Subkultura a kobiety

cairath

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
72
Punkty reakcji
0
Ostatnio poruszyłem ze znajomymi taki temat i doszliśmy do pewnego wniosku:

kobiety bardzo tracą kiedy zaczynają ubierać się/zachowywać w sposób narzucony przez subkulturę do której należą.
Nie mówię że kobiety które są skate'ami (skejciarami?) czy punkami nie są atrakcyjne ale generalnie zyskały by bardziej na tym gdyby były po prostu kobiece w swój naturalny sposób. Zdarzyło mi się spotykać dziewczyny w szerokich spodniach czy co najczesciej dziewczyny w glanach, czarnych płaszczach i koszulkach Iron Maiden jednak traciła na tym bardzo ich kobiecość.

Co o tym myślicie?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Widzisz, jednemu będzie się podobać elegancka kobieta w żakiecie, a innemu w glanach, czy szerokich spodniach. Tak samo jedne kobiety preferują taki, a drugie inny styl ubierania się i nie możemy im tego zabronić. Chciałbym jedynie zaznaczyć, że subkultura nie "narzuca" ani ubioru ani zachowania. Do subkultury należy się z własnej woli i nikt nikomu nic nie narzuca ani nikogo do niczego nie zmusza.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Akurat glany sama noszę (w zimię), ale też się zgadzam, że kobiece są średnio. Z tym, że nie widzi mi się popieprzać w niewygodnych kozaczkach na podeszwie grubości plastra higienicznego, jak niektóre moje koleżanki. Czy metalki są niekobiece? Zależy które. Część tak. A konkretniej te, które przywdziewają glany, bojówki i obszerne tshirty. To najgorszy w moich oczach komplet. Ale żeby sama przynależność do subkultury obdzierała z kobiecości to mi się nie wydaje... Zresztą chyba to panowie powinni się wypowiadać :)
 

kazameczek

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
dokladnie, czy tu punkowa, czy skejciara czy metalowa - wszystko zalezy od tego, czy chcesz swoja kobiecosc pokazac czy nie... wybor nalezy do ciebie. sa dziewczyny ktore w danej subkulturze czuja sie bezpiecznie wlasnie dlatego ze kwestia "wygladu" jest zunifikowana i zamaskowana. A jezeli chca byc sexy - to nic im nie przeszkodzi, nawet glany czy szerokie spodnie:)
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Całkiem niedawno widziałem na koncercie taką 'metalówe' w czarnej koszulce jakiejś kapeli i obcisłych skórzanych spodniach , była tak za:cenzura:iście seksowna , że te wszystkie plastikowe cizie się nie umywały ;)
Także jest to sprawa osobista i zależy od konkretnej osoby , nie od subkultury do jakie należy.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie mówię że kobiety które są skate'ami (skejciarami?) czy punkami nie są atrakcyjne ale generalnie zyskały by bardziej na tym gdyby były po prostu kobiece w swój naturalny sposób.
To zależy co rozumieć przez słowo naturalność. To niekoniecznie ubieranie się jak większość, czy w sposób przyjęty za powszechny. Glany, kaptur czy dzwony - przecież żadne z nich nie mają etykietki: ,,nienaturalne".
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Wisz, nie każdej z nas się podoba dekolt do pępka i króciutkie spódniczki. Każdy jest inny i swoim ubiorem próbuje wyrazić siebie. Jeśli dziewczyna nie potrzebuje się podobać facetowi i chce być po prostu sobą a nie udawać kogoś innego, to ubiera się jak chce.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Wisz, nie każdej z nas się podoba dekolt do pępka i króciutkie spódniczki. Każdy jest inny i swoim ubiorem próbuje wyrazić siebie. Jeśli dziewczyna nie potrzebuje się podobać facetowi i chce być po prostu sobą a nie udawać kogoś innego, to ubiera się jak chce.
Racja
bo grunt to byc soba a nie udawac,tylko po to by sie jakiemus gosciowi podobac
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Widzisz, jednemu będzie się podobać elegancka kobieta w żakiecie, a innemu w glanach, czy szerokich spodniach. Tak samo jedne kobiety preferują taki, a drugie inny styl ubierania się i nie możemy im tego zabronić. Chciałbym jedynie zaznaczyć, że subkultura nie "narzuca" ani ubioru ani zachowania. Do subkultury należy się z własnej woli i nikt nikomu nic nie narzuca ani nikogo do niczego nie zmusza.

Otóż to.
Metalówy jeszcze czasem ubierają się owszem na czarno, ale w miarę, nie robiąc z siebie "chłopczycy" itd.
Na ogół to najczęściej szkaradę ze siebie robią emo. Koleżanka, zanim zaczęła farbować włosy i zmieniać fryzurę na emowatą, to była nawet ładna. Po zmianie fryzury i farbowaniu od razu jakoś zbrzydła. Zauważyłem to nie tylko ja ale i koledzy.
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Każdej dziewczynie pasuje co innego. Niektórym dziewczynom glany i kostka naprawdę dodają uroku :D . Powiem więcej - bez takich atrybutów sporo dziewczyn byłoby kolejnymi, szarymi laskami, na które się nie zwraca uwagi jeśli nie są ładne... Przykre, ale prawdziwe :p . Zresztą wszystko zależy od gustu - jedni lubią odpicowane, RoShOfFe lachony, inni dziewczyny w szerokich spodniach, a jeszcze inni mhroczne metalówy :D . Praktycznie w każdej subkulturze kobiety mogą się pokazać z kobiecej strony, to nie przeszkadza w niczym :p . Jedyną subkulturą, w której dziewczyny wyglądają dla mnie po prostu śmiesznie to skejt-laski :D . Co jak co, ale szerokie spodnie, bluzy JP, czapki z prostymi daszkami to są jedyne rzeczy, które dziewczynom nie pasują i są w 100% niekobiece. Jest to tylko moja opinia, więc proszę się nie czepiać :p .
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Akurat glany sama noszę (w zimię), ale też się zgadzam, że kobiece są średnio. Z tym, że nie widzi mi się popieprzać w niewygodnych kozaczkach na podeszwie grubości plastra higienicznego, jak niektóre moje koleżanki. Czy metalki są niekobiece? Zależy które. Część tak. A konkretniej te, które przywdziewają glany, bojówki i obszerne tshirty. To najgorszy w moich oczach komplet. Ale żeby sama przynależność do subkultury obdzierała z kobiecości to mi się nie wydaje... Zresztą chyba to panowie powinni się wypowiadać :)

