dziwne małe robaki

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Witam

Mam ogromny problem:(

Mieszkam w dość starym bloku, mam male dziecko, i od tygodnia zauwazyłam ze u mnie po mieszkaniu "pląta się" masa małych robaczków. Prosze nie pomysleć ze mieszkam w ajkimś syfie, jestem pedantką i zawsze mam czysto w mieszkaniu. Dziś rano zgranełam z paratpetu około 20 takich robaczków, są wszedzie pod biurkiem, na suficie, sczególnie w oknie. Mają około 1-2 mm wielkosci i kolor taki zygzakowaty brąz czarny biały, Błogam niech mi ktoś pomoze jak sie tegp pozbyć i skad sie To mogło wziąść:( na parwde boje się. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
 
S

Spamerski

Guest
Ostatnio oglądałem reportaż o akademikach, pojawiły się tak robaki, które nazywają się "prusaki". Myślę, że trzeb użyć jakiegoś środka owadobójczego i może zmienić okno, bo możliwe, iż dostają się do mieszkania szczelinami z zewnątrz . Musisz działać, gdyż słyszałem, że taki robak może wejść do ucha, na ile to prawda, nie wiem, ale lepiej uważać.
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
Mają około 1-2 mm wielkosci i kolor taki zygzakowaty brąz czarny biały
Ostatnio oglądałem reportaż o akademikach, pojawiły się tak robaki, które nazywają się "prusaki"
prusaki są większe, ale nigdy nic nie wiadomo- tak wyglądają PRUSAK
może faktycznie jakikolwiek środek owadobójczy to niegłupi pomysł, ale nie zlikwiduje przyczyny problemu.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Mieszkanie jest czyste brak wilgoci, okna zmieniane były jakieś 2 lata temu... Prusak to nie jest... zdjecie robaka dodam jutro, na pewno jakiegos spotkam... a z tym ze roibaki moga wchodzić do ucha to nie maiałam pojecia...ale dziekuje napchałąm dziecku i mężowi waty do ucha;] Dziękuje za odpowiedzi i nie zbagatelizowanie mojego tematu:*
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
ze roibaki moga wchodzić do ucha to nie maiałam pojecia
jako studentka biologii z całą stanowczością i odpowiedzialnością odpowiem: B Z D U R A !
taki mity krążą na temat skorków (tzw. zauszników, czy szczypawic) ale mój profesor od zoologii bezkręgowców mówił, że to bujdy, a ona na pewno wie co mówi.
 

lasiczka_poznan

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2009
Posty
404
Punkty reakcji
0
Witam

Mam ogromny problem:(

Mieszkam w dość starym bloku, mam male dziecko, i od tygodnia zauwazyłam ze u mnie po mieszkaniu "pląta się" masa małych robaczków. Prosze nie pomysleć ze mieszkam w ajkimś syfie, jestem pedantką i zawsze mam czysto w mieszkaniu. Dziś rano zgranełam z paratpetu około 20 takich robaczków, są wszedzie pod biurkiem, na suficie, sczególnie w oknie. Mają około 1-2 mm wielkosci i kolor taki zygzakowaty brąz czarny biały, Błogam niech mi ktoś pomoze jak sie tegp pozbyć i skad sie To mogło wziąść:( na parwde boje się. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi


a moze to rybiki? kolor troche nie ten, tak wnioskujac po opisie, ale wielkosc sie zgadza.
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
JEZUUU!!

Ledwo zobaczyłem temat, już widziałem o co chodzi... Jak doczytałem, że w domu, to już teraz jestem bardzo pewien. To z pewnością muszą być kosmici w przebraniu. Oni zawsze to robią!!!!
 

miki007

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Poznań
Taa słyszałem o tym. Zaatakowały byłego mojej siostry:) Opisał to podobnie jak Ty. Łaziło mu po parapetach tysiące małych przecinków i po prostu zniknęło. Jak się dowiem co to było to na pewno dam znać:)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
a moze to rybiki?
rybiki cukrowe żyją tylko w miejscach wilgotnych. powszechnie można je spotkać np. na umywalce, wannie, w kabinie prysznicowej, a nie w całym mieszkaniu.
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
witam..tu są zdjęcia, tym paskudom ciezko jest zrobić zdjecie, to jest najwyra.źniejsze jakie udało mi sie zrobić
 

Attachments

  • 100_3490.JPG
    100_3490.JPG
    36,9 KB · Wyświetleń: 3 624

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Czyżby to był ten?:
2b.jpg

Jest to Kołatek Domowy.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Czy w twoim domu słuchać takie dźwięki jakby ktoś pukał(kołatał) ?
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
no kornika to bym poznała:D

To wyglada tak:

Kształt jak biedronka tylko 4-5 razy mniejsze, tak samo jak biedronka potrafi latać:/, kolory to takie zygzaczki na przemian czarny i brąz...
 
Do góry