nowe inwestycje, przyszlosc

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Jak ze wszystkim się uporają...mam na myśli takie coś jak:
  • z powstaniem wielkiego węzła-skrzyżowania autostrad
  • z Rewitalizacją Wielkomiejskiej zabudowy Łodzi w rejonie ul. Nawrot - Rozwój infrastruktury turystycznej i noclegowej poprzez renowację zabudowy przy Sienkiewicza 67/ Nawrot 16
  • z programem:Nowe Centrum Łodzi
Jak to zrobią to im się uda.
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
jak myslicie, czy mozliwe jest doprowadzenie dworca fabrycznego do standardow nieodstajacych od zachodnich panst europy? czy musi istniec wciaz taki odstraszajacy widok jak z prl? co sadzicie o tych nowych inwestycjach? lodz idzie w dobrym kierunku? http://miasta.gazeta.pl/lodz/1,72937,56791...2&startsz=x

Możliwe to jest jak najbardziej, tyle tylko, że trzeba zainwestować pieniądze z budżetu miasta, a jak narazie to pan Prezydent Kropiewnicki inwestuje w siebie i w swoje podróże. Przypomnijmy sobie jak wyglądał dworzec Łódź-Kaliska zaraz po remoncie, a jak wygląda dzisiaj. Tramwaj Regionalny też miał być w Łodzi hitem, tymczasem przez Zachodnią i Kościuszki przejedziesz szybciej autobusem niż tramwajem /kiedyś było odwrotnie/. Wielka inwestycja w zmarnowaną, starą "Falę", wybudowanie nowoczesnego aqua-parku też miało być hitem, a jest czym? Zadłużoną porażką. Piotrkowska-reprezentacyjna ulica miasta- to siedziba banków, sklepów z ciuchami na wagę i pubów. Wszędzie syf i brud. Wystarczy wejść na podwórka kamienic, już nie mówią o tych przy Pietrynie, ale na Legionów, Lipowej, Wschodniej... Kocham to miasto bo tu się urodziłam /notabene w szpitalu, który od kilku lat stoi pusty, zdewastowany, zniszczony przez złomiarzy/ i tu jest mój dom. Ale wcale mi się ono nie podoba.
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Możliwe to jest jak najbardziej, tyle tylko, że trzeba zainwestować pieniądze z budżetu miasta, a jak narazie to pan Prezydent Kropiewnicki inwestuje w siebie i w swoje podróże. Przypomnijmy sobie jak wyglądał dworzec Łódź-Kaliska zaraz po remoncie, a jak wygląda dzisiaj. Tramwaj Regionalny też miał być w Łodzi hitem, tymczasem przez Zachodnią i Kościuszki przejedziesz szybciej autobusem niż tramwajem /kiedyś było odwrotnie/. Wielka inwestycja w zmarnowaną, starą "Falę", wybudowanie nowoczesnego aqua-parku też miało być hitem, a jest czym? Zadłużoną porażką. Piotrkowska-reprezentacyjna ulica miasta- to siedziba banków, sklepów z ciuchami na wagę i pubów. Wszędzie syf i brud. Wystarczy wejść na podwórka kamienic, już nie mówią o tych przy Pietrynie, ale na Legionów, Lipowej, Wschodniej... Kocham to miasto bo tu się urodziłam /notabene w szpitalu, który od kilku lat stoi pusty, zdewastowany, zniszczony przez złomiarzy/ i tu jest mój dom. Ale wcale mi się ono nie podoba.
Popieram :/ w tej łodzi za dużo nie zrobili,wciąż jest tak samo..
No właśnie,kiedys ogladalam komiks na ktorym Kropiewnicki ma globus przed sobą i sie zastanawia gdzie tu pojechać..
Komunikacja nasza jest do kitu :/ była i będzie :/
Mają jakieś plany na więcej wysokich wieżowców,zrobić coś,by Łódź była ciekawa :/
ale przydałoby nam sie,mniej sklepów w których ceny są z kosmosu,banków i innych dupereli
a więcej by można było zadbać o przyrode,jak pisze Migootka jest wszedzie syf i brud..
 

dudkowskitomek

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódż
na ulicy Pabianickiej a Łódzkiej będzie nowe centrum handlowe podobno największe w europie co wy na to ... .

Proszę o komentarze !!!!
 

omen1989

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2006
Posty
531
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Rzymsko
no tak, wszystko wyglada ladnie i pieknie w planach i internetowych prezentacjach;] rzeczywistosc wciaz jest brudna, szara i beznadziejna, oprocz kilku ladnych biurowcow w centrum;/
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Na Pabianickiej, przy wylocie z Łodzi na Pabianice ma powstać kompleks zwany Port Łódź. Myślę, że będzie to udana inwestycja, z dala od centrum, także nie będzie problemów komunikacyjnych. Z tego, co czytałem, niedługo ma ruszyć przebudowa Pabianickiej - powstanie tam duże rondo oraz dwa zjazdy to Portu.
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Łódź
Ja tam wole Manufakture i Galerie Łódzką ponieważ mieszkam w centrum :p
Ps.Do Manufaktury mam trzy ulice drogi :p
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
http://www.tvn24.pl/11643,2258394,0,0,1,0,fontanna-w-lodzi,galeria.html

http://miasteria.pl/miejsce/Fontanna-na-pl.-Dabrowskiego.html

http://www.youtube.com/watch?v=Vr0s84gHb0s



Łodzianie, co myślicie o nowej fontannie na Placu Dąbrowskiego? Jakie wrażenia? Jakie opinie?

Dla mnie osobiście totalna klapa, fontanna mała, stylowo wyrwana w ogóle z klimatu samego placu i otaczających go budynków, na tle Teatru Wielkiego wygląda jak statek kosmiczny, o kolorze już nie wspomnę. Budżet nie mały, Pan Prezydent chyba się tak spieszył, żeby zdążyć na obchody rocznicy Getta...



Czekam na Wasze opinie! Pozdrawiam.
 
Do góry