Inteligentny dom - czy się opłaca?

ahaps

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Mam pewien dylemat, a raczej nie ja a moja bardzo dobra znajoma. Budują dom i zgłosiła się do nich firma z propozycją zainstalowania inteligentnych systemów, które to mają sprawić, że dom będzie bezpieczny, komfortowy i do tego tani w użytkowaniu. Namawiają ją i jej męża na system oświetlenia, ogrzewania, klimatyzacji, alarmu. Mówili też o kamerach, nagłośnieniu, sterowaniu wszystkim pilotem i jeszcze jakichś udogodnieniach. Nawet nie wiem, jak dokładnie się nazywają. W każdym razie moje pytanie brzmi: Czy powinni się tym zainteresować? Ponoć inteligentne domy mają być niedługo standardem. Prawdę mówiąc nie wiem, co mam jej doradzić. :/ Co myślicie? Może ktoś z Was miał z tym styczność? Dziękuję za wszelkie opinie i rady.
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
Jeżeli ich na to stać to nie wiem nad czym się zastanawiają ;) Takie rzeczy bardzo ułatwiają życie ;)
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Zdecydowanie ułatwiają, ale wciąż jest to bardzo drogie. Choć jeden pilot od TV, żaluzji, alarmu, ogrzewania to naprawdę świetna rzecz. Budując taki domu, robi się dobrą inwestycję wrazie ewentualnej sprzedaży, bo to jest wciąż kiełkująca moda i troszkę ekskluzywny zabieg, szczególnie w Polsce.
 
Do góry