Muzyka

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Jakiej muzyki słuchacie podczas sesji? Przywiązujecie do niej wagę, czy stanowi niekonieczny dodatek? Dla mnie muzyka w sesji to duży plus i suplement swoistego klimaciku. Jako że niedługo przyjdzie mi mistrzować(WarHammer Fantasy) tworzę ścieżkę muzyczną do prowadzonej przygody. Oprócz soundtracku z WoW, Lineage i kilku gier zamierzam dorzucić utwory instrumentalne zespołów folk. Jakiej wy, gracze i MG słuchacie muzyki na sesji?
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Jak my robilismy sesjie to uzywalismy soundtracka z Władcy Pierscieni, Lineage, Morrowinda ;) i jeszcze jakis znalezionych kawalkow. ;)
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Jakiej muzyki słuchacie podczas sesji? Przywiązujecie do niej wagę, czy stanowi niekonieczny dodatek? Dla mnie muzyka w sesji to duży plus i suplement swoistego klimaciku. Jako że niedługo przyjdzie mi mistrzować(WarHammer Fantasy) tworzę ścieżkę muzyczną do prowadzonej przygody. Oprócz soundtracku z WoW, Lineage i kilku gier zamierzam dorzucić utwory instrumentalne zespołów folk. Jakiej wy, gracze i MG słuchacie muzyki na sesji?
Nie gram w takie gry ale polecalbym tez jakis folk metal :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To zły pomysł, bo muzyka w RPG to specyficzna sprawa. Nie może odrywać uwagi graczy od sesji. Leci w tle, nikt nie zwraca na nią aktywnie uwagi, ale nastrój tworzy. Jeśli folk-metal, to jak mówiłem-spokojne utwory instrumentalne. Finntroll nagrał przykładowo całą płytę z takimi kawałkami, skąd już parę wybrałem.
 

Qua

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
126
Punkty reakcji
3
Puszczałem głównie muzykę z Władcy Pierścieni, no i trochę Baldurs Gate, Conana i Wiedźmina :p . Teraz dodałbym do tego jeszcze soundtrack z Gladiatora (+ inne twórczość Hansa Zimmera), Gothica, gry Wiedźmin, Dawn of War, Piratów z Karaibów, Warcrafta i masy innych gier fantasy. Ale muzyka często zamiast uatrakcyjniać sesję może ją rozpierniczyć. Podkład muzyczny na sesji jest dobry jak już się bardzo wczujecie w klimat, wtedy można coś zapuścić. W przeciwnym wypadku gracze będą się skupiać na muzyce ("Z czego to soudtrack?" :D ), a MG zamiast tworzyć klimat, będzie musiał się bawić w DJ i zastanawiać się, który utwór puścić teraz :lol: .
 

Wikta

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
151
Punkty reakcji
3
Wiek
26
Miasto
Poznań
Oh rany rany rany. Zależy jaki jest ,,klimat" w sesji, jeśli jest strasznie itp. to jakąś z gothica a jeśli normalnie to często se takie coś typu: Darin Step up xD
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Soundtracki z gry Fable, Gothic, Zeus... Zależy od klimatu i charakteru naszych postaci.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Trochę od założenia tematu siedziałem w klimatycznej muzyce i mogę śmiało polecić dwa genialne zespoły: Midnight Syndicate i Nox Arcana.

Obydwa zajmują się klimatyczną muzyką rodem na sesję. Każdy album osadzony jest w trochę innych realiach, od typowego heroic-fantasy po spotkanie z Cthullu.

Na spróbowanie
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja musiałem ludzi zmusić, bo chcieli jakieś prawie disco. No ale że miałem po swojej stronie pewnego gracza, powiedzmy, dałby sobie on radę i z kapłanem i z paladynem, to żeśmy święto:cenzura:liwych, znaczy jednego takiego, bo kapłan był umysłowym niewypałem nawrócili , i poszło Tri Martolod, polecam ten utwór, świetny do klasycznej fantasy sesji.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Hans Zimmer <--- Bardzo polecam, trzeba pamiętać żeby muzyka była dodatkiem. Musi lecieć cicho, tak żeby zwykła mowa mogła ją prawie kompletnie zagłuszyć. Jeśli jakiś głupi troll zapyta się co to za kawałek, pogrozić palcem :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Hans Zimmer <--- Bardzo polecam, trzeba pamiętać żeby muzyka była dodatkiem. Musi lecieć cicho, tak żeby zwykła mowa mogła ją prawie kompletnie zagłuszyć. Jeśli jakiś głupi troll zapyta się co to za kawałek, pogrozić palcem :)
Hans jest świetny. Szczególnie muzyka z Gladiatora. Mam jego parę albumów na dysku, które lubię włączyć dla chill out'u.
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
Są kapele folk-metalowe które, w swoim arsenale posiadają odpowiednie utwory. Trzeba jednak poszukać. Np Eluviete, Wintersun, Ensiferum czy np Nightwish . . .
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
znam znam :D na Woodstocku byli w tym roku :)

no i co jak co ale kawałek "beer beer" idealnie pasuje do karczmy czy innego przylądka dobrej nadziei :)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Ta, koncert w ulewie był świetny :D.

Z instrumentalnego folku, genialny kawałek - link
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
Dziwi mnie, że nikt z Was nie wspomniał Immediate Music - muzyka z filmów, preview'sów, trailerów i innych, tworzona przez jedną wytwórnie, wydana na płycie. Taka neoklasyka, niektóre piosenki posłuchać dobrze a niektóre przytłaczają epiką jak to do trailerów. Tutaj przykłady
Strength and honour
Armed by faith
Salveus
Ja tam lubię tego ot tak słuchać nawet, klasyczna to nie jest ale jest.. inna.
Podobne rzeczy wykonuje X-ray dog
Gothic power
Global crisis
często jednak je unowocześniając gitarami i jeszcze większą ilością elektroniki:
Night hounds

Może to nie być to czego szukacie jednak bo jest takie... No, pasuje raczej do heroicznej akcji a nie ciągle. Ponadto polecić mogę tradycyjną muzykę japońską, świetnie się wtapia w tło, słucham albumu któryś raz i nie wiem czy się powtarza. Jeśli pasuje klimatem może także białoruski Stary Olsa:
Litvin Tyle, że tam częściej śpiewają co może nie pasować, są jednak też instrumentalne, polecam więc album "Kelih kola".
Niektórzy mogą też zechcieć pokusić się o coś z półki military industrial i pobliskich, tu macie przykłady moich ulubionych zespołów:
Sonnenwalzer
Through sun and steel transforming
Bellum Sacrum Bellum?!
No way out
Może muzyka organowa jeszcze :D ale już i tak dużo nudów powstawiałem, chociaż widzę, że nikt ich nie poruszał jeszcze...
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Immediate - 3 x tak, wcześniej zapomniałem jak to się nazywa :].
 
Do góry