wiek

whynot

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
W jakim wieku powinno sie zacząć grać w kosza ??? Czy grę w kosza można zacząć gdy ma się 15/16 lat ??
 

Kaziczek

reaktywacja.
Dołączył
3 Kwiecień 2008
Posty
4 801
Punkty reakcji
76
Miasto
from Home
O czym ty w ogóle mówisz? :mruga:
To jest jakieś ograniczenie wiekowe do grania w koszykówkę możesz mieć i 10 lat i grać w koszykówkę, co prawda nie na normalnym boisku bo to byłoby zbyt trudne ale uczyć można się wszędzie :]
 

hooya

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2008
Posty
93
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Nie bardzo rozumiem, grać w kosza możesz w każdym wieku.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Ja zacząłem jak miałem 6-7 lat .I teraz mi wszystko dobrze wychodzi.
 

Indyhomer

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2008
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Może chodziło mu o kiedy zacząć trenować kosza? Pewnie tak samo jak w innych sportach, im wcześniej tym lepiej. Jak ma się 15/16 lat można wiadomo, ale na pewno będzie to cięższe do nauczenia niż dla młodszych :) ale nigdy nie jest za późno.
:papa:
 

cozmld

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
To zależy co chcesz osiągnać. Jeśli chcesz sie z tego utrzymywać to im wczesniej zaczniesz tym lepiej. Kiedyś na pierwszy trening szlo się w 3 klasie podstawówki, teraz niektóre klubu zaczynają prowadzic "zabawy z koszykówka" już w przedszkolach. Oczywiscie nie ma to wiele wspólnego z koszem, chodzi o ogolny rozwó dzieci, ktory za jakis czas ulatwi im start.

Jesli chcesz grac tak dla siebie to zawsze mozesz zaczac:)
 

Basket Love

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Michael Jordan powiedzial kiedys ze do 12 lat (chyba, a jak nie to cos kolo tego) powinno sie tylko trenowac i uczyc kochac koszykowke, pozniej mozesz trenowac coraz bardziej i jezdzic na zawody, grac mecze itp.

P.S. Ale tak dla potrenowania to mozesz zaczac grac nawet od 6 lat, nie ma zadnej granicy wiekowej!!! :)
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Jejku kiedy chcesz tylko, że najlepiej według mnie od najmłodszych lat uczysz się po woli co cały czas
czegoś nowego.. :)
 

icker16

bohater outsiderów
Dołączył
5 Luty 2009
Posty
1 210
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Zamość
15-16 lat to już prawie emeryt sportowy :p. Im wcześniej zaczniesz tym lepiej.
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Nom ale im się zacznie wcześniej tym lepiej :)
łatwiej się uczy i w ogóle..
 

Episode

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
z blokowiska
ja zaczalem jak mialem 9 lat. Im pozniej tym gorzej, jak to w sporcie. Ale jak jestes geniuszem sportowym i masz do tego zaciecie to wiek nie jest ograniczeniem. Znam takich co zaczeli majac 17 lat i teraz niezle ogrywaja innych.
 
M

mom

Guest
To ma jakieś znaczenie ? Jeśli to lubisz, to graj i nie zwracaj uwagi na innych.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Gdybyś zaczął wcześniej byłoby ci lepiej. Ale nie ma problemu z zaczęciem w tym wieku.
 
V

VX-

Guest
Najlepiej zacząć w podstawówce . Sam tak zaczynałem , ale ze względu na zdrowie po 7 latach musiałem zakończyć treningi .

Trochę słychać o Marcinie w NBA i już jest większe za interesownie "koszem"

POLECAM KOSZYKÓWKĘ !
 

Czaszuszcz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to idealny wiek na początki gry w kosza, ale gry ze zrozumieniem, dojrzałej. Wcześniej to tak naprawdę tylko wygłupy, które mogą, ale nie muszą niczego konkretnego nauczyć.
 

Kwiatek_1989

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem to idealny wiek na początki gry w kosza, ale gry ze zrozumieniem, dojrzałej. Wcześniej to tak naprawdę tylko wygłupy, które mogą, ale nie muszą niczego konkretnego nauczyć.

o stary jeśli to dla Ciebie jest odpowiedni wiek to musisz bardzo się znać na koszykówce... w tym wieku to będziesz koszykarskim niedorozwojem, na treningu będziesz uczyć się dobrego rzutu gdy inni będą już maszynkami...
Chociaż w Polsce to wiek ten nie jest dziwny. Litwa przy tym wieku i dużym talencie to już może być nawet Reprezentajca kraju. a Rubio?? geniusz koszykarski co prawda teraz ma 20 lat ale w tym roku Juventut wystawia go do draftu.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
w tzw. młodzikach młodszych grają dzieciaki, które mają po 12 lat i rozgrywają już między sobą poważne mecze, także 11-12 lat to taki optymalny wiek, żeby zacząć trenować
 

Jajo15

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja powiem tak im wczesniej sie zacznie trenowac tym łatwiej bedzie w przyszlosci :)
 

Domcia2252

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Wiek nie ma znaczenia przedewszystkim trzeba mieć zacięcie :)) (bo jeżeli zaczniesz trenować tylko dlatego ze np twoj zanjomy trenuje To nic z twojej kariery bo robisz to dla siebie )) pozdrawiam ;)
 
Do góry