Gilzy nabijane tytoniem

delius

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Ostatnio wśród swoich znajomych (bo osobiście nie palę) zauważyłem, że wielu zamiast papierosów, w sklepach kupują pakowany tytoń i gilzy (puste papierosy do nabijania m.in. tytoniem). Za pomocą specjalnej maszynki nabijają gilzy tytoniem i takie papierosy. Spowodowane jest to na pewno rosnącymi cenami papierosów i uszczelnieniem wschodnich i północnych granic.

Mam takie pytanie do palaczy: czy potrafilibyście się przerzucić na ręczne nabijanie gilz tytoniem czy wolelibyście droższe papierosy ze sklepu a może wzrost cen papierosów spowodował u części z Was całkowite rzucenie papierosów? Co o tym sądzicie?
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Ostatnio kupiliśmy jakiś tani tytoń i niedrogie glizy. Całkiem przyzwoite fajki z tego wyszły i cenowo wychodzi po około 3-4 złote za paczkę (20 szt.) więc się opłaca. Tylko dużo roboty z nabijaniem i glizownicę mamy jedną na jakieś 6 osób.
 

kaskapracz

Nowicjusz
Dołączył
28 Sierpień 2008
Posty
881
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
warszawa
Ja takie palę i muszę powiedzieć że niewiele różnią się od zwykłych ( kupowanych w sklepie)
Tylko zależy od tytoniu
 

DREDka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
wawa
Ostatnio kupiliśmy jakiś tani tytoń i niedrogie glizy. Całkiem przyzwoite fajki z tego wyszły i cenowo wychodzi po około 3-4 złote za paczkę (20 szt.) więc się opłaca. Tylko dużo roboty z nabijaniem i glizownicę mamy jedną na jakieś 6 osób.

Duzo roboty z nabijaniem? Przeciez ok 20papierosow nabija sie w max 10min
 

monia2511

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od rodzaju tytoniu, a także gilz- (np. miętowe czy standardowe)...
Wolę te ze sklepu :p
 

delius

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
38
..a o tym, że są gilzy smakowe czy zapachowe to nie wiedziałem.
 

TajemniczaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
pomorze
hej, ja przezycilam sie na tyton z lidla za 17 zł, z 240 gramowej paczki wychodzi okolo 15 paczek, wiec razem z gilzami paczka wychodzi ok 1,70 a w sklepie 7 lub 8... duzej roznicy w smaku niema. no moze na poczatku :D no ale bardzo szybko idzie sie przyzwyczaić. teraz jak mam okazje zapalic normalną fajkę to rezygnuje i pale skreta, jakos bardziej mi smakuja :sexy:
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
wolę zapłacić 2 zł więcej i zrezygnowac z jakiejś coli czy czegoś niż sama robic, ponieważ jestem leniwa, ale to z tytoniem z lidla spodobało mi się:)
 
T

t.k.

Guest
ja kiedyś kupiłem 250g czerwonego fajkowego za 20zł i tym nabijałem, mocne było jak cholera :D
ale do dzisiaj sie nie nauczyłem dobrze nabijać, zawsze albo za mocno albo za słabo :/
 

kaaasicaaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
A własnie mam ochote przerzucić sie na fajuszki własnorecznie robione ;) I MAM PYTANIE . Ostatnio w Łodzi ktoś mnie poczęstował włąsnorecznie robionym fajkiem ... jak zobaczylam co jest w paczace az mi oczy sie zaswiecily ;D Byly kolorowe od żółtego przez różowy po niebieski .
Wiecie może gdzie można kupić takie kolorowe gilzy ? ????
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Ile sklepów, tyle rodzajów gilz.
Ja też chcę się przerzucić na fajki ręcznie robione, bo jak se podliczę ile wydaje kasy na papierosy tygodniowo, to aż się za głowę łapie.
A teraz do obeznanych moje pytanie.. pale czerwone papierosy, bo lajty dla mnie za słabe, jaki tytoń jest najlepszy? chodzi mi o nazwę (jeżeli ową posiada ;))
Bo jeżeli mam się przezucić na jakies wielkie gó.wno, to raczej wolę wydawać pieniądze i łąpać się za glowę ;)

BTW. bardzo dobry temat. ;)
 

Boreasz

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świdnica
To zależy jaki smak ci odpowiada. Sam kręcę papierosy od jakiś 2 lat, paliłem różne tytonie ale najbardziej podchodzi mi GRODZKI ma lekki zapach czekolady a smakuje zwyczajnie. Teraz kupuje w Czechach tytoń 1kg i płace około 80 zł gdzie u nas bym musiał zapłacić +200 zł. Teraz gdy mam zapalić papierosy ze sklepu to wole nie palić podchodzą jakimiś perfumami czy czymś takim a moi znajomi także wolą moje papieroski zamiast swoich a nawet niektórzy już sami kręcą :)
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Boreasz, to mam do Ciebie interes ;)
Jeżeli Ty chwalisz swoje fajki i Twoi znajomi to nakręc mi ich duuuuuuużo, powsadzaj w paczki i powysyłaj :D ja Ci za to zapłacę, co Ty na to?:p
 

Boreasz

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świdnica
To już do mojej mamusi byś się musiał uśmiechnąć bo ja nienawidzę nabijać :D Za to uwielbiam kręcić blanty :)
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
popatrz, że mamy chyba dużo wspólnego ;)
takie same upodobania kręcenia blantów i nawet nasze avatary mówią to same za siebie :p
 

Boreasz

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2009
Posty
71
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Świdnica
hihi to może się wybierasz na OneLove do Wrocławia ;>

Podaj mi adresik na pw to ci wyśle fajki, tylko nie obiecuje kiedy bo aktualnie nie mam internetu ;(
 

Torciq

Nowicjusz
Dołączył
29 Październik 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
Ja osobiście polecam Casablanca. Nie jest może najtańszy, za to moim zdaniem lepszy od normalnych papierosów. Czasem też lubię nabić Casablance czerwoną - waniliowo-wiśniową.
 
Do góry