Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jakie studia wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
513 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#501 Augusta

Augusta

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 09 luty 2017 - 19:19

sporo nauki a pracy po tym jak na lekarstwo

Mnie się wydaje, że właśnie dlatego warto swoje kompetencje poszerzać na różnych kursach, warsztatach czy konferencjach, które wiążą się z tym, co studiujemy, nawet lekko. To, że ktoś studiuje np. biologię, nie oznacza, że nie może pojechać na interdyscyplinarną konferencję z pogranicza nauk przyrodniczych i medycyny - może znajdzie dla siebie jakąś wąską dziedzinę wiedzy, która go zainteresuje? Może coś z farmacją, chemią, a może pójdzie w stronę kryminalistyki? Studia podyplomowe pozwalają nieco "oderwać się" od głównego nurtu studiów. Zresztą, taki przecież zamysł towarzyszył wprowadzeniu dwustopniowych studiów.

• 0

#502 lupin

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisano 15 luty 2017 - 08:44

hejo.

Czy ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia daje możliwosci studiowania historii on-line? :ninja:

• 0

#503 Istny Diabel

Istny Diabel

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 202 postów

Napisano 16 luty 2017 - 15:36

hejo.

Czy ktoś się orientuje czy jakaś uczelnia daje możliwosci studiowania historii on-line? :ninja:

Vistula przypadkiem nie ma takiej opcji? :)

• 0

#504 lupin

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisano 17 luty 2017 - 04:29

hejo.

Vistula przypadkiem nie ma takiej opcji? :)

nie ma nic o historii

• 0

#505 Augusta

Augusta

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2017 - 14:57

Nie ufałabym Vistuli - wg wykazu MNiSW szkoła została wykreślona:

https://polon.nauka....?execution=e2s1

• 0

#506 snookie80

snookie80

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 22 luty 2017 - 08:53

Ja z tego co widzę wokół siebie to najbardziej warto iść w kierunku informatycznym albo finansowym. Ja niestety nie mam ścisłego umysłu czego bardzo żałuję. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#507 Granola

Granola

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 09 sierpień 2017 - 17:50

Ja zdecydowałam się na wsb. Raz że jest tam kierunek który mnie interesuje, dwa mieszkam blisko, co najważniejsze załapałam się na promocje i jestem 1000 zeta do przodu. 

• 0

#508 TinnLinn

TinnLinn

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 13 sierpień 2017 - 01:30

Filologię możesz wziąć, nawet polską (chociaż po pl to mógłbyś jedynie uczyć dzieci, innych możliwości nie widzę. Dlatego polecam filologię obcą) i wybrać specjalizację translatoryczną. Gdybyś chciał, to mógłbyś tłumaczyć teksty,siedząc przy biurku w domu, albo być tłumaczem "na żywo", czyli kiedy przyjeżdża do firmy np. klient z innego kraju i mógłbyś tłumaczyć, co mówi.

Albo jeśli nie możesz znaleźć sobie kierunku itp. to może nie idź na studia?

Albo idź do szkoły policealnej.

hejo.

Jest coś takiego jak np. studiujwzielonejgorze.pl tylko np. zamiast "zielonejgorze", wpisujesz nazwę miasta, w którym mieszkasz (albo jakiegoś większego, w którego pobliżu mieszkasz). 

Niestety, nie wiem, czy w innych miastach Polski takie coś funkcjonuje, musisz sprawdzić. I kierunki też warto sprawdzić   :wink:

Użytkownik TinnLinn edytował ten post 13 sierpień 2017 - 01:29

• 0

#509 huszka

huszka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 12 lipiec 2018 - 19:04

hmm, pomysl co lubisz robic, w czym sie dobrze czujesz, nie jest latwo wybrac za pierwszym razem wlasciwy kierunek studiow :) moja kolezanka dopiero za trzecim podejsciem zdecydowala sie studiowac weterynarie i dopiero teraz wie, ze podjela wlasciwa decyzje. te studia nie sa latwe, praca z roznymi zwierzetami- nie tylko tymi domowymi, ale tez np. hodowlanymi, ale jesli ktos czuje powolanie do tej profesji to warto poswiecic kilka lat na edukacje.

• 0

#510 modzi

modzi

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 14 sierpień 2018 - 16:41

Ostatnio szukaliśmy " ciekawego kierunku" dla naszej siostry. Chciała coś z desingiem. Po długich poszukiwaniach wybrała "nowe technologie w desingie". Dziwny kierunek. 

• 0

#511 barrys

barrys

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 179 postów

Napisano 18 październik 2018 - 10:21

A nie lepiej aby siostra sobie sama szukala kierunku a nie ktoś dla niej? 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#512 ewkamarchewka1

ewkamarchewka1

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów

Napisano 08 grudzień 2018 - 19:50

Dokladnie. Najlepiej samemu wybierac kierunek studiow, chociaz nie zawsze pierwszy wybor gwarantuje nam zadowolenie z nauki. Moja siostra dopiero za trzecim razem trafiła na wymarzone studia, weterynarie. I w koncu jest zadowolona, chociaz nauki ma naprawde duzo. Niedlugo konczy staz i szykuje sie do wykonywania zawodu. Nie sadzilam, ze lekarz weterynarii jest obarczony tak duza iloscia obowiazkow. Z tego co slyszałam to nie tylko leczy rozne zwierzatka, ale tez bada choroby odzwierzece czy kontroluje zywnosc pochodzaca od zwierzat, typu mleko, jaja.

• 0

#513 Misiak12

Misiak12

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 16 luty 2019 - 20:05

mnie od zawsze interesowało budownictwo, więc wybór był prosty ;) jakby Ciebie też ciągnęło w tę stronę to możesz poczytać, co po takich studiach robić: allbim.pl/sciezki-kariery-po-architekturze-i-budownictwie/. Milej lektury!

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#514 selerka

selerka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 25 czerwiec 2019 - 21:07

mnie zastanawia podyplomowa kryminologia, chyba dla samej ciekawości bym zrobiła :D na WSB startuje od października, nie wiem cyz to pierwszy rok tego kierunku ale jestem coraz bliżej zapisania się.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0