Łóżeczko, materac, pościel itd

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
jakie jest najlepsze łóżeczko dla niemowlaka? kołyska, tradycyjne, turystyczne, głębsze, płytsze, z drugim dnem?

dalej materac.. słyszałam, że najlepsze są twarde ale takie które uginają się pod ciężarem niemowlaka, to prawda? ale jaki jest najlepszy wkład? gryczano-kokosowy, piankowo-kokosowy?

pościel, chyba powinno się wybierać naturalne materiały, bo poliester to z ropy? bawełna czy np. włókno z ziaren kukurydzy o którym ostatnio czytałam.. jakie się u Was sprawdziły?

i jakie są najpotrzebniejsze akcesoria, dotyczące łózeczka? na pewno ochraniacz, ale czy coś jeszcze? jakieś baldachimy, kocyki, zabawki?
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
nie powiem ci jakie będą najlepsze powiem jakie ja mam i co mi się sprawdzilo
łóżeczko turystyczne to super sprawa i bardzo bezpieczne pozatym dziecko bedzie od noworodka i przez kilka lat ( wedle uznania) moim zdaniem niezbędna jest poduszka w kształcie klina, mi się sprawdziła super
w przypadku tego łóżeczka nie potrzebne są ochraniacze a co do baldachimów to nie mam dobrego zdania. to tylko dla naszej estetyki a dziecku ograniczamy dostęp powietrza, oddycha kurzem który się tam osadza ogólnie nie za halo..
materac mam gryczano kokosowy ciężko powiedzieć niby gryka jest lecznicza ale mojemu nic nie dolega więc nie wiem jak on sie sprawuje. jest raczej twardy- dobry,
co do pościeli to sama chętnie posłucham rad.., mam różne kołderki, kocyki, narzutki ale zlotego środka jeszcze nie znalazłam słyszałam że sa jakieś kukurydziane kołderki.. nie wiem jak to się ma do rzeczywistości ale muszę poszukać bo syn albo jest zmarznięty albo przegrzany a taki stan nie powiniem mieć miejsca!
karuzela to tak ok 3 miesiąca, zalecają żeby dziecko pierwsze miesiące miało spokój w łóżeczku i wokoło, stonowane kolory itd.
z takich akcesorii elektronicznych to mi się bardzo przydaje niania, używam do tej pory a ma rok prawie. laktator (opcjonalnalnie) jest bardzo wygodny.


pustka w głowie jaksobie przypomne to napisze.. pozdrawiam
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
łóżeczko...wg mnie standardowe najlepsze z regulacją dna i wyjmowanymi dwoma szczebelkami gdy dziecko będzie starsze.
Ja na początku miałam kołyskę ale teraz córka ma 6 i pół miesiąca i zmieniłam kołyskę na łóżeczko gdyż córka zacznie lada moment sama się podciągać do siadania i boję się po prostu żeby nie wyleciała z kołyski. Kołyska fajna praktyczna ale nie na długo.
Teraz mam łóżeczko 140x70 i wiem że posłuży na bardzo długo bo jest to takie łóżeczko które gdy dziecko będzie starsze demontuje się szczebelki i jest normalne łóżko dla juniora a wymiary są całkiem w porządku.

Materacyk mam gryka pianka kokos, nie za miękki wg mnie świetny.

Pościel hmm tyle co kołderka bo poduszki się nie powinno używać, gdyż dziecko może się udusić, na płasko najlepiej i tak jak koleżanka wyżej pisała poduszka klin świetna polecam.
Prześcieradło na łóżeczko najlepiej z gumką.
Baldachim wg mnie jest zbędny jest on tylko po to żeby "ładnie" wyglądało, ja nie używam w ogóle.
Dobry jest przybornik do powieszenia na łóżeczko, bardzo praktyczne żeby nie odchodzić od leżącego na przewijaku dziecka.


