Funk a Disco

tryton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
To temat, który nie daje mi spokoju od wielu lat. Jak po raz pierwszy wpadłem na funkowe, muzyczne tory, to zawsze ktoś mi mówił " O nie wiedziałem, że słuchasz disco" :mruga:
Definicje gatunku muzycznego tak na prawdę nie wiele pomagają, bo ciężko coś muzycznego zapiąć w jakieś ramy. Wg. wikipedi muzyka funk pojawiła się pod koniec lat 60-siątych, a disco w latach 70-tych. Funk-Wiki Disco-Wiki
Więc jak to jest? Czy np. Jamiroquai jest funky, czy disco? Gdzie jest ta różnica, w lini basowej, rytmie perkusji, akordach (Wiki pisze, że Funk zwykle ogrywa się na jednym akordzie - można, ale są kawałki z licznymi modulacjami przecież), a może instrumentarium?
Jakie jest Wasze zdanie?
 

Funky Monk

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2008
Posty
324
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Krakow
Po pierwsze... Jamiroquai to jest acid jazz czyli jazz z elementami takiej muzyki jak soul, pop, funk czy disco. A roznice? Funk to przedewszystkim wyeksponowanie sekcji rytmicznej i masa groove'u, a disco to taka kiczowata muzyka raczej do tanczenia i zwykle duzo prostsza od funku. A co do instrumentow to raczej niema jakiejs zasady... No ale wiadomo funk nie obejdzie sie bez perkusji i basu a disco bez klawiszy;p
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
A ja właśnie szukam połączenia disco i funky. Znacie coś ciekawego? Albo dobry funky house?
 
Do góry