Angielski

bluelimone

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Co w gramatyce angielskiego sprawia Wam największą trudność? W porównaniu do języka polskiego to chyba ilość czasów jest zaskakująca. Ja naliczyłam ich 14 ale ponoć jest ich 16. Ponadto uważam ,że ciężko dla nas polaków jest zrozumieć angielskie idiomy bądż wyrażenia przyimkowe. Czasami poprostu staramy się budowac zdanie w sposób jaki robimy to używając naszego polskiego :) A co wam sprawia trudność w języku angielskim?
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
Czasy - umiem opisać poprawnie każdy z nich i wiem kiedy się go używa, ale jak mam zdanie (luka) i do wyboru wszystkie znane czasy to jest mały problem przynajmniej w niektórych przypadkach.
Myślę, że właśnie to mi sprawia największą trudność.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Co w gramatyce angielskiego sprawia Wam największą trudność? W porównaniu do języka polskiego to chyba ilość czasów jest zaskakująca. Ja naliczyłam ich 14 ale ponoć jest ich 16. Ponadto uważam ,że ciężko dla nas polaków jest zrozumieć angielskie idiomy bądż wyrażenia przyimkowe. Czasami poprostu staramy się budowac zdanie w sposób jaki robimy to używając naszego polskiego :) A co wam sprawia trudność w języku angielskim?

gramatyka angielska jest prosta o wiele prostsza niż nasza rodzima polska.Co masz na myśli ciężko zrozumieć idiomy? tak jak i Anglicy tak mi my mamy idiomy... Gdy anglik uczy się polskich idiomów nie raz ma problem bo każde słowo co innego znaczy a jako całość ma zupełnie inny wydźwięk.Wyrażenia przyimkowe to kwestia ćwiczeń im więcej rozwalasz tym więcej umiesz nic prostszego A co do tego że budujemy zdania wg zamysłu polskiego to sęki tkwi w tym by sie po prostu porozumieć a nie tworzyć nie wiadomo jakie przemowy .Nie raz anglik szybciej nas zrozumie jak powiemy wg systemu polskiego niż ichniego

Czasy - umiem opisać poprawnie każdy z nich i wiem kiedy się go używa, ale jak mam zdanie (luka) i do wyboru wszystkie znane czasy to jest mały problem przynajmniej w niektórych przypadkach.
Myślę, że właśnie to mi sprawia największą trudność.


To jest drobne utrudnienie.Ale trzeba wiedzieć że tak naprawdę z tych 14-16 czasów Anglicy używają tylko present simple/continous i past simple/continous ewentualnie banalna formę will
 

06081a

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
627
Punkty reakcji
0
Miasto
Wyspa Bezludna
To jest drobne utrudnienie.Ale trzeba wiedzieć że tak naprawdę z tych 14-16 czasów Anglicy używają tylko present simple/continous i past simple/continous ewentualnie banalna formę will

Tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale niestety na egzaminach zazwyczaj wymagają znajomości wszystkich.
 

bluelimone

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Właśnie, jeśli chodzi o egzaminy wtedy tą gramatyke juz trzeba kumać :) Najgorzej jest z wykorzystaniem had been i tym podobne- zawsze się gubię czy trzeba użyć czasu zaprzeszłego czy poprostu przeszłego. Trochę to zakręcone i tak jakoś cięzko mi to przyswoić - czy ktoś w prosty sposób potrafi wytłumaczyć jak to szybko skojarzyć lub przyswoić ? Zazwyczaj rysuje się na wykresach zastosowanie czasów ale nawet z wykorzystaniem takiego wykresu czasy perfect wydają się być dla mnie czarną magią :)
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
trzeba wam wiedzieć, że tak naprawdę w ang. nie ma 14, 16, 21 czy ilu tam czasów.... Tak naprawdę są to wszystko aspekty czasów podstawowych. Jak byśmy mieli tak liczyć, to w polskim mamy praktycznie tyle samo czasów....
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
Tak, zdaję sobie z tego sprawę, ale niestety na egzaminach zazwyczaj wymagają znajomości wszystkich.

Na egzaminach wymagają umiejętności posługiwania się nimi I tak naprawdę od nas tylko zależy na ile te umiejętności posiądziemy W dużej części sami sobie wieszamy sznur na szyi przez lenistwo a przecież nie o to chodzi

Właśnie, jeśli chodzi o egzaminy wtedy tą gramatyke juz trzeba kumać :) Najgorzej jest z wykorzystaniem had been i tym podobne- zawsze się gubię czy trzeba użyć czasu zaprzeszłego czy poprostu przeszłego. Trochę to zakręcone i tak jakoś cięzko mi to przyswoić - czy ktoś w prosty sposób potrafi wytłumaczyć jak to szybko skojarzyć lub przyswoić ? Zazwyczaj rysuje się na wykresach zastosowanie czasów ale nawet z wykorzystaniem takiego wykresu czasy perfect wydają się być dla mnie czarną magią :)