hmm co jeszcze...
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
rany, dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi! (zwłaszcza, że to nie bezpośrednio dla mnie ;))

z baldachimem to tak myślałam, że to tylko taki bajer, więc nie ma co. z karuzelą, to chyba macie racje, bo czytałam, że na początku im mniej zabawek tym lepiej. może coś w tym jest. czyli dopiero od 3-ego miesiąca. ok.. kolory, to wydaje mi się, że najprzyjemniejsze są zielenie, uspokajają, są stonowane, myslę, że czerwienie i mnóstwo kropek i ciapek nie byłoby najlepsze

czyli jednak lepiej wybrac chyba łóżeczko standardowe? może turystyczne jest dobre, ale chyba standardowe dłużej będzie służyć.. co jeszcze, poduszka klin, przybornik.. a jak jest z tymi materiałami pościeli? joachina, masz bawełniane czy jakie, że synek sie przegrzewa? bo o tych kukurydzianych to czytałam, że własnie przepuszczają znakomicie powietrze, dlatego też się zastanawiam

aha, czytałam jeszcze, że łózeczko i meble potem do pokoju wybierać jasne, to prawa? jakie to może mieć znaczenie?
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
nie znam uzasadnienia koloru mebli dla dzieci, też slyszałam że jasne. póki co to mój mały dopiero od kilku dni sam śpi u siebie w pokoju, dostał komodę drewnianą i ma wstawiony stary fotel (to raczej dla mnie do bajek) stwierdziłam ze poczekam jeszcze z mebelkami (aż pozbieram kaskę) ale chciałabym kupić kolorowe... jak wiecie coś na ten temat to piszcie.

pościel mam bawełnianą ale koło bawełny prawdziwej to chyba tylko leżało. jak to jest? 100% bawełny a nic w tym miłego. osobiście mam pościel z jerseju ( nie wiem dokladnie jak to się pisze) ale dla małego takiej nie znalazłam, więc nadal szukam jakiejś dobrej. kołderki moje.. owcza wełna ( wszystko super tylko nie mieszkamy na Syberi) syntetyczne poci się w nich albo marznie. szukałam tych kukurydzianych.. znalazłam dwie firmy jak na razie Feretti i BonDodo. Feretti na pewno ma 100% wypelnienie kukurydziane a ta druga to nie wiem bo dokładnie nie napisali. wizualnie bardzo mi sie podobają ciekawe tylko czy ta ich specjalna tkanina Purista faktycznie tak oddycha i jest antybakteryjna... musze poszukać w sklepie i osobiście "pomacać" :p

natomiast co do łóżeczka to nam się sprawdza znakomicie, ma kieszenie uchwyty do wstawania i półkę na pieluchy( nie zastąpi tego przybornik)a dostaliśmy je po jednym dziecku i było w pełni wykorzystywane tzn przeworzone składane rozkładane itd ale nie naciskam.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
ok, ok no wiadomo, że ostateczna decyzja będzie należała do rodziców. ja mam za zadanie jedynie podpytać bardziej doświadczone mamy ;)

ja osobiście, to nie kupowałabym kolorowych mebli, bo w sumie dzieci tak szybko rosną a co potem z takimi meblami zrobic? ja bym meblowała w jasne drewno np., myśle, że byłoby całkiem przytulnie i ladnie. ewentualnie dodatki bardziej kolorowe i dziecięce, maty na drzwi, takie rzeczy które zawsze można zlikwidować wraz z biegiem czasu.
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
własciwie masz rację za kilka lat maly będzie miał własne upodobania i niekoniecznie musi mu sie podoba to co mamusia mu wymyślila. dziekuję za link nie bardzo wiedziałam jak zabrać się za to szukanie. u mnie w mieście są dwa sklepy sprzedające pościel Feretti z czego jeden jest koło mnie. jak jutro nie będzie padać to lece :D
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
My mamy materac kokos-pianka-gryka. Łóżeczko drewniane z funkcją kołyski. Przez pierwsze miesiące bardzo się ta funkcja przydała:) Teraz kołyska jest zablokowana i stoi jak normalne łóżeczko :) Łóżeczko ma szufladę, w której trzymamy zabawki Córci. Mamy też przybornik, w którym są paklanki, szczoteczka do włosów, kremy, nożyczki do pazurków itd. Baldachim mieliśmy, ale ściągnęliśmy go, bo Nela pewnie już by go zerwała ;)
Karuzelę mieliśmy,ale jak Nelcia była troszkę starsza - teraz już zero zainteresowania karuzelą z Jej strony;)
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
=MiLi=, bucheche no niestety, u dzieci to chyba zabawki nigdy długotrwałe nie są. w końcu ile można się tym samym bawić :p
a jeśli można spytać powiedz, ile kosztowalo (ta pi razy drzwi) takie łóżeczko z funkcją kołyski? bo to by było rewelacyjne rozwiązanie wydaje mi się.

