Jakie studia wybrać?

Bajtak

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
1
Temat dla osób, które szukają pomocy w wyborze kierunku studiów. Caleb.

Witam serdecznie, mam juz rok studiów w plecy, studiowlem na AGH jakis kierunek ktory wogóle nie chcialem studiowac i przerwalem studia w dodatku zycie akademickie mi nie odpowiadało. Teraz mam problem taki sam jak rok temu nie wiem co studiowc w jakim kierunku sie dalej kształcić. Moje wyniki z matury tez nie sa zbyt zadowalajace 34% gegra 46 polski 59 angielski, nawet nie wiem na jakie kierunki moglbym sie dostac z takimi wynikami, poza tym teraz gdzies blizej chcialbym studiowc, np Rzeszów/Tarnów... ale nie wiem co ze sobą zrobić.
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
czegoś nie rozumiem... byłeś na AGH, a teraz nie wiesz czy się gdzieś dostaniesz indziej?
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
a no chyba, że tak
możesz spróbować na jakąś politechnikę, bo zazwyczaj przyjmują bardzo dużo osób(niski próg), ale też "odpad" jest spory...
 

tobartek

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2007
Posty
108
Punkty reakcji
0
Miasto
polski biegun ciepła/Katowice
Jeżeli chodzi o Tarnów to jest tylko jedna uczelnia (tarnowska, a nie filia), która jest częściowo (nazwijmy to umownie) techniczna - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa na ul:Mickiewicza. Z tego co się orientuję to są tam kierunki z wiązane w jakimś stopniu z informatyką, elektroniką/elektryką, chemiczne, itp. (to nie są ścisłe informacje bo nie studiuję na niej, ale często przechodzę obok - gdyż mieszkam w Tarnowie). Z tego co piszesz to kierunki techniczne Cię interesują. Tak jak myślaleś o PR - no to pewnie znajdziesz większy wybór kierunków, a co za tym idzie może i coś dla siebie. Kwestia, jak sam przyznajesz, możliwości dostania się. No to już trzeba sprawdzić empirycznie - samemu. POWODZENIA!
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
nie lubię tego typu tematów, bo zazwyczaj nie piszecie czym się interesujecie...

Tak więc przysiądz w spokojnym miejscu i pomyśl co Cię interesuje, w czym jesteś dobry, w czym byś się najlepiej widział i wtedy pod tym katem szukaj kierunków.
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
34% gegra 46 polski 59 angielski
No fakt, nie są zadowalające :p Ale to tylko twoja zasługa, popieram wypowiedź koleżąnki wyżej, zastanów się, co ci wychodzi najlepiej i wtedy myśli o wyborze kierunku.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Ale to tylko twoja zasługa

A skąd masz pewność? może się jednak uczył sporo, ale jednak sobie nie poradził, nie pomyślałaś? ;)
przecież niektórzy przez 3 lata liceum uczą się ostro danych przedmiotów, co chcą zdawać na maturze, a potem mają mniej jak 50% na maturze, więc... znam też przypadki, co uczyli się 2 tyg. przed maturą i zdali powyżej 70%, więc to jednak mógł być pech, lub coś innego, ale nie tylko jego wina :].

No fakt, nie są zadowalające
No znów tak nie przesadzajmy, może nie są rewelacyjne, ale złe też nie są.

A Ty wszystko zdawałeś na podstawie? hmmm. pomyśl co Cie interesuje? może geografia? coś związanego z nią? bo zdawałeś ją na maturze... pomyśl, pozdrawiam miło :D
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
No, 4% mu zabrakło, żeby uwalić geografię, to tak na granicy ryzyka :lol: Taki mi się jakoś spontanicznie skojarzyło, że faktycznie nie są zadowalające :p
 

Prayer86

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2009
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Większość studiów to śmiech na sali. Mogą minimalnie poszerzyć horyzonty, ale nie licz na jakąś konkretną wiedzę przygotowującą do zawodu.
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Hmm słuchaj a może byś sobie poprawił w przyszłym roku mature? ( szkoda ze zawaliłeś i nie składałeś papierów że chcesz poprawiać)
 

Bajtak

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
1
Hmm słuchaj a może byś sobie poprawił w przyszłym roku mature? ( szkoda ze zawaliłeś i nie składałeś papierów że chcesz poprawiać)

eh myslalem nad tym, ale jak zawsze dalem ciala i zrypałem sprawe bo do 8 lutego mozna bylo skladac, w przyszlym roku to juz 2 lata w plecy, znacze studiowac w wieku 22 lat skoncze studia w wieku 27 lat ? ;p eh co za patologia ze mnie :(

nei wiem w czym jestem dobry i w czym sie widze tu problem, chcialbym miec prace gdzie moge przebywac z ludzmi i sie z nimi kontaktowac, albo po prostu siedziec sobie przy biurku i pracoawc na kompie :D problem w tym ze nie przygotowalem sie w liceum pod kontem ze mam juz jakies studia upatrzone, tylko czekalem jak zdam mature i wtedy zaczalem wybierac studia ;/
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
eh myslalem nad tym, ale jak zawsze dalem ciala i zrypałem sprawe bo do 8 lutego mozna bylo skladac, w przyszlym roku to juz 2 lata w plecy, znacze studiowac w wieku 22 lat skoncze studia w wieku 27 lat ? ;p eh co za patologia ze mnie :(

nei wiem w czym jestem dobry i w czym sie widze tu problem, chcialbym miec prace gdzie moge przebywac z ludzmi i sie z nimi kontaktowac, albo po prostu siedziec sobie przy biurku i pracoawc na kompie :D problem w tym ze nie przygotowalem sie w liceum pod kontem ze mam juz jakies studia upatrzone, tylko czekalem jak zdam mature i wtedy zaczalem wybierac studia ;/


no chyba że byś sobie zrobiłli licencjata/inżyniera i zaczął wtedy prace i pomału robił sobie magistra ? Ewentualnie tak można kombinować coś
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
napisz czym się interesujesz to moze coś wymyślimy ;)
wiemy, że chcesz siedziec za biurkiem... ale to dla nas za malo :D
 

Bajtak

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
1
napisz czym się interesujesz to moze coś wymyślimy ;)
wiemy, że chcesz siedziec za biurkiem... ale to dla nas za malo :D


eh, lubie poznawac nowych ludzi, lubie bardzo historie ale nie zebym sie jakos uczyl jej wyśmienicie jej czy cos ale strasznie mnie interesuje i z checia zawsze chodzilem na lekcje sluchac opowiadan mojej pani profesor, lubie tez przyrode i zwierzeta :p no i oczywisice komputery :D


nie lubie matematyki i przedmitów na ktorych trzeba coś obliczać :D
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
No to szkoda, że historii nie zdawałeś na maturze, by ją potem studiować ;/ a może geologia? albo coś związanego z geografią ?
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Może geodezja? Tylko warunki strasznie drogie BB) A tak w ogóle, to skoro nic Ciebie nie interesuje, to idź na administrację do jakiejś AP edukacji i potem do pracy na pocztę do okienka...
 
Do góry