ponownej aktywacji konta
- zakładanie bloga
- zakładanie własnej galerii
- dodawaie wpisów do bloga
- dodawanie komentarza do bloga i galerii
- dodawanie własnej fotki
- wysyłanie e-kartki za pomocą galerii
- dodawanie własnych wpisów do kalendarza

jak widzicie jest wiele tematów, które trzeba opracować - żeby ułatwić życie innym

3) Opis danej czynności ma być zrozumiały i czytelny dla każdgo - badzo wskazane są ZDJĘCIA - czyli tzw. screeny w temacie - które przeprowadzą KROK PO KROKU przez daną czynność - czyli tak jak w komiksie - najlepiej żeby pod każdym screenem był komentarz....
Screeny najlepiej jakby miały zaznaczone w paincie lub innym programie - ważne rubryki - strzałkami lub podkrśleniami np. na kolor czerwony. Screeny moją być zapisane w formacie JPG a ich rozmiar może być zmiejszony - nie umieszczajcie swoich pasków SART na nich - bo to pewnie nikogo nie zainteresuje...
Proszę screeny umieszczać jako załączniki w wybrane miejsce posta...

4) Jeśli już napiszesz wszystko na dany temat - zatytułuj go tak:
"[TUTORIAL] xxx"
w miejsce xxx - wpisz czego dotyczy opis
np.
[TUTORIAL] Zakładanie sondy i głosowanie w niej

5) Wyróżnione tutoriale zostaną umieszczone w regulaminie jako pierwsza pomoc dla każdego użytkownika - link będzie także w menu POMOC...

Bardzo proszę o odzew na tą akcję - gdyż wiele ludzi nie daje rady np. ze zwyczajną rejestracją konta na forumowisko.pl - dostaję wiele maili o treści "pomocy, nie potrafie pisać na forum - co mam zrobić?" - i muszę krok po kroku opisywać jak się ma dana osoba rejestrować...


6) Przykładowe i wzorcowe tutoriale można zobaczyć w specjalnym dziale "Tutoriale"
http://www.forumowisko.pl/index.php?showforum=119
właśnie do tego działu będą przenoszone wszystki tutoriale uznane za dobre i pomocne użytkownikom.

Z góry każdemu dziękuję
i pozdrawiam
admin
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
a może by tak dodac nowy dział na te tutoriale??
bo w forum testowym jest straszny śmietnik i trudno tam cokolwiek znaleśc..


p.s mogę zrobić każdy :D
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
jak ktoś zrobi to proszę podać linka do założonego tematu - najlepiej przez edycję swojego postu, w którym napisaliści co możecie zrobić :)

Opis edycji też się przyda :D
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
No własnie a jak zrobie tutorial to gdzie mam o dać ?? :p na forum testowe czy tu ??
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
p.s mogę zrobić każdy
no to czekamy :D Jak już będą tematy w forum testowym to łatwo będzie wyszukać te tutoriale po temacie [TUTORIAL] przecież i przeniesiemy do odpowiedniego działu - narazie chcę zobaczyć czy pomysł wypali i czy będą chętni na to...

No własnie a jak zrobie tutorial to gdzie mam o dać ?? na forum testowe czy tu ??

Napisałem w punkcie pierwszym!

1) Jeśli masz chęć przekazania innym swoich umiejętności związanych z obsługą forum - proszę załóż temat w dziale "Forum testowe"
link: http://www.forumowisko.pl/index.php?showforum=111
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Tigerek - a może tak dodasz do swojego tutoriala jak mają ludzie dodać ten obrazek na imageshack? bo z tym mają najwięcej problemów...
 

TiGeReK

paskuda największego kalibru
Dołączył
27 Sierpień 2005
Posty
1 380
Punkty reakcji
0
Wiek
19
Miasto
małopolska
voRso zrobiła to już za mnie :rumieniec:
Następny zrobie kompletny :p
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
chciałem dodać pare ale jak klikam na nowy temat to wyskakuje mi
Kod:
Napotkane błędy:

To forum jest tylko do odczytu, nowe tematy i odpowiedzi nie mogą zostać napisane.
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Bo najpierw robisz Tutoriala na forum testowym a następnie Angel przenosi go do tego tematu.
 

angel

Wymiatacz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 358
Punkty reakcji
12
Wiek
37
Miasto
Gdzieś na Śląsku
Vito... przecież napisałem w opisie że tutorial ma mieć pliki w postaci załączników - a KND wstawił obrazki z imageshacka - po to proszę o dodawanie obrazków w postaci załączników - bo na imageshack te obrazki wiecznie nie będą ... i przez to tutorial straci ważność :(

Vito - popraw też swojego tutoriala jak możesz... przeniosłem do forum testowego...
 

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
nie :p
bo ja go musze poprawić bo zdjęcia są na serwerze a nie na forum...
tylko nie mam czasu tego zrobić :D

nie pisz dwóch postów podrząd :p
 

KND

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2005
Posty
191
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Vito długo trwa ta poprawa, dobra rada - nie lekceważ swojej pracy ;)
 
Do góry