Każdy czas w angielskim ma dokładnie określone sytuacje w których się go używa i nie ma ich w sumie tak wiele by się tego nie nauczyć A druga rzecz to kwestia wyćwiczenia i tyle
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Umiem wszystkie czasy..
Ale mi się mylą. Za dużo ich trochę :/
:)
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
16 czasów, ale ile z tego jest naprawde skomplikowanych? continuous jest bardzo prosty w kazdym czasie (przesly terazniejszy, przyszly) [przeciez to tak jak u nas w polskim dokonany i niedokonany :) ] i oczywiscie te 3 podstawowe czasy tez sa bardzo proste. no to jkuz mamy 6 z glowy. Perfect tez jest w miare prosty... Czasy w j.anglieskim trzeba poprostu rozumiec. natomiast w polskim? czasy to jedno, a teraz odmieniaj sobie kazda osobe w l.pojedynczej i mnogiej!! w angielskim najczesciej odmiana w liczbie mnogiej jest niezmienna, a w liczbie pojedynczej ma jeden wyjatek. wszystko jest, jak na nauke jezyka, proste. nawet nieregularnych w uzytku jest ~ 100. To naprawde atrakcyjna ilosc w porownaniu do np polskiego. przeciez jezyk to nie wierszyk. nauka wymaga czasu, to normalne :)

angielski moze stac sie duzo bardziej skomplikowany. aby np zrozumiec angielska poezje, poznac prawdziwe piekno jezyka, na to trzeba sie juz postarac.
 

diabelek19

Dra at helvete! ;> mrr...
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
672
Punkty reakcji
32
Wiek
107
Miasto
Pjekło
Czasy, najgorzej jak jest np podane 2 i w luki wpisac słowo w odpowiednim czasie, o zgrozo. Okropne to jest :/
 

Punisher6186

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
77
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Katowice
trzeba wam wiedzieć, że tak naprawdę w ang. nie ma 14, 16, 21 czy ilu tam czasów.... Tak naprawdę są to wszystko aspekty czasów podstawowych. Jak byśmy mieli tak liczyć, to w polskim mamy praktycznie tyle samo czasów....
Przyznaję tutaj rację. W angielskim jest tyle samo czasów co i w polskim, czyli przeszły, teraźniejszy i przyszły (chociaż szczerze mówiąc to przyszły w angielskim nawet nie istnieje, spytajcie się swoich nauczycieli). Różnica jest taka, że w angielskim mają swoje nazwy poszczególne przypadki tych czasów i gdyby się lepiej przyjrzeć, to w polskim znaleźlibyśmy tyle samo tych odmian. Przykładem mogą być zdania "I'm playing football" oraz "I play football". Pierwsze dotyczy obecnej chwili i znaczy "Gram w piłkę nożną", drugie dotyczy czynności powtarzającej się i znaczy "Grywam w piłkę nożną". W angielskim jest to odpowiednio czas Present Continuous oraz Present Simple, w polskim to po prostu czas teraźniejszy. Gdybyśmy chcieli to też przecież moglibyśmy mieć tyle czasów co Anglicy. Co za problem w polskim sobie ponazywać czasy: przeszły prosty, przeszły ciągły, przeszły dokonany, przeszły dokonany ciągły... i tak samo dla teraźniejszych i przyszłych. Nazbiera się tylko trochę niepotrzebnych nazw, a niczego to i tak nie zmieni.
 

MethTical

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Wiek
40
bo przy nauce języka ważna jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale przede wszystkim praktyka, która pozwala na nabycie swego rodzaju intuicji i wyczucia estetycznego....
 

Wild Rose

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
31
To prawda czasy są bardzo trudne. Mi się często mylą...
Ale uważam że i tak nie ma co narzekać, bo nie ma odmiany czasowników przez osoby, tak jak to jest np. w j. niemieckim

;) ;) ;)
 

EnemyMine

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
32
czasy przeszle ;/ niby to umiem, umiem a potem sprawdzian 3 na 6 przykladow zle ;/

to, ze jest ich 16 a da sie zrobic 3 to nie zmienia faktu, że w polskiej edukacji trzeba umiec wszystkie 16, bo na wszelakich sprawdzianach czy to maturach nie daja tych najprostszych a wrecz przeciwnie ;)
 

Armitage

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Angielskiego uczę się długo i szczerze nie ma w tym języku jakichś niepojętych i arcytrudnych rzeczy, aczkolwiek nie lubię past perfect/present perfect etc.

A angielski szkolny, przynajmniej gimnazjalny [nie wiem jak jest w liceum] to porazka jakas...
 

meister

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
przed komputerem :>
nie chce wyjsc na gbura i bog wie jakiego szpanera, ale juz tak dlugo sie ucze angola i tak go lubie, ze nie ma chyba takiej rzeczy ktora by mi szczegolnie trudnosc sprawiała.
 

Reila_

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2009
Posty
614
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
JG
Ja mam w tym roku mature a do tej pory mam problem z rozróżnieniem gdzie którego czasu użyć =[
 
Do góry