joachina, ja mam pod samym domem sklep "gucio", więc też zobaczę i warto chyba zapisać sobie ceny, bo widziałam w internecie, że feretti są łatwo dostępne, prawie w każdym sklepie internetowym z akcesoriami dla maluchów a może ceny sa niższe ;)
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
ach przypomniłaś mi Mili moje łóżeczko też miało plozy i ptrzewijak i przybornik i daszek i moskitiere i uchwyty do wstawania... wogóle jest super! w sklepie byłam i jestem zła jak osa. sklep mieści sie w nowej galerii gdzie jak wiadomo słono sie płaci za czynsz wiec różnica cenowa między tym a internetowym sklepem jest nawet do 40 zl ( na kompletach). kupię przez internet
warto jednak było pójść i pooglądać.... jest bardzo milutka odpłynac mozna, a te kolory.. piękna po prostu piękna, stwierdziłam ze kupię 6 elementów tak jest najtaniej a już jak kupować to w komplecie. wypytałam też dokłednei panią o tę kołderkę z wkładem kukurydzianym, podobno tylka ta firma ma wkład w 100% z ziaren kukurydzy, leciutka jest to sama mogę stwierdzić ma dużą izolację cieplną utrzymując stałą temperaturę podczas snu i posiada lepsze własności przenikania wilgoci niż inne włókna naturalne i syntetyczne. Dzięki temu nie dochodzi do przegrzewania dziecka. pozatym co jest super wypełnienie jest w pokrowcu i do prania zdejmuje sie sam pokrowiec.

ja jestem zachwycona!! a ty slosy wybadałaś już sprawę u siebie
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
no więc przeszłam się do tego sklepu gucio i dzisiaj idę i kupuję! :D jest rewelacyjna, milusia i strasznie ładna, zwłaszcza green rabbit mi się spodobała a muszę się śpieszyć, bo pan w sklepie powiedział, że teraz mają na stanie jeszcze za 149 zł (trio - komplet trzyczęściowy), natomiast jak to "wyjdzie" to cena będzie wyższa (167 zł). jak patrzylam po sklepach internetowych, to w sumie kosztuje tak ok. 149 zł ale bez przesyłki a tutaj pod domem mam od ręki i za taka cenę, więc fajnie ;) no i w sumie pan też powiedział, że warto ją kupić i że generalnie mamy sobie je chwala i są zadowolone
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
My płaciliśmy koło 350zł o ile dobrze pamiętam.. ale mogę się mylić.
Mamy takie jak tu:
htp://allegro.pl/item568224664_lozeczko_radek_ii_kolyska_szuflada_sosna_w_wa.html
Fantastyczne jest
smile.gif
 
A

Alek06

Guest
=MiLi= napisał:
My płaciliśmy koło 350zł o ile dobrze pamiętam.. ale mogę się mylić.
Mamy takie jak tu:
htp://allegro.pl/item568224664_lozeczko_radek_ii_kolyska_szuflada_sosna_w_wa.html
Fantastyczne jest
smile.gif

Moja przyjaciółka bedzie miała dzidziusia i ja postanowiłam sprawic jej niespodzianke i zakupic wyprawke ale ta od strony łóżeczka i poscieli.
Jak piszecie tak o tym kołderkach i poduszkach to juz nie wiem na co zwrócic uwage przy zakupie.
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
=MiLi=, bardzo fajne to łóżeczko i na dodatek mozliwy odbiór osobisty w Warszawie :) dzięki za linka, poczytam jeszcze

Alek06, wyprawkę? pod względem łóżeczka i pościeli? może chcesz zostać moją przyjaciółką?:p wykosztujesz się trochę... patrz samo łóżeczko kosztuje ok. 300zł a wiadomo, że przecież dziecko będzie w nim spało i musi byc porządne i nie można kupić nic na łapu capu. z pościelą tak samo, przeczytaj temat, w sumie wymieniłysmy najważniejsze rzeczy. poduszka w klin, materac chyba gryka pianka kokos, a co do materiałów, to bawełna w 100%, wypełnienie to ingeo kukurydziane jest super, nie wiem jeszcze jak się te kołderki pierze, bo to jeszcze za wczesnie, ale jak kupisz feretti to myślę, że przyjaciółka będzie happy.

