Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Tradycje weselne

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#21 Monika Koptyko

Monika Koptyko

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 20 październik 2009 - 09:27

Jak dla mnie liczy się tylko jeden przesąd Pan Młody nie może zobaczyć mnie w sukni choćby nie wiem co!!! Nie dlatego, aby nie przyniosło to pecha, ale by miał większą niespodziankę na ślubie. 80

to tylko zabobony, w które wierzyły nasze prababki niemając nic innego do roboty. Pozdrawiam

Użytkownik Althaea edytował ten post 19 wrzesień 2013 - 18:31

• 0

#22 Guest_zypek84_*

Guest_zypek84_*
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 20:11

Ja widziałem suknię żony na ślubie, wcześniej tylko na fotkach.
  • 0

#23 Guest_Haan_*

Guest_Haan_*
  • Goście

Napisano 28 październik 2009 - 16:09

Ja też wolałabym, by mój przyszły mąż zobaczył mnie w sukni dopiero w dniu ślubu. Jego mina będzie niezapomniana:) Jeśli zobaczy suknię wcześniej, później wszelkie przeróbki itd. to cała suknia straci swój urok, nie będzie już taka wyjątkowa. W tym wypadku dla mnie nie liczy sie absolutnie przesąd, ale właśnie niespodzianka dla męża w tym jedynym dniu:)
  • 0

#24 nika19

nika19

........

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13032 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 17:26

bo samą suknię facet może zobaczyć prawda? jedynie nie powinien swojej przyszłej żony widzieć w tej sukni wcześniej

ja się mojemu też nie mam zamiaru wczesniej pokazac :P
  • 0

#25 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 22:24

a kto słyszał o kieliszku wody i wódki?? jakie są skutki po wypiciu wódki przez mężczyznęa jakie przez kobietę?? na co pomaga ten zabobon?? proszę o szczegół:) pzdr
  • 0

#26 katja22

katja22

...

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2434 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 23:12

Było o tym kilka razy w tym temacie...

"Państwa młodych na weselu można powitać dwoma kieliszkami z przejrzystym płynem - w jednym jest woda, a w drugim wódka. Młodzi wybierają dla siebie kieliszek i muszą go wypić do dna. Ten, komu dostanie się wódka będzie rządził w małżeństwie." ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#27 nika19

nika19

........

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13032 postów

Napisano 08 listopad 2009 - 23:18

nie slyszalam o tym
z tego co wiem właściciel restauracji w której robimy impreze daje zawsze keliszki z wodą Młodej Parze żeby byli w stanie jakoś przeżyc ten dzien :P
  • 0

#28 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 00:02

dzięki za odpowiedz ale czy jeśli kobieta wypije wódkę to znaczy że mężczyzna nie powinien podejmować żadnych decyzji w związku małżeńskim? a wogóle jak wy myślicie kto powinien wypić wódkę? jesteście kobietami czy pozwoliłybyście na to swoim partnerom?:)
  • 0

#29 nika19

nika19

........

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13032 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 00:18

ja za kobietami oczywiscie

ale to tylko przesąd i należy to traktować nie do końca poważnie
  • 0

#30 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 07:58

a czy pan młody powinien wiedzieć że zostanie przywitany kieliszkiem wody i wódki czy robi się to w tajemnicy przed nim?? dowiaduje się tego dopiero na progu? znam kogoś kto uważa że kieliszek wody zniszczył mu życie ponieważ kobieta wypiła wódkę on nie maił wpływu na swój majątek ponieważ kobieta "dominowała" wypijając ten kieliszek za niego i biorąc majątek w swoje ręce powoli go traciła jest to możliwe??
  • 0

#31 kasia1648

kasia1648

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 09:21

U nas byl ten zwyczaj:)W kieliszkach miala byc woda,a w drugim wodka,ale my ustalilismy,ze bedzie tylko woda bo ja sie balam,ze na mnie padnie i bede musiala wodke wypic:)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#32 katja22

katja22

...

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2434 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 12:01

a czy pan młody powinien wiedzieć że zostanie przywitany kieliszkiem wody i wódki czy robi się to w tajemnicy przed nim?? dowiaduje się tego dopiero na progu? znam kogoś kto uważa że kieliszek wody zniszczył mu życie ponieważ kobieta wypiła wódkę on nie maił wpływu na swój majątek ponieważ kobieta "dominowała" wypijając ten kieliszek za niego i biorąc majątek w swoje ręce powoli go traciła jest to możliwe??

Bez przesady :P to tylko taki przesąd i jak ktoś już powiedział nie należy tego traktować tak całkiem poważnie ;) Nie sądzę, aby to miało jakikolwiek wpływ na rozpad ich małżeństwa... Ja jestem zdania, że decyzje w małżeństwie powinny być podejmowane wspólnie :]

U nas byl ten zwyczaj:)W kieliszkach miala byc woda,a w drugim wodka,ale my ustalilismy,ze bedzie tylko woda bo ja sie balam,ze na mnie padnie i bede musiala wodke wypic:)

No i tak jest najlepiej ;)
  • 0

#33 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 13:03

więc kasia1648 pisze że było to ustalone wcześniej, a może znacie jakieś "czyny" które mogłyby odczynić ten zabobon jeśli niewłaściwa osoba wypiję wódkę?
  • 0

#34 nika19

nika19

........

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13032 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 16:01

najlepiej uzgodnic zeby byla w obu kieliszkach woda i nie wierzyc w takie zabobony :P
  • 0

#35 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 17:24

no tak by było najprościej a jeśli to już sie stało to jak to cofnąć?
  • 0

#36 kasia1648

kasia1648

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 19:24

no tak by było najprościej a jeśli to już sie stało to jak to cofnąć?

Kurcze to jest zabobon!!Jak juz sie tak stalo to poprostu zaakceptuj to i zyj dalej przeciez ten kieliszek nie zmini twojego zycia:)
  • 0

#37 nika19

nika19

........

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 13032 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 21:45

ja i bez kieliszka wiem że rządzę w naszym związku

a Tobie tak z tym źle że kobieta rządzi???
  • 0

#38 kieliszekwody

kieliszekwody

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 09 listopad 2009 - 23:33

źle nie jest tylko to co wam opisuje stało się naprawdę czyli w sumie jest źle
  • 0

#39 tymorus

tymorus

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 11:15

u nas na weselu też było takie powitanie - w jednym kieliszku woda, w drugim procenty :) oczywiście ten, kto wybierze wódkę niby będzie rządził w związku ;) i zgadnijcie na kogo padło? żonka wybrała procenty, chociaż były po mojej stronie ;) no po prostu zwinęła mi sprzed nosa :D hehe, ale na szczęście udaje nam się zachowywać równowagę ;)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#40 kasia1648

kasia1648

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisano 10 listopad 2009 - 11:24

źle nie jest tylko to co wam opisuje stało się naprawdę czyli w sumie jest źle

Trudno stalo sie to jest tylko zabobon:)Potraktuj to normalnie to,ze zona wybrala wodke nie znaczy,ze ty juz nie masz prawa do podejmowania decyzji...

Malzenstwo to wspolna droga wiec decyzje zazwyczaj sie podejmuje razem bez wzgledu czy wybralo sie kieliszek z wodka czy z woda:)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0