aukcje podbijane

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
czesc, graliscie juz na tego typu aukcjach/serwisach? jakie sa wasze opinie o takiej grze ?
mnie sie to podoba, ale narazie tylko patrzylam jak szybko zmieniala sie cena produktow licytowanych, ale i tak nie osiagnala nawet 10%wartosci rynkowej towaru :)
i chyba nie wiedziala bym jak mam grac w to....
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
Ale gdzie? Na Allegro? Czy chodzi Ci o jakiś inny serwis? Linku żadnego nie umieściłeś.
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Ale gdzie? Na Allegro? Czy chodzi Ci o jakiś inny serwis? Linku żadnego nie umieściłeś.

raczej chodzi o aukcje podbij.pl i fruli.pl

ja wpłaciłem kasę, i na razie czekam na fajną okazję :), mam nadzieje że coś mi się uda wygrać
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
Liuza, skoro nie wiesz jak grać, wejdź sobie na strony tych serwisów, poczytaj, porównaj oferte i jesli stwierdzisz, że to jest to co Ciebie kręci, to graj :) To powinno od Ciebie zależeć gdzie licytować, więc sama sobie przeanalizuj i pochwal się swoim wyborem ;)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Ale gdzie? Na Allegro? Czy chodzi Ci o jakiś inny serwis? Linku żadnego nie umieściłeś.

nie, nie chodzilo mi o alegro czy ebay, tylko o aukcje podbijane, tak sie nazywaja, albo all-pay

a linkow celowo nie podalam, bo być na mnie 'krzyczal' :)


ale to co wymienil kicajaj to przykladowe serwisy

znasz je?

Liuza, skoro nie wiesz jak grać, wejdź sobie na strony tych serwisów, poczytaj, porównaj oferte i jesli stwierdzisz, że to jest to co Ciebie kręci, to graj :) To powinno od Ciebie zależeć gdzie licytować, więc sama sobie przeanalizuj i pochwal się swoim wyborem ;)


uwierz mi ze sie im przygladam, tu nie chodzi o przeczytanie regulaminu i juz bede wszystko wiedziala, tzn bede ale zasady licytacji, ale to juz wiem

mnie chodzilo o wiedze jak klikak-licytowac aby wygrac, o technike, czy tajniki zwyciezcow, liczylam ze ktos bardziej dosw sie wypowie tu
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
uwierz mi ze sie im przygladam, tu nie chodzi o przeczytanie regulaminu i juz bede wszystko wiedziala, tzn bede ale zasady licytacji, ale to juz wiem

mnie chodzilo o wiedze jak klikak-licytowac aby wygrac, o technike, czy tajniki zwyciezcow, liczylam ze ktos bardziej dosw sie wypowie tu

cos temat ucichl, a my dalej nie mamy idealnego sposobu na wygrywanie :]
daj znac jesli cos licytowalas i jak ci poszlo - tak z ciekawosci ;)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
no cos tam policytowalam, pozno bardzo w nocy, dlugo czekalam na chwile kiedy inni by odpuscili sobie, ale chlopaki mnie chyba przechytrzyli i to o wiele za bardzo, no nic szkoda, ale jak sie trafi jakis hit jak ten quad z sylwka to sie bardziej postaram:)

ja wpłaciłem kasę, i na razie czekam na fajną okazję :), mam nadzieje że coś mi się uda wygrać

a Ty kicajaj cos pograles, wygrales?

mowilas wczesniej ze sie skradales do gry, jak poszlo?
 

szczyglywygly

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
no cos tam policytowalam, pozno bardzo w nocy, dlugo czekalam na chwile kiedy inni by odpuscili sobie, ale chlopaki mnie chyba przechytrzyli i to o wiele za bardzo, no nic szkoda, ale jak sie trafi jakis hit jak ten quad z sylwka to sie bardziej postaram:)



a Ty kicajaj cos pograles, wygrales?

mowilas wczesniej ze sie skradales do gry, jak poszlo?