a ile chcesz przeznaczyć na ta wyprawkę?
 

joachina

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Alek06 odpuść sobie łóżeczko (choć Mili naprawdę piękne) do 300 zł kupisz zestaw 6 elementów z feretti w najlepszym gatunku. do wyboru do koloru. i kołderkę ze specjalnym wypełnieniem i poszwy i prześcieradło i puszysty ochraniacz ( a propo tak grubego to jeszcze nie widziałam jako jedyny chyba naprawdę będzie spełniał swe zadanie) zresztą komplety są różne tu masz stronkę możesz przejżeć feretti.pl
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
=MiLi=, bardzo fajne to łóżeczko i na dodatek mozliwy odbiór osobisty w Warszawie :) dzięki za linka, poczytam jeszcze

Wybrałam pierwszą aukcję na której lepiej było widać łóżeczko :)
Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni - bardzo polecam :)
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
a my mamy i drewniane i turystyczne....powiem wam że oba mają zalety i wady...w turystycznym mogę małą zostawić bezpiecznie i wyjść do kuchni czy łazienki na chwilę bo wiem że nic jej się nie stanie...a w drewnianym ciągle tłucze głową o szczebelki albo nogi lub ręce wkłada pomiędzy....ostatnio mało ręki nie złamała mimo ochraniacza...ale znowu w turystycznym nie chciała a tutaj nauczyła się bardzo szybko wstawać i chodzić bo było się czego złapać...także trudno powiedzieć co jest lepsze...chyba to tak naprawdę zależy od dziecka i jego temperamentu....a jeśli chodzi o zabawki to fakt...szybko się nudzą....ale na to metodę znalazłam....część zabawek chowam na parę dni...kiedy je potem wyjmuje moja Adi zachwyca się jakby ich na oczy nie widziała....dzieci szybko zapominają i trzeba to wykorzystać :)
baldachimu w ogóle nie kupowaliśmy i nie był potrzebny....bardzo przydał się za to misiaczek z pozytywką....moja Adi kocha muzykę i od urodzenia zasypia przy kołysankach...polecam....
 
A

Alek06

Guest
=MiLi=, bardzo fajne to łóżeczko i na dodatek mozliwy odbiór osobisty w Warszawie :) dzięki za linka, poczytam jeszcze

Alek06, wyprawkę? pod względem łóżeczka i pościeli? może chcesz zostać moją przyjaciółką?:p wykosztujesz się trochę... patrz samo łóżeczko kosztuje ok. 300zł a wiadomo, że przecież dziecko będzie w nim spało i musi byc porządne i nie można kupić nic na łapu capu. z pościelą tak samo, przeczytaj temat, w sumie wymieniłysmy najważniejsze rzeczy. poduszka w klin, materac chyba gryka pianka kokos, a co do materiałów, to bawełna w 100%, wypełnienie to ingeo kukurydziane jest super, nie wiem jeszcze jak się te kołderki pierze, bo to jeszcze za wczesnie, ale jak kupisz feretti to myślę, że przyjaciółka będzie happy.

a ile chcesz przeznaczyć na ta wyprawkę?


Kupuje wyprawke poniewaz przyjaciółka jest sama wiec no ktos musi jej pomóc ,a do tego juz wiem ze ja bede chrzestna.
Co do ceny to mysle ze do 1000 zł napewno zainwestuje.
Rozumiem ze to wypełnienie o którym piszecie jest tez antyalergiczne ?
 

slosy

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2006
Posty
281
Punkty reakcji
1
Emilia23, no nie dogodzisz, zawsze coś ;) choć z tym drewnianym, to można sobie poradzić, bo są teraz dostępne fajne ochraniacze na szczebelki do łóżeczka, żeby się dziecko nie obijało. w sumie jak kupowałam tą pościel, to z tej samej firmy były w sklepie i je oglądałam, to takie na wszystkie boki łożeczka, miękkie i dosć grube. myślę, że warto cos takiego mieć przy ruchliwym dziecku. tylko nie spojrzałam, ile kosztował taki sam ochraniacz. ale jak znam życie, to pewnie na alledrogo można takie też dostać :D

Alek06
, tak jest antyalergiczne zarówno wypełnienie jak i ta tkanina purista, która jest bakteriostatyczna poza tym :)
 
Do góry