Schizma

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
plakatbig7884.jpg
Schizma - polski zespół hardcore'owy, powstały w 1990 w Bydgoszczy po rozpadzie punkowej Kompanii Karnej.

Autorem kilku piosenek zespołu Schizma był Martin Eden - właściwie Marcin Kornak, niezależny poeta bydgoski, w latach 90. związany ze środowiskiem anarchistycznym, ekologicznym i literackim.

SCHIZMA to jeden z najdłużej działających i najbardziej znanych, również zagranicą, polskich zespołów grających hard core. Zespól powstal w 1990 roku, w Bydgoszczy, na gruncie punk rockowej KOMPANII KARNEJ. Przez ponad 13 lat istnienia grupa przeszła wiele zmian personalnych, jednak od początku istnienia do dziś pozostaje wierna bezkompromisowemu brzmieniu hard core i etyce niezależności. W dorobku SCHIZMY znajduje się 6 dużych płyt oraz wiele mniejszych wydawnictw, jednak głównym elementem działalności SCHIZMY są niezwykle żywiołowe, gromadzące wielu zagorzałych zwolenników koncerty. Oprócz częstych odwiedzin we wszystkich zakątkach naszego kraju, zespół wielokrotnie odwiedzał Niemcy i Francję, zanotował też wizyty w Czechach, na Łotwie, Litwie i w krajach byłej Jugosławii. Najbardziej egzotyczną przygodą SCHIZMY była wizyta na International Rock Festival w Busan, w Korei, w 2002 roku, gdzie zespół wystąpił przed wielotysięczną publicznością u boku takich sław jak CANNIBAL CORPSE czy KREATOR. Najnowszym dziełem grupy jest CD "XIII", zbiór ponownie nagranych starych utworów, kowerów oraz nagrań koncertowych, z gościnnym udziałem m.in. znanego warszawskiego MC Vienia oraz Kikiego, wokalisty legendarnej grupy punkowej ABADDON. Płyta jest podsumowaniem wieloletniej działalności, jak też zapowiedzią nowej drogi i nowego brzmienia zespołu.

Źródło: wiki

http://pl.youtube.com/watch?v=5ARRkPvSHmw

Jeśli chodzi o polską scenę hc, zespół Schizma jest pozycją obowiązkową. Znacie? Lubicie?
 

karlik

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Znam parę kawałków, nie zagłębiałem sie w twórczosc tej kapeli. Z cięższego grania wolę jednak crust`a.
 
Do góry