Planeta X - Nibiru

lexin

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
55
Punkty reakcji
1
Witam ;p

Wpierw dam wam artykuł z portalu onet.pl:

Planeta X - Nibiru, (Marduk)
która co pewien czas przelatuje niedaleko Ziemi powoduje na naszej planecie zmiany klimatu, wzmożoną aktywność wulