Środowisko bohaterów "Kamieni na szaniec".

Status
Zamknięty.

xagnix

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań :)
Przedstaw środowisko, w którym trzej bohaterowie dorastali i zdobywali doświadczenie.

1.Rodzina
2.Szkoła
3.Harcerstwo.

Szukałam czegoś, ale jakoś nic specjalnego nie znalazłam... pomożecie?:)
 

metis

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2008
Posty
288
Punkty reakcji
0
Miasto
pokój :)
rodzina - bohaterowie wychowywali się w patriotycznych rodzinach przywiązanych do tradycji i historii narodowej. Były to rodziny religijne i oddane dla kraju. Były to rodziny na ogół inteligenckie. W swoich domach wykształcili wzajemne zrozumienie. Rodzina zapewniła bohaterom lektury dobre przygotowanie do dorosłego życia, naukę kultury, odpowiedni dobór lektury, a także stworzyła odpowiednie warunki do rozwoju psychicznego i fizycznego. Bohaterowie dzięki swej rodzinie między innymi, podjęli się pracy charytatywnej i społecznej. Można powiedzieć, że rodzina wykształciła w nich prawidłowe i godne podziwu wzorce zachowania.

szkoła- co dała bohaterom?
przede wszystkim:
rozwijała ich zainteresowania, samokształcenie osobowości,
szkoła (Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie) kładła wysokie wymagania dla uczniów poprzez bardzo wysoki poziom nauczania, zapewniała również partnerskie stosunki uczniów z nauczycielami np. Zeus. :)

harcerstwo-co dawało Alkowi,Rudemu i Zośce?
dzięki niemu:
kształtowali sprawność fizyczną, uczyli się współżycia w grupie, realizowali swoje zainteresowania, nauczało dyscypliny, kształtowało społeczne i koleżeńskie postawy, pracowali nad sobą, ćwiczyli siłę woli, charakter, wspólne wakacyjne obozy;podczas wyjazdów lepiej się poznawali, uczyli się samodzielności, łączyła ich przyjaźń i wzajemna współpraca, dązyli do wyznaczonych celów. ITP. ITD. :) tu można pisać i pisać :) świetna lektura :)
 

xagnix

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań :)
Dzięki wielkie ;) !

I jeszcze jedno:
Wypisz tytuły rozdziałów powieści, które mają charakter metaforyczny, wyjaśnij ich znaczenie.

Otóż tego zadania nikt z klasy nie zrobił.
Ja zresztą też xDD
 
Status
Zamknięty.
Do góry