Znaczenie Waszych nicków internetowych

Status
Zamknięty.

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Jestem ciekaw czym kierowaliście się tworząc Wasze nicki. Co znaczą? Skąd się wzięły? Czy zawsze używacie tego samego nicku, a jak nie, to od czego zależy, to jakiego pseudonimu używacie?

Mój związany jest z jednym z moich ulubionych raperów - Methodmanem, tical zaś to seria jego płyt. (Znaczenie tego słowa w moim nicku nie jest istotne, ale dla tego rapera znaczy "zioło". Ponadto jest to dawna waluta Tajlandii). Postawiłem na grę słów i brzmienie oraz możliwe konotacje, jakie daje).
Wydaje mi się, że używa się różnych nicków, w zalezności od tego czy to forum, czy chat. poza tym, zależy to również od ich tematyki. Ja jednak przeważnie używam tego samego pseudonimu.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Zioomal - nick powstał od tego iż jestem luzarą, pare osób mi zawsze mówiło "mo ty ziomalu/moja ty zioomalko".
Teraz mój nick to <=ZiOomälka=>, jak widac przeszedł kilka modyfikacji.
Jako 9-11 latka używałam nicku "Alex", wzięło się to od bajki "Odlotowe Agentki", co za głupota ;/.
Moje obecne pseudo mi się narazie podoba i nie mam zamiaru i pomysłu w najbliższym czasie go zmieniać.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
@kmic-nick powstał od wywoływania na komunikatorze GADU-GADU oraz jest taki bardzo...no spoko.Jako 10-13 lat miałem przemko ale zrezygnowałem i już tak zostało.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Outremer to w dosłownym tłumaczeniu Zamorze. Tak Francuzi zbiorczo określali terytorium na którym powstały państwa krzyżowców. Ja jestem swoistym rodzajem nowoczesnej wersji krzyżowca. Rodzajem Politycznego Żołnierza.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
"Piecia" od "Piotr". W 4 klasie podstawówki facet od techniki który... "uczył" mojego starego w domu dziecka zaczął tak na mnie gadać i się przyjęło...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Imię i rok urodzenia
Niewyszukany nick.Chyba każdy się domyśla
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Był juz taki temat. Chociaż próbowałeś szukać? dry.gif


nie próbowałem i nie muszę, bo w tym dziale takiego nie było. A chodzi mi o kwestię czysto językową, dokładniej semantyczną, która to należy do nauk o języku.
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
owszem musisz - mozesz pisac w tamtym temacie zreszta widac po wypowiedziach ze z semantyka to to ma malo wspolnego
w tym dziale nie bylo ale w innym jest
naucz sie korzystac z wyszukiwarki
 
Status
Zamknięty.
Do góry