Zbyt niski wzrost --> możliwa terapia hormonalna ?

truskawka1

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam :)
Moim problemem jest niski wzrost. Mam 18 lat i zaledwie 152 cm. Jak zauważyłam od dawna już nie rosnę. Wszyscy rówieśnicy oraz dużo młodsze ode mnie osoby mają minimum 164cm. Czy jest możliwa jakaś terapia hormonalna albo coś innego żebym urosła jeszcze jakieś 8 cm (160- moje marzenie:) Dodam, że rodzice mają 163 i 175cm wzrostu, czyli też są niscy, no ale bez przesady ... ;)
Pozdrawiam serdecznie. i bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)
 

rebeliant

permanentnie niewyspany
Dołączył
12 Lipiec 2008
Posty
702
Punkty reakcji
6
Miasto
ja to znam?
małe jest piękne :D i wielu facetów po prostu uwielbia takie "maleństwa" hehe :) Kylie Minogue też jest malutka (154 cm) i nie pęka. po prostu chodź w butach na obcasie, tylko nie na jakimś wielkim, bo będzie to pochodziło pod małą desperację :D
 

Sadayoshi

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
330
Punkty reakcji
8
Miasto
Ponyville
- dobrze się odżywiaj. Nie zapomnij o wapnie i fosforze w diecie (budulec kości), witaminach (pamiętaj, że A, D, E i K do przyswojenia potrzebują obecności tłuszczy, a ich niedobór chamuje wzrost), i wszystkich pozostałych makro i mikroelementach.
- dużo śpij (kładź się przed dwunastą)
- żuć palenie (jeśli palisz... palenie bierne też się liczy)
- bądź aktywna fizycznie, ruch pobudza wytwarzanie odpowiednich hormonów. Dobre są: rozciąganie, skłony z pogłębianiem, zwisanie na drążku itp, pływanie, bieganie, jazda na rowerze.
- w ostateczności możesz zastosować L-ORNITYNE lub L-ARGININE (aminokwasy te stymulują wytwarzanie GH). Stosuje się na ogół 3 razy dziennie 3 tabletki po 500mg i LIZYNE. Można też kupić preparat łączące te 3 aminokwasy. Ich działanie stymulują witamina B6 i C. Jednak zalecał bym tu ostrożność

Poza tym osobiście uważam że małe dziewczyny są słodkie (duże zresztą też) :D
 

kajeczka123

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2008
Posty
111
Punkty reakcji
0
ja słyszałam że jest taka możliwość- rozciąganie kości czy coś w tym stylu. Nawet w TV był kiedyś program o ludziach niskiego wzrostu i jednemu z nich przybyło 12 cm, ale dokładnie już nie pamiętam. Najlepiej zapytaj lekarza;)
 

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
terapia hormonalna jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia niestety, no chyba że będziesz to robiła pod kontrolą lekarza to co innego, ale myśle że to nie ma sensu bo przecież małe jest piękne :)
 

truskawka1

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
dziękuję bardzo :) W sumie to mój wzrost mi nie przeszkadza, chociaż nie obraziłabym się na parę centymetrów więcej ;)
Życzę wszystkim wesołych świąt :) !!
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
ja słyszałam że jest taka możliwość- rozciąganie kości czy coś w tym stylu. Nawet w TV był kiedyś program o ludziach niskiego wzrostu i jednemu z nich przybyło 12 cm, ale dokładnie już nie pamiętam. Najlepiej zapytaj lekarza;)
Małysza tak rozciągali :) Przed jakimś pucharem świata. Chyba wyciągnęli z niego 5cm :)
W każdym razie terapia hormonalna to głupota.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
A ja czytałam wlasnei w najnowszym magazynie Fajf ze ta terapia hormonalna własnie jest bardzo bezpieczna.
Wiec nie wiem czy to takie myslenie nie przewróci wszystkiego do góry nogami...
 

Słoneczna123

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2011
Posty
116
Punkty reakcji
0
Bez przesady, ja bym się nie szprycowała hormonami bo mam 152cm. Jeszcze rozumiem gdybyś miała 145...
Jak Ci to przeszkadza - choć na obcasach :p
A prawda jest taka że 90% facetów woli drobne dziewczyny
 
Do góry