Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Status
Zamknięty.

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
Witam mam taki problem... WIELKI PROBLEM:( Brałam tabletki antykoncepcyjne Yasmin i gdy został mi ostatni tydzień ich brania zgubiłam torebke w której były tabletki:( Wiec nie wiem czy dobrze zrobiłam ale stwierdziłam że jesli ich nie mam to zrobie 7 dniową przerwe. i po przerwie zaczne nową paczke tabletek... Powiedzcie mi czy dobrze zrobilam i jaką mam pewność że nie zajde w ciąże bo w dzień w którym wziełam ostatnią tabletke z tego opakowania współżyłam z chłopakiem wię byłam jeszcze zabezpieczona, ale plemniki potrafią żyć nawet 72 godziny. Więc jest możliwość, że zaszłam w ciąże czy nie?? Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi... Pozdrawiam :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie zajdziesz w ciaze,tylko wez nowe tabletki 8 dnia po przerwie, i nie wspolzyj w 7 dniowej...
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
no tak ale zapomnialam o jednej rzeczy... brałam od 27 stycznia do 2 lutego antybiotyk Duomox który podobno osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych a od wczoraj biorę nowy antybiotyk i jaieś tabletki Clemastinum i Hydrocortisonum:( Jak wygląda moja sytuacja teraz??
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
może jak bierzesz antybiotyki zabezpiecz się dodatkowo
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
bralas ten antybiotyk i przyjmowalas naraz antykoncepcje?
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
no tak brałam antybiotyk i antykoncepcje ale antybiotyk bralam do 2 lutego a tabletki do 31 stycznia a współżyłam 30 i 31 stycznia a tak jak pisałam przeczytałam że plemniki mogą żyć nawet do 72 godzin:( więc mogę być w ciąży czy to jest niemożliwe?? i przypominam że nie skończyłam całej paczki tabletek bo 7 ostatnich tabletek zgubiłam:(
 

Julia50

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
Z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami jesli chodzi o zdrowie i leki powinno się zgłosić do lekarza. Tu są laicy. Pozdrawiam. :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no tak brałam antybiotyk i antykoncepcje ale antybiotyk bralam do 2 lutego a tabletki do 31 stycznia a współżyłam 30 i 31 stycznia i przypominam że nie skończyłam całej paczki tabletek bo 7 ostatnich tabletek zgubiłam:(
a chodz sie zabezpieczaliscie?poniewaz powinnas wiedziec iz antybiotyki obnizaja skutecznosc antykoncepcji i po zakonczonej kuracji powinnos ie zabezpieczac przez 7 dni? a tym bardziej ze nie bralas tabletek z 3 tygodnia...wiesz na poczatku nie napisalas o antybiotyku, wiec w takim wypadku jest mozliwa ciaza...wystapilo krwawienie?Julia50 z toba na czele :D
 

iwcia23

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2008
Posty
39
Punkty reakcji
0
nie zabezpieczaliśmy sie... i krwawienie jeszcze nie wystąpiło jest 3 dzien jak nie biore tabletek, może jeszcze wystąpi... a jakie jest prawdopodobieństwo że jestem?? duże czy małe?? denerwuje sie strasznie, no ale jak by coś jednak sie wydażyło to nie będe w dołku, gorzej z moim chłopakiem:( jeśłi jeszcze coś o tym możecie powiedziec to bardzo proszę. chcxe wiedziec jak najwiecej co o tym wy sadzicie. dziekuje i pozdrawiam:)
 

kasiula16

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2009
Posty
131
Punkty reakcji
0
Miasto
UK
Wiesz, jak bralam tabletki to zdarzalo mi sie , ze dopiero 4 dnia wystapilo krwawienie.... Ale kazda kobieta jest inna i nie chce Ci robic zbednej nadziei. Bo Ty bralas antybiotyki , no i nie wzielas wszystkich tabletek do konca....
Poczekaj jeszcze 4 dni i zobaczysz, jesli nie bedzie krwawienia to lepiej zrob sobie test krwi.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
wlsnie ryzyko jest spore,ale nie panikuj poniewaz jeszcze nic nie wiadomo... krwawienie z odstawienia moze w ogole nie wystapic.. jezeli naprawde nie wystapi udaj sie do ginekologa aby wykluczyc ciaze
 

Tiffany_82

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Duomox nie oslabia dzialania pigulek antykoncepcyjnych,wiec o to sie akurat nie musisz martwic. ale jesli chodzi o zaprzestanie brania tabletek i wspolzycie dzien przed,to polecam zdrobic sobie test ciazowy. rozwieje watpliwosci. :)
 

Majka00007

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2015
Posty
40
Punkty reakcji
1
iwcia23 napisał:
no tak brałam antybiotyk i antykoncepcje ale antybiotyk bralam do 2 lutego a tabletki do 31 stycznia a współżyłam 30 i 31 stycznia a tak jak pisałam przeczytałam że plemniki mogą żyć nawet do 72 godzin:( więc mogę być w ciąży czy to jest niemożliwe?? i przypominam że nie skończyłam całej paczki tabletek bo 7 ostatnich tabletek zgubiłam:(
Jeżeli współżyłaś wcześniej niż brałaś antybiotyk to nic Ci nie grozi pod warunkiem, że będziesz brała teraz pigułki regularnie. Przy kuracji antybiotykowej trzeba włączyć dodatkowe zabezpieczenia na około dwa tygodnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry