Guernica y luno

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Guernica y luno - polski zespół anarchopunkowy załozony w 1992r. w Słupsku.

Co sadzicie o guernice ?? Fani włochatego powinni znac ta kapele, poniewaz włochaty nagrał kiedys kawałek pt. guernica.

Teksty tego zespołu są bardzo mocne i wybijaja się ponad melodię. Zespół bardzo autentyczny, wiedział kiedy zakończyc swoją działalność aby nie " zjadac swojego ogona ". Szczególne wrażenie robi album wszystkie sztandary... .

Zespół poruszał wiele tematów, które były pomijane przez uwczesne kapele a dopiero teraz są " na czasie ".
 

jarekpeperoni

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2008
Posty
79
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Bardzo dobra kapela.Nie grają jakiś wyszukanych nut,ale teksty po prostu miażdżą.Ten zespół trzeba znać !
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Co sadzicie o guernice ?? Fani włochatego powinni znac ta kapele, poniewaz włochaty nagrał kiedys kawałek pt. guernica.
Kawałek Włochatego "Guernica" nie dotyczy kapeli, tylko Hiszpańskiej miejscowości zniszczonej w '37 przez faszystów. Miasto to stało się symbolem okrucieństwa i poniekąd ruchów antywojennych. O tym pisał Włochaty i stąd wzięła się nazwa zespołu.

Ale jeśli mówisz o kawałkach o Guernice, jako zespole, to warto wspomnieć o kapeli Złodzieje Rowerów, która nagrała kawałek "Thanks for G.Y.L.".
Dziękuję Ci Guernico.
Za tych kilka słów.
Za tych kilka dźwięków.
Perkusji z mocą gitar.


A co do samej G.Y.L. to zespół, który jak najbardziej cenię.
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Kawałek Włochatego "Guernica" nie dotyczy kapeli, tylko Hiszpańskiej miejscowości zniszczonej w '37 przez faszystów. Miasto to stało się symbolem okrucieństwa i poniekąd ruchów antywojennych. O tym pisał Włochaty i stąd wzięła się nazwa zespołu.

Ale jeśli mówisz o kawałkach o Guernice, jako zespole, to warto wspomnieć o kapeli Złodzieje Rowerów, która nagrała kawałek "Thanks for G.Y.L.".
Dziękuję Ci Guernico.
Za tych kilka słów.
Za tych kilka dźwięków.
Perkusji z mocą gitar.


A co do samej G.Y.L. to zespół, który jak najbardziej cenię.

Sory za pomyłke, ja włochatego nie słucham tylko kumpel kiedys mówił że ten kawałek to o nich a mi sie nie chciało tego sprawdzić.
 

Dobuch66

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2010
Posty
442
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Grudziądz
Złodzieje też pogrywają ostro, ale GYL to jest hardcore jak Fever. Gorąco polecić tylko można! Emo'la.
 

dawidc

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Poznań
Guernico Y Luno jest kapelą wnoszącą bardzo głęboki przekaż, nie wiem czy można to jeszcze nazwać muzyką, ale to jest kapelą, o której w stu procentach możemy powiedzieć niekomercyjna. Słyszałem, że chłopaki wyjechali do Ameryki bronić Indian - coś o tym wiadomo?
 
Do góry