31 tydzień ciąży

paulinaldz

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witajcie. Jestem w 31 tygodniu ciazy. I mam wlasnie te skurcze to znaczy brzuch mi twardnieje i unosi sie do gory ze moze sie wydawac jakby dziecko sie tak napinalo i przy tym skurczu czuje takie napiecie, ciagniecie nie wiem jak nazwac, ogolnie to jakos nie boli ale jest nieprzyjemne, do tego strasznie czesto chodzie siku, mam bole krzyza i takie delikatne w podbrzuszu takjakby klucia a pozatym w ogole nie mam apetytu, tak ze dwa razy w ciagu dnia cos zjem, ale to i tak sie zmuszam. A pozatym jakas dziwna mam wydzieline jest ona bardzo wodnista i ma takie biale skrzepy. Chacialabym sie dowiedziec czy to moga byc objawy wczesnego porodu? Dodam jeszcze ze mam 18 lat, w czasie ciazy bardzo czesto mialam zakazenie drog moczowych, pale papierosy no i jestem narazona ciaagle na stres. Prosze o odpowiedz.
 

katarzynka2601

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
41
moga to byc obiawy porodu ale nie zawsze sa one prawdziwe.sluz z bialymi skrzepami to moze to byc czop odchodzacy od plodu .mozesz jeszcze poczekac albo udaj sie do llekarza on napewno okresli czy to jusz czy nie.pozdrawiam
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
katarzynka2601 tak dla wyjaśnienie czop odchodzacy od płodu jest krwisty
paulinaldz wydaje mi się że to jeszcze nie teraz a ten śluz to może być jakieś zakażenie....
brzuch przed porodem znacznie się obniża a dziecko naciska na szyjke macicy i odbyt w twoim przypadku mogą to być skurcze przepowiadające chociaż nie muszą, a może to być spowodowane stresem związanym z porodem
 

katarzynka2601

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
41
mi na poczatku odchodzil bialy z przezieroczystym sluzem,a do piero puzniej po kilku godzinach odzchodzil zakrwiony lekko rozowy ,a i zgadzam sie z toba zanecisko,tesz moze byc i tak jak napisalas.
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
no widzisz a to bardzo istotne jest...
u kobiet ktore będą rodziły pierwsze dziecko brzuch z reguły sie obniża a przy każdym następnym dziecku może się nie obniżać....
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
Madzia1983 nikt od ciebie tego nie wymaga, dlatego wiec sprostowałam...
 

pakero

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
kobietko idź do lekarza on Ci wszystko wytłumaczy i nie będziesz się martwiła. ale papierosy na Twoim miejscu bym odstawiła...
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
a do właścicielki tematu, palisz papierosy jesteś narażona na stres możesz urodzić przedwcześnie, wcale by mnie to nie zdziwiło i możliwe że to przepowiadające skurcze. Zgłoś się do lekarza.
 

karla1722

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
papierosy tez sa odpowiedzialne za wczesniejsze porody...

Madzia cudny brzuszek i z tego co widze bez rozstepow, no no pogratulowac :)
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
rozstępy pojawiają się jedynie u osób które mają do nich predyspozycje, u żadnych innych i na te rozstępy, albo zapobieganie tworzeniu sie ich nie pomoże nawet najlepszy krem czy olejek
 
Do góry