Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Jak przebiega leczenie kanałowe ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Mute

Mute

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 85 postów

Napisano 26 marzec 2014 - 20:08

no właśnie, dlatego, jak chcemy, żeby było dobrze zrobione trzeba wybrać jak najlepszy gabinet, żeby wszystko było zrobione dokładnie i nie było większych problemów. A jak ktoś będzie szukał dobrego gabinetu w Krakowie do leczenia kanałowego to polecam się wybrać do Dental Services. 

• 0

#22 Guest_bajderman_*

Guest_bajderman_*
  • Goście

Napisano 14 maj 2014 - 07:03

Wystarczy ajona i systematyczne mycie - zdołacie barwę zębów odmienić diametralnie. Wiem jak to wyglądało w moim przypadku - zęby całkowicie inne. Jeśli myjecie je systematycznie, to po prostu nie dopuszczacie do kanałowego. Ostatni raz miałam leczenie kanałowe 10 lat temu, ale wtedy inaczej podchodziłam do zębów.

• 0

#23 CypusM

CypusM

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 24 luty 2016 - 12:36

Mnie dopiero to czeka, wczoraj założono mi trutkę i boli do teraz, wspomagam się ibupromem mam nadzieję ze przejdzie to wszystko jak najszybciej... A jak pomyślę o kosztach to juz w ogóle mi słabo ;)

• 0

#24 klaressa

klaressa

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 12:27

U mnie przebiegało to tak:

1. konsultacja z mikrotomografią na miejscu (umożliwia zobaczenie kanałów korzeniowych w 3d)

2. Endo z mikroskopem

To było trudne leczenie, górna szóstka, ale udało się uratować zęba. Nic mnie nie bolało. Ale pewnie zależy to od przypadku i od gabinetu, do którego się udasz.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 06 marzec 2016 - 15:20
usunięto reklamę

• 0

#25 Marta_34

Marta_34

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 22:23

Ja ze swoim zębem kanałowo leczyłam się prawie rok :( Odsyłali mnie tylko od jednego specjalisty do drugiego. Gdzieś tam juz podczas leczenie okazało się że pani stomatolog znalazła jeszcze jeden kanał, zakrzywiony, do którego nie mogła się dostać. I tak w koło macieju. W końcu skończyło się na leczeniu pod mikroskopem, ale trochę to trwało i zepsuło mi nerwy :( 

• 0

#26 Pepitka

Pepitka

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 74 postów

Napisano 22 kwiecień 2016 - 20:44

Powiem Wam, że ja z leczeniem kanałowym mam bardzo niemiłe wspomnienia. Miałam leczoną górną lewą szóstkę kanałowo kilka lat temu. I babrała mi się niemiłosiernie. Pani stomatolog przebiła mi kanał, a drugiego nie doczyściła. Ząb zaczął mi infekować zatoki szczękowe i trzeba było się z nim pożegnać - w bólu. Przegadałam sprawę ze stomatologiem i polecił mi implant firmy nobel biocare. Przekonał mnie tym, że firma ma najlepsze implanty, co jest potwierdzone badaniami. Od momentu wszczepienia nie mam żadnych powikłań, ani żadnych stanów zapalnych. Zmiana jest odczuwalna - na lepsze.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 Guest_magiczna_*

Guest_magiczna_*
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 10:47

Ja na szczęście tylko jeden ząb miałam leczony kanałowo, niestety kilkanaście lat temu i został równo spartaczony. Ale szkoda o tym gadać.

Użytkownik B_S_ edytował ten post 10 maj 2016 - 15:18
usunięto link

• 0

#28 jonsnow

jonsnow

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 25 maj 2016 - 13:41

Ja mogę Ci napisać, jak to było u mnie – miałem trudne leczenie kanałowe górnej szóstki. Leczyłem w gabinecie Indexmedica, w którym mają możliwość zrobienia na miejscu mikrotomografii, dzięki czemu jest możliwość zobaczenia kanałów korzeniowych w 3D. Potem było endo z mikroskopem i zęba udało się uratować :) Ogólnie nie było to straszne.

• 0

#29 alicjea

alicjea

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 19:29

Cześć wszystkim,

jakiś czas temu miałam skomplikowane leczenie kanałowe, troszeczkę rozbiegło się w czasie ale nie było zbytnio bolesne. Leczenie kanałowe wygląda nieco inaczej niż zwykłe leczenie zęba, nie jest jednak tak straszne jak wszyscy opisują.

• 0

#30 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 167 postów

Napisano 18 lipiec 2017 - 13:48

wczoraj pierwszy raz w życiu miałam leczenie kanałowe... strasznie się bałam bo to pierwszy raz i tyle się nasłuchałam od znajomych i... na szczęscie nie było tak źle, fakt faktem że dostałam znieczulenie więc nic nie czułam ale i tak jestem wdzięczna dentystce (swoją drogą bardzo ją polecam p. Dominika Romanik) miała do mnie bardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości :)

• 0

#31 antracyt

antracyt

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 31 lipiec 2017 - 15:13

wczoraj pierwszy raz w życiu miałam leczenie kanałowe... strasznie się bałam bo to pierwszy raz i tyle się nasłuchałam od znajomych i... na szczęscie nie było tak źle, fakt faktem że dostałam znieczulenie więc nic nie czułam ale i tak jestem wdzięczna dentystce (swoją drogą bardzo ją polecam p. Dominika Romanik) miała do mnie bardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości :)

Oj bez znieczulanie nie da się. Byłoby ciężko przetrwać. Ale brawo dla Twojej dentystki, że udało się wszystko poprowadzić bezboleśnie i mam nadzieję, że skutecznie. :)

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 gorskamagda69

gorskamagda69

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 12 marzec 2018 - 14:24

Kiedyś miałam robione leczenie kanałowe prawie bez znieczulenia ale to było na nfz....i przez długie lata bałam się chodzić do dentysty. Ja jakiś czas tremu miałam leczenie kanałowe prywatnie i może trwało to dość długo ale nic praktycznie nie czułam. Zapisałam się do stomatologa u siebie w miejscowości w Jarocinie do SOS Jarocin  na Kościuszki 12a. 

• 0

#33 Paulapaula1985

Paulapaula1985

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 23 kwiecień 2018 - 13:29

A ja się nie boje stomatologa od kiedy zaczęłam chodzić do stomatologa w Maxdencie na Hallera 53. Leczenie jest bezbolesne i można powiedzieć spokojne. nikt nie komentuję nikt nie mówi, że jak się nie chodziło do dentysty to teraz  tego  są efekty.... Mnie takie rzeczy zawsze zniechęcały i koło sie zamykało. 

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#34 Kasia1985Kasia

Kasia1985Kasia

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 11 wrzesień 2018 - 11:31

Ja chodzę do stomatologa w Jarocinie i jest t Gabinet stomatologiczny SOS, który mieści się na Gen. Dąbrowskiego 16. Leczenie jest zawsze bezbolesne, bo ze znieczuleniem. W gabinecie można liczyć na miłe i fachowe podejście do pacjenta.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0