Skradał do gry?:) Hmm zastanawiam się jak sobie to wyobrazić;) Pewnie chodzi oto, że chciał pograć a jednak nie było zbyt dużo chęci;)

czesc, graliscie juz na tego typu aukcjach/serwisach? jakie sa wasze opinie o takiej grze ?
mnie sie to podoba, ale narazie tylko patrzylam jak szybko zmieniala sie cena produktow licytowanych, ale i tak nie osiagnala nawet 10%wartosci rynkowej towaru :)
i chyba nie wiedziala bym jak mam grac w to....

Fajna sprawa ale trzeba umieć w to grać i liczyć na szczęście- jest to nowość na rynku liczę, że będzie to spora alternatywa dla monopolisty allegro. No i nie trzeba mówić nawet, iż poprawią się pewnie warunki w postaci bonusów czy innych dodatków dla ludzi, którzy tam siedzą (grają/licytują), nie wiem w jaki sposób ale zawsze klient zyskuje na tym, że konkurencja bije się o top 1 w rankingach. :D
 

hanys1986

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2008
Posty
129
Punkty reakcji
0
cos temat ucichl, a my dalej nie mamy idealnego sposobu na wygrywanie :]

Hmm... są różne sposoby/taktyki licytowania. Czytałem ostatnio artykuł twórców fruli na bankierze (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tanie-kupowanie-na-Fruli-pl-1895192.html), gdzie wypowiadają się m.in. na temat sposobów w jaki użytkownicy licytuja, no i ciężko jest określić, który jest najlepszy (chociaż nawet gdyby sie dalo, to pewnie by i tak tego nie przedstawili). Oni osobiscie namawiaja do licytowania rozwaznego, z glowa, tak, aby nie przewartosciowac swoich mozliwosci finansowych, co i sie bardzo podoba, bo pokazuje to biznes odpowiedziany spolecznie
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
Hmm... są różne sposoby/taktyki licytowania. Czytałem ostatnio artykuł twórców fruli na bankierze (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tanie-kupowanie-na-Fruli-pl-1895192.html), gdzie wypowiadają się m.in. na temat sposobów w jaki użytkownicy licytuja, no i ciężko jest określić, który jest najlepszy (chociaż nawet gdyby sie dalo, to pewnie by i tak tego nie przedstawili). Oni osobiscie namawiaja do licytowania rozwaznego, z glowa, tak, aby nie przewartosciowac swoich mozliwosci finansowych, co i sie bardzo podoba, bo pokazuje to biznes odpowiedziany spolecznie

no możliwe, jedno jest pewne - złotego sposobu na wygrywanie raczej nie ma i nie bedzie
trzeba znalezc taki zeby maksymalizowac prawdopodobienstwo wygranej

btw czy mozna to policzyc w przypadku fruli??:)
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
Fajna sprawa ale trzeba umieć w to grać i liczyć na szczęście-

a myslisz ze jaka technika powinno sie grac na tych aukcjach? masz cos opracownago? umisz wg ciebie grac w to?


ale zawsze klient zyskuje na tym, że konkurencja bije się o top 1 w rankingach. :D

teoretycznie masz racje, w rywalizacji, konkurencji, ja powinnam zyskac, ale niestety nie zawsze to tak pieknie bywa, czasem jest na odwrot, przy ciezkiej rywalzacji, gdy ktos nie odnosi takich zyskow jakie chce to placa za to klienci :(

bo pokazuje to biznes odpowiedziany spolecznie

czy to jest biznes odpowiezialny spolecznie to ja watpie, w prywacie nie ma czegos takiego, raczej powiedziala bym ze to ubezpiecznie sie prze fala rekalamcji, zazalen i niepotrzebnych klopotow, w sumie to madre posuniecie

Hmm... są różne sposoby/taktyki licytowania. Czytałem ostatnio artykuł twórców fruli na bankierze (http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tanie-kupowanie-na-Fruli-pl-1895192.html), gdzie wypowiadają się m.in. na temat sposobów w jaki użytkownicy licytuja,

a mozesz ze tak powiem strescic mi z tego artykulu jak tworcy opisuja rozne sposob licytowania? bardzo prosze :) nie mam glowy do czytania kilkustronicowych artykulow ;)

pozdr

btw czy mozna to policzyc w przypadku fruli??:)