No takie, to już przesadzają na maxa. Zwłaszcza, że i dla dziewczyn na sklepach typu RMS są fajne tshirty czy bluzy, które nie robią z nich "chłopczyc". Mi np. bojówki w większości nie podobają się u dziewczyn.
Ale nikomu nie zabronisz ubierać się tak, a nie inaczej.

Każdej dziewczynie pasuje co innego. Niektórym dziewczynom glany i kostka naprawdę dodają uroku :D . Powiem więcej - bez takich atrybutów sporo dziewczyn byłoby kolejnymi, szarymi laskami, na które się nie zwraca uwagi jeśli nie są ładne... Przykre, ale prawdziwe :p . Zresztą wszystko zależy od gustu - jedni lubią odpicowane, RoShOfFe lachony, inni dziewczyny w szerokich spodniach, a jeszcze inni mhroczne metalówy :D . Praktycznie w każdej subkulturze kobiety mogą się pokazać z kobiecej strony, to nie przeszkadza w niczym :p . Jedyną subkulturą, w której dziewczyny wyglądają dla mnie po prostu śmiesznie to skejt-laski :D . Co jak co, ale szerokie spodnie, bluzy JP, czapki z prostymi daszkami to są jedyne rzeczy, które dziewczynom nie pasują i są w 100% niekobiece. Jest to tylko moja opinia, więc proszę się nie czepiać :p .


Tu nie chodzi o odpicowanie, ale część dziewczyn zwyczajnie przesadza z ubiorem. Kostka, glany to coś normalnego i u dziewczyn. Gorzej z innymi elementami ubioru czy tak jak powiedziałem fryzurą.
 

zygielekd31

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2008
Posty
393
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
Temeria
Wszystko jeszcze zależy od tego naturalnego sposobu. Dla jednych naturalny ubiór to techno man ;) dla innych szerokie spodnie i bluza z kapturem to podstawa a jeszcze inni wolą dresik ;) Wiec to tylko kwestia gustu niech każdy ubiera się w to w czym dobrze się czuję i to będzie naturalne.




RegiS.
 

Vozone.

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
866
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Osw.x]
Według mnie to prawda, tracą...
Ale to sprawa gust bo np. metalowi będzie się podobała dziewczyna ubrana w tym stylu, tak samo jest z innym subkulturami.;p
Mi np dresy w ogóle się nie podobają, panki i skaty też nie
Jedynie dziewczyna Emo ładnie wygląda ... xD
Ale są takie, które przesadzają i nie za ładnie to wszytko razem wygląda ;p
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
Myślę, że to pieprzenie. Nie ma jednego jasno określonego modelu kobiecości. To nie jest atak klonów.
 

Chenoa

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Nie lubię kiedy dziewczyny zakładają szerokie spodnie dresowe, dla mnie wyglądają po prostu śmiesznie, nie dość ,że dupsko im powiększa to jeszcze zakładają je te co są dość szerokie w biodrach... a one na prawdę tego nie widzą...
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
No takie, to już przesadzają na maxa. Zwłaszcza, że i dla dziewczyn na sklepach typu RMS są fajne tshirty czy bluzy, które nie robią z nich "chłopczyc". Mi np. bojówki w większości nie podobają się u dziewczyn.
Ale nikomu nie zabronisz ubierać się tak, a nie inaczej.
Ano pewnie, że nie zabronię, a nawet się z taką zaprzyjaźnię. Mówię tylko co mi się podoba, a co nie :)
 

no co ty

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ród Gryfa
Mnie przerażają nastolatki ubrane jak z komiksów mangi (kitki warkoczyki japoński makijaż i ubranko typu "Czarodziejka z księżyca" no i oczywiście japońskie techno odtwarzane przez fona) ....O ZGROZO!!! :bag: :bag: :bag:
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Mnie przerażają nastolatki ubrane jak z komiksów mangi (kitki warkoczyki japoński makijaż i ubranko typu "Czarodziejka z księżyca" no i oczywiście japońskie techno odtwarzane przez fona) ....O ZGROZO!!! :bag: :bag: :bag:
Takie dziewczyny traca swoja kobiecosc ..
kobieta powinna byc soba a nie nasladowac jakies kretynki z komiksow
no ale coz,wiele nastolatek nie doroslo do roli kobiety
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Mnie przerażają nastolatki ubrane jak z komiksów mangi (kitki warkoczyki japoński makijaż i ubranko typu "Czarodziejka z księżyca" no i oczywiście japońskie techno odtwarzane przez fona) ....O ZGROZO!!! :bag: :bag: :bag:
Zgadzam się. Masakryczne to jest :D Tzn. może na imprę przewidującą ubiór tego typu jest ok, ale nie na co dzień :p
 
Do góry