Jaki internet wybrać 6mb?

sajmona99111

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Z jakiej komunikacji wybrać internet 6mb.? czy radiowe czy kablowy czy moze inny jakis?? prosze o pomoc
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
lolek99111 a co masz do wyboru ? Bo nie wszędzie da się wszystko założyć
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
A przeglądałeś chociaż oferty tych usługodawców? :D
czy idziesz na żywioł i nasz wybór? :D
 

sajmona99111

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
cena sie nie liczy:d chodzi o to zeby wziasc dobry szybki internet bez uwag, bez rozlaczania i innych problemow bez telefonu
 

*DRIVER*

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2008
Posty
499
Punkty reakcji
2
Wiek
31
Miasto
daleko :)
W taki wypadku polecam Netie, sam jej nie używam bo niestety zdecydowałem się kiedyś na TP,
a słyszałem że natia jest właśnie bez awaryjna i nie ma z nią problemu :)
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Z netią jest taki problem że jak masz linie tp skrosowana na jakąś prędkość określoną (np miałeś kiedyś neo 512kb/s) to będziesz się użerał z nimi żeby dali większą prędkość bo tpsa robi wielki problemy. Prawie 2 miesiące wojowałem z nimi z mizernym skutkiem.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
cena sie nie liczy:d chodzi o to zeby wziasc dobry szybki internet bez uwag, bez rozlaczania i innych problemow bez telefonu
UPC 10mb 89zł miesięcznie, umowa na czas nieokreślony. Kablem. Mało z nim problemów. Z rzadka są przerwy w dostawie, choć może to mi coś wifi nawala ;f
Ale nie wszędzie mogą być.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Z netią jest taki problem że jak masz linie tp skrosowana na jakąś prędkość określoną (np miałeś kiedyś neo 512kb/s) to będziesz się użerał z nimi żeby dali większą prędkość bo tpsa robi wielki problemy. Prawie 2 miesiące wojowałem z nimi z mizernym skutkiem.
Mam też takie coś i chyba będę musiał przejść na GAWEX. :phi:
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
Mysle ze w polsce nadal dostawcy internetu sa daleko za malpami, Netia, Tp, Dialog wszystko podbudowane jest siecia TP wiec tylko nazwa providera na rachunku sie rozni.. wszystko mozna o kant stolu rozbic
N - mysleze to taka swiezosc dostawcow internetowych, wzorowana na brytyjskim SKY, nie wiem jak dziala ale gdy rozwinie sie tak dobrze jak jego brytyjski brat to bedzie to najlepsze polaczenie internetowe w polsce
UPC- narazie najlepszy i najstabilniejszy provider

jezeli mieszkasz w miescie gdzie jest dostep do chello i UPC to bym sie nie zastanawial....
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
Netia, Tp, Dialog wszystko podbudowane jest siecia TP wiec tylko nazwa providera na rachunku sie rozni..

jesli netia, czy dialog dzialaja jako BSA to faktycznie roznica wynika tylko z roznicy cen za uslugę,

ale nie koniecznie musza byc to kable tp, dialog i netia maja przeciez swoje linie telef i nimi tez plynie net, i tu juz sie z Tobą niezgodzę ze jest to wszystko to samo co tp, roznice są,



Z jakiej komunikacji wybrać internet 6mb.? czy radiowe czy kablowy czy moze inny jakis?? prosze o pomoc


a masz masz mozliwosc radiowki, kablowki, czy tylko linia telefoniczna, i tylko kable TP?
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
jesli netia, czy dialog dzialaja jako BSA to faktycznie roznica wynika tylko z roznicy cen za uslugę,

ale nie koniecznie musza byc to kable tp, dialog i netia maja przeciez swoje linie telef i nimi tez plynie net, i tu juz sie z Tobą niezgodzę ze jest to wszystko to samo co tp, roznice są,

no i sie nie zgodze, roznice wynikaja tylko ze sprawnosci serwerow glownych providera, takie roznice sa znikome.
polskie linie telefoniczne nadal maja przepustowosc max 3mb/s wiec mozesz sobie porzadzic....
 

bart86

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
96
Punkty reakcji
1
Wiek
38
jeśli chodzi o różnice między innymi dostawcami na łączach tp i samym tp to polecam zajżeć tu http://www.speedtest.pl/ankiety.html

jak widać mimo wszystko netia w czołówce


a parę słów założyciela tematu bierz kabel najlepiej z upc mam, jest super cenowo i jakościowo chyba najlepszy

jeśli nie możesz to może wstawiony wyże ranking ci podpowie
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
no i sie nie zgodze, roznice wynikaja tylko ze sprawnosci serwerow glownych providera, takie roznice sa znikome.


hmm, jak roznice te sa znikome to nie ma roznic :)
ale co innego chcialem, sprawnosc serwerow glownych providera, to znaczy mowisz tu o serwerach tp, kty bedzie obslugiwal kazdego BSA tak samo, czy provider to w tym przypadki dialog, netia etc ??



polskie linie telefoniczne nadal maja przepustowosc max 3mb/s wiec mozesz sobie porzadzic....

jak to max 3mb/s, cos mieszasz, przeciez sama neostrada oferuje 6mb/s, jest tez dialnet6 na lini tp, przeciez to wiecej jak predkosc o ktorej mowiles?!

pzdr
 

kiljaden

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
138
Punkty reakcji
0
Netia daje 6 Mbit/s za 89 złotych, nie wszędzie jest UPC. Raczej opinie pozytywne no i na kablu.
 

czechu

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2007
Posty
489
Punkty reakcji
2
w tej cenie to rozumiem ze netia daje tylko na swoich liniach :niepewny: ktore niestety nie sa nawet w polowie polski, na linii tp jest troche drozej, nie?
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
no i sie nie zgodze, roznice wynikaja tylko ze sprawnosci serwerow glownych providera, takie roznice sa znikome.

Serwer pośredniczący ? Ty masz pojęcie o budowie sieci jakie kolwiek ? Myślisz że stoi tam jakiś serwer i przesyła dane z jednego interfejsu na drugi ?
Jak tak to żyjesz w wielkim błędzie, serwer owszem jest ale nie przekazuje on całego ruchu sieciowego. Od tego są urządzenia sieciowe jak router, switch itp.
 
Do góry