Najlepszy antywirus z tych darmowych

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Witajcie
Uzywam Avasta obecnie, ale mam pytanie czy jest jakiś lepszy program antywirusowy? Taki jak Avast, za którego nie musze płacić, żadnych płatnych kluczy itd, wiecie o co chodzi ;)

Dane mojego komputera, proszę się nie śmiać :] Kupywany 6 lat temu w Media Markt'cie:
Procesor: Intel Celeron 2.8
Pamięć RAM: 512 mb
Karta graficzna: GeForce MX 440 (64 mb zintegrowana) <-- bez komentarza! :D
Dysk: 80 GB

Czyli wiecie, nie może to być za bardzo wymagający program.. Bo mi RAMu za dużo będzie żżerał i bedzie się zacinał komputer...

Za wszystkie porady, sugestie i podpowiedzi, serdecznie dziękuję!
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Z darmowych AVG albo Avira, chociaż jak wiadomo, to są mocno okrojone wersje w stosunku do płatnych. Do tego dorzuć sobie Ad-aware i co jakiś czas rób skany. Możesz poszukać jeszcze jakiegoś firewalla, ale nie wiem jak wtedy z obciążeniem kompa. Avasta odradzam stanowczo. Ja przekonałem się do płatnych i nie żałuję. Bo zapewnia kompleksową ochronę i teraz są tak robione, żeby chodziły sprawnie nawet na starszych maszynach.
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
ja bym ci wogóle odradził darmowe wersje. Tutaj Lupis ma racje one są okrojone. Nie będą działać w 100% tak jak powinny. Ja też posiadam płatna wersje i nie narzekam. Mam powiedzmy 100% pewność że wszystko jest ok.
 

Demon3300

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
100
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Puerto Rico
Ja z tych darmowych polecam AVG Anti-Virus Free, wykrył sporo śmieci, których avast nie wykrył.
 

.:Emil:.

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Wiek
33
..ale wiecie.. nie mam zbytnio kasy by wydawać pieniądze na płatne klucze :] Interesują mnie te darmowe..
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
wydać 119 zł za pakiet AV to raczej nie dużo a ile rzeczy ochronisz... pamiętaj, że nie tylko wirusy to zagrożenia płynące z netu i darmowe programy nie zawsze przed tym chronią...
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
tutaj się z toba zgodzę. Darmowe antywirusy to nie to samo co płatne a koszt jest tak naprawde niewielki a różnica jest duża
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
łatwo można wyliczyć, że kupując antywirusa płacisz ok 32 groszy dziennie więc spoko - dla palacza jeden papieros mniej a przy okazji zdrowszy będzie:D

ja np ściągnąłem triala Panda Global Protection bo była opcja na 3 miesiące:) następny krok ot będzie zakup pełnej wersji i wychodzi jeszcze taniej:p
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
ale nikt tak nie patrzy na to. Jak by miali rozłożone na raty to tak. a płatna wersja zawsze ma coś dorzucone.
 

Juri_22

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
338
Punkty reakcji
0
wiem, zawsze w MM możesz kupić na raty 0%.:) mi nie oto chodzi żeby 32 grosze codziennie odkładać - tylko ile to mniej więcej kosztuje:D
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
jeśli nie masz ochrony zaczynając: od wirusów kończąc na kradzieży danych. W najgorszym wypadku oczyszczą ci konta w bankach. A tego nikomu nie życze.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Z darmowych... hmm... mały wybór :)
ale jak darmowa to AVG, czy jakoś tak... :p
 

Kacper4500

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
1
Wiek
63
Jaak już mam Ci coś polecić to bym ci polecił PC Tools
Możesz mieć wersje darmową lub dokupić licencję.
Sprawuje się dość dobrze
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
PC Tools?? Ojoj...To strasznie zamula. Ci co korzystali to wiedzą ;)
 

kuba.k94

Captain
Dołączył
29 Lipiec 2007
Posty
664
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Inowrocław
Polecam AVG. Ale używałem także Avast'a i PC Tools.

Avast chodził w miarę dobrze, bo używałem go na dość starym komputerze. Ale PC Tools, miałem na komputerze tylko przez chwilę - zamulał trochę.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
NIe wiem czy będzie odpowiedni do twojego kompa (nie znam się za bardzo na tym), ale ja uzywam NOD32 i jak narazie żadnego syfu nie przepuścił.. można go ściągnąć z neta albo kupić pełną wersję(ok.110zł)..
 

noname80

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
534
Punkty reakcji
0
avasta odradzam. mój brat miał i pokazywał mu fałszywe alarmy. ja aktualnie używam Pandy. Narazie się sprawdza. Nie mam żadnych problemów.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Ja używam avasta od 2 lat i jestem w pełni z niego zadowolony....
Jak się nie chodzi po żadnych stronach kolorowych to jest wszystko ok. xD
 

ona4891

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
jeśli nie masz ochrony zaczynając: od wirusów kończąc na kradzieży danych. W najgorszym wypadku oczyszczą ci konta w bankach. A tego nikomu nie życze.

Zgadzam sie z Toba w tej i wczesniejszych wypowiedziach. Po kilku wpadkach z "darmowymi" wersjami przesiadlam sie na wersje platne. Tu wybor dobrego oprogramowania jest duzy _ najlepsze dla mnie to NOD, Kaspersky i Norton. Aktualnie uzywam Nortona Internet Security 2009 bo go wygralam w konkursie. Nie jest to juz takie drogie;)
 
Do góry