Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Jaką czytasz książkę?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4088 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#4081 kimbra

kimbra

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 09:35

No w necie jest sporo informacji na temat tej sekty i też sporo teorii spiskowych powstało, kto tak naprawdę podpalił budynki sekty. Nie czytałam wiele z takiej tematyki, więc nie mam porównania ale bardzo mi się podobała. Na pewno ciekawie jest to pokazane jak różne charaktery zachowuję się w kontakcie z takim guru i też jak władza deprawuje ludzi, szczególnie tych z kompleksami. Mało jest ludzi, którzy się buntują w takich zamkniętych społecznościach. 

• 0

#4082 WujekAlfa

WujekAlfa

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 13 czerwiec 2018 - 20:56

Amerykańscy Bogowie. Pierw widziałem serial, a potem dopiero wziąłem się za książkę i muszę przyznać, że książka jest o wiele lepsza. Polecam bardzo mocno <3

• 0

#4083 Proper

Proper

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 21 czerwiec 2018 - 23:53

No w necie jest sporo informacji na temat tej sekty i też sporo teorii spiskowych powstało, kto tak naprawdę podpalił budynki sekty. Nie czytałam wiele z takiej tematyki, więc nie mam porównania ale bardzo mi się podobała. Na pewno ciekawie jest to pokazane jak różne charaktery zachowuję się w kontakcie z takim guru i też jak władza deprawuje ludzi, szczególnie tych z kompleksami. Mało jest ludzi, którzy się buntują w takich zamkniętych społecznościach. 

O to to. Ludzie się nie buntują, to jest po prostu szok. Dlaczego Ci ludzie nie myślą krytycznie - takie książki powinny być lekturami dla przestrogi dla młodych ludzi. 

• 0

#4084 kimbra

kimbra

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 54 postów

Napisano 25 czerwiec 2018 - 20:23

Ci co trafiali tam z rodzicami jako małe dzieci, albo rodzili się w sekcie to za bardzo nie znali innego świata, więc mnie to nie dziwi. Natomiast ciężko zrozumieć dorosłe osoby, które wybierają takie życie. 

• 0

#4085 aga234

aga234

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 62 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 15:50

Ja parę dni temu zaczęłam "Kobietę w oknie" - tyle szumu medialnego wokół niej było, że z ciekawości po nią sięgnęłam. 

Bo jak czytałam "zapisane w wodzie" autorki "dziewczyny z pociągu" to okazało się, że poza dobrą reklamą ta książka nie była w ogóle ciekawa, w moim odczuciu. Za to "dziewczyna z pociągu" podobała mi się bardzo i liczyłam, że autorce uda się powtórzyć sukces. 

• 0

#4086 Kingulaula

Kingulaula

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 28 postów

Napisano 25 wrzesień 2018 - 15:03

Rzadko sięgam po reportaże, ale reportaże z Nepalu czyli "Kopnij piłkę ponad chmury" gorąco Wam polecam. Czytelnik podczas lektury odczuwa zachwyt połączony z bólem i niedowierzaniem. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#4087 bettylou

bettylou

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 październik 2018 - 15:08

Czytam "Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu." Niesamowity reportaż o Nepalu u progu zmian, o nepalskich kobietach, dla których los miesza się co rusz z tragedią wynikającą z utartych norm społecznych. Iwona Szelezińska w niezwykle obrazowy sposób maluje portret społeczeństwa po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. Na kartach swojej książki opowiada o ludziach, których normy społeczne, utarte schematy, złamały człowieka. Człowieka zmuszonego do prostytucji, dzieci wydarte z więzienia, ofiary handlu ludźmi. 

Jednak nie tylko krzywda jest tematem reportażu Szelezińskiej. Jest to również siła człowieka w walce z przeciwnościami losu o zachowanie swojego człowieczeństwa. 

Polecam dla wszystkich tych, którzy w dzisiejszych czasach nie obrośli w znieczulicę.

• 1

#4088 mysiorek

mysiorek

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 17 październik 2018 - 11:04

Rzadko sięgam po reportaże, ale reportaże z Nepalu czyli "Kopnij piłkę ponad chmury" gorąco Wam polecam. Czytelnik podczas lektury odczuwa zachwyt połączony z bólem i niedowierzaniem. 

Widzialam ja w ksiegarni i sie  nad nia zastanawialam, bo opis byl intrygujacy.  Teraz koncze czytac" Histeryczki " Roxane Gay- mocna ksiazka , polecam i chyba sie wezme zaten reportaz.

• 1

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#4089 pan k

pan k

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2052 postów

Napisano wczoraj, 15:36

Książka Hitlera - nie ma nic szokującego i nie ma żadnego sensu by była zakazana a

szykany prawne kreują jedynie jej popularność której by sama nie zyskała .

Sporą część książki stanowi biografia i przemyślenia o Wielkiej Wojnie.

Styl zniechęca do książki i pomimo tego dobrze się czyta.

Książka potwierdza że Polscy obywatele i inne ludy Słowiańskie nie mogą

wyznawać tej ideologii.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0