tzn co ? prawdopodobienstwo wygranej?
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
moim zdaniem nie do okreslenia, tzn nie da rady okreslic prawdopodobienstwa wygranej, za duzo zmiennych, losowych zmiennych i zalezacych od roznych czynnikow, m.in od czlowieków co w duzym stopniu wyklucza zaleznosci matematyczne

bo ta wygrana bedzie zalezna od liczby uzytkownikow, ilosci podbic jakie maja wykupione, plynnosci polaczenia internetowego, ilosci aukcji, charakterow, czasu, godziny
to zmienne niezalezne, to nie lotto gdzie wygrana zalezy od zwyklego prostego losowania
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
a jak myślicie ile trzeba zainwestować żeby cokolwiek kupić?
powiedzmy kupię podbicia za 500zł i przeznaczę je na jedną z góry upatrzoną aukcję - jest jakaś szansa że dam radę?
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
a jak myślicie ile trzeba zainwestować żeby cokolwiek kupić?
powiedzmy kupię podbicia za 500zł i przeznaczę je na jedną z góry upatrzoną aukcję - jest jakaś szansa że dam radę?

hmm szansa jest zawsze
czy jest większa gdy masz 500 podbić zamiast 50? raczej tak, choć niekoniecznie szasne muszą się zwiększać proporcjonalnie

możesz coś wygrać i za jednym podbiciem

zależy też dużo od tego jaki przedmiot sobie upatrzysz

z tym że suma sumarum, myślę iż szanse są wysokie
 

liuza85

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
163
Punkty reakcji
0
a jak myślicie ile trzeba zainwestować żeby cokolwiek kupić?
powiedzmy kupię podbicia za 500zł i przeznaczę je na jedną z góry upatrzoną aukcję - jest jakaś szansa że dam radę?
kwestia tego kiedy zaczniesz grac, i co jest przedmiotem licytacji, jesli zaczniesz od samego poczatku, a towar wart jest np 10tys to jego cena z licytacji moze wynosic kilkaset zl, czyli wiele podbic, wiec moze zabraknac
a rownie dobrze mozesz zaczac grac na sam koniec i jak zloty strzal, tylko w pozytywnym znaczeniu, wygrasz
taka jest moja opinia

hmm szansa jest zawsze


z tym że suma sumarum, myślę iż szanse są wysokie
ja juz poiedzialam,

jak w lotto czasem, wiele zalezy czy masz dzis szzczescie, przeciez ludzie skreslaja te wlasciwe 6cyferek, co nie?
:)
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
ja juz poiedzialam,

jak w lotto czasem, wiele zalezy czy masz dzis szzczescie, przeciez ludzie skreslaja te wlasciwe 6cyferek, co nie?
:)


tylko że na podbijankach rezykujemy stosunkowo większe pieniądze niż w lotto
choć z 2giej strony szanse są większe na podbijankach niż w lotto

czyli każdy musi znaleźć coś dla siebie ;)
 

baller

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dopiero co wystartowal nowy taki portal - www.kuppieniadze.pl. Kupic tam mozna oryginalne banknoty 100 USD na zasadach licytacji poodbnych do podbij.

Mysle, ze to jeszcze lepszy portal, bo takie dolary mozna potem wydac na co tylko sie chce. Do tego jako, ze serwis jest nowy to ma bardzo malo uzytkownikow jeszcze, wiec konkurencja na aukcjach jest bardzo mala. Dolary sa na pewno oryginalne, wiec tutaj strachu nie ma. Nic tylko licytowac :D
 

rejestrrr12

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
35
hmm szansa jest zawsze
czy jest większa gdy masz 500 podbić zamiast 50? raczej tak, choć niekoniecznie szasne muszą się zwiększać proporcjonalnie

możesz coś wygrać i za jednym podbiciem

zależy też dużo od tego jaki przedmiot sobie upatrzysz

z tym że suma sumarum, myślę iż szanse są wysokie


Nie prawda. Wygrać może każdy kto umie grać. Możesz nawet wygrać gdy masz te 20 podbić, tylko trzeba wiedzieć kiedy wkroczyć do akcji; reszty nie mogę zdradzić......;)
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
jestem fanką takich akcji, tyle, że szukam coraz to nowszych, gdzie jeszcze nie ma za dużo użytkowników, teraz czekam aż ruszy dobij.to i wkraczam do akcji ;)
 
Do góry