Maszynka elektryczna vs jednorazówka do golenia?

szymon189

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
Maszynka elektryczna vs jednorazówka do golenia?
Zakupiłem dzisiaj maszynkę elektryczną, bo muszę się golić dziennie (taki mam zarost). Kupiłem głownie dlatego, że słyszałem że nie drażni tak skóry i że jest dokładniejsza od zwykłej maszynki. I tutaj się nie zgadzam. Po goleniu maszynką jednorazówką nie było widać śladu zarostu, a tutaj on zostaje ;/ Czyżby pieniądze wyrzucone w "błoto"?
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Zależy jaka dokładniej maszynka ;). Ja jak na razie gole się jednorazówkami, w przyszłości może kupie sobie maszynkę elektryczną :p
 

Czapek

Lokalny Filozof
Dołączył
3 Lipiec 2006
Posty
571
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Lublin
o maszynkach było już sporo tematów... w sumie mogłeś tam umieścić pytanie, ale niby takiego nie było więc dobra... :)
Powiem tak, sam byłem krótko posiadaczem maszynki elektrycznej, ale już na szczęście się jej pozbyłem. Być może braunem za 1000zł można się normalnie ogolić, ale po moich doświadczeniach z philipsem za 3 stówki odradzam wszystkim golenie tym bziuczącym świństwem. Chyba, że masz 5 włosów na brodzie i golisz się raz w tygodniu...
Chociaż brak podrażnień jest dużym plusem, jednak to, że na twarzy zostaje zarost przemawia zdecydowanie na minus
 

krzysztofab

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
19
hm, jesli kupiles maszynke za 100-150 zl, to sie nie dziw :)
tez taka mialem..
potem przeszedlem na gilette maszynki.. swietna sprawa..
teraz mam dokladnie: Philips arcitec
naprawde swietna.
polecam Ci :)
mam wrazenie, ze goli nawet dokladniej jak nowe ostrze od gilette :) (mowa tu o mach 3 turbo)
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Mój chłopak ma strasznie twardy zarost. Jak golił się maszynką jednorazową, to zawsze lała się krew. ;) Teraz ma maszynkę elektryczną Philipsa i nie jest z niej w ogóle zadowolony. Nie goli dokładnie i nie ma takiego efektu jak po goleniu jednorazówką i chyba do niej niedługo wróci. :]
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Osobiście nie mogę golić się maszynką elektryczna ponieważ mocno podrażnia mi skórę. Wolę kupić dobrej jakości maszynkę jednorazową i z niej skorzystać.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Maszynka elektryczna vs jednorazówka do golenia?
Zakupiłem dzisiaj maszynkę elektryczną, bo muszę się golić dziennie (taki mam zarost). Kupiłem głownie dlatego, że słyszałem że nie drażni tak skóry i że jest dokładniejsza od zwykłej maszynki. I tutaj się nie zgadzam. Po goleniu maszynką jednorazówką nie było widać śladu zarostu, a tutaj on zostaje ;/ Czyżby pieniądze wyrzucone w "błoto"?

Ja tam nie lubię ani elektrycznej maszynki, ani jednorawówek.
Elektryczne niedokładnie golą, a jednorazówki szybko się zużywają, trzeba ciągle kupować nowe i są nie-ekonomiczne.

Ja się golę maszynką na wymienne żyletki. Taką 3-częściową, całą metalową, na takie prostokątne żyletki.
Niektórzy nie kojarzyli, jak o tym mówiłem (prawodopodobnie dlatego, że to klasyk), więc poniżej zdjęcia:
Żyletki takie - http://cybersport.pl/usr/pic/8107.jpg
Maszynka na żyletki taka - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...afety_razor.jpg
Właściwie, to jest to pierwsze, co wynaleziono po brzytwie.

Goli dokładnie i wychodzi w miarę tanio (bo maszynkę ma się cały czas jedną, tylko żyletki trzeba dokupować).
W każdym razie klasyk, i na dodatek lepsze od elektryków i jednorazówek, oraz wszystkich wynalazków z 10-cioma ostrzami...
 

Marcjan

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2007
Posty
166
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mój dziadek takie coś ma :) .
Ja używam Mach3 Turbo i jest git. Golę się 2-3 razy w tygodniu. Tylko jest problem z żyletkami. W zależności gdzie się kupi są lepsze lub gorsze. Kupiłem na allegro to po 4 goleniach były do wyrzucenia, a jak kupiłem w normalnym sklepie to spokojnie jedna wytrzymuje ponad miesiąc.
Być może przerzucę się na elektryczną maszynkę. Nie przeszkadza mi jak nie jestem ogolony do gładkiej skóry ;) .
 

janek_84

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja używam elektrycznej już od kilku lat . Jeśli chodzi o firmy to od początku mam brauna teraz mam braun cruzer face . Jestem zadowolony i mogę spokojnie ją wam polecić jeśli ktoś przymierz się do zakupu
 

AvestiPL

Zbanowany
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
48
Punkty reakcji
1
Moim zdaniem wygodniejsze są jednorazówki,a może wynika to po prostu z tego ze nie trafiłem na dobry model maszynki elektrycznej,bo miałem Brauna i szybko się zepsuła.
 

burzakos

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Ja mam baaardzo zle wspomnienia z jednorazowkami bo mialem przez nie straszne podraznienia... Ale tez nie widzialem sie za bardzo z broda, wiec za namowa kumpla ktory ma taki sprzet przerzucilem sie na elektryka philipsa. I jest calkiem spoko, przede wszystkim fajne jest to ze goli sie wygodnie i nie trzeba ciagle kupowac maszynek pianek i tak dalej. No i podraznien jest zdecydowanie mniej
 

Verox

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2013
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
104
Najlepszym wyjściem z sytuacji to kupić sobie brzytwę (pewnie jest sklep gdzie ją dostaniesz) i jazda. Taki powrót do tradycji. Tylko radzę ostrożnie przy gardziołku... :p
 

ziemowit21

Nowicjusz
Dołączył
12 Maj 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
No właśnie, ja nie mam nic do tradycyjnego golenia, ale jednak sobie nie wyobrażam wstawać rano i jeszcze będąc mocno zaspanym operować brzytwą po gardle ;) Także elektryczna maszynka tutaj będzie i szybsza i bezpieczniejsza jednak.
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Od kiedy mam maszynkę eletryczną, to nie wyobrażam sobie powrotu do jednorazówek... Jest szybciej, dokładniej, bez zacięć.
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
ziemowit21 napisał:
No właśnie, ja nie mam nic do tradycyjnego golenia, ale jednak sobie nie wyobrażam wstawać rano i jeszcze będąc mocno zaspanym operować brzytwą po gardle ;) Także elektryczna maszynka tutaj będzie i szybsza i bezpieczniejsza jednak.
mój meżczyna również wymienił jednorazówki na elektryczną i twierdzi, że nie ma porównania! wygoda, komfort, bezpieczeństwo no i przede wszystkim brak podrażnień.
 

Boski19

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
dokładnie elektryczna maszynka to jest pełna elegancja chociaż słyszy się różne opinie ale wiadomo indywidualna sprawa - każdy ma inną wrażliwość skóry np - ja też zawsze miałem z tym problem ale teraz gole sie aquatouchem (na mokro) i jest naprawdę okej
 

kolo.ratunkowe

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
faktycznie to fakt możliwość golenia na mokro i na sucho to również ich spora zaleta
 
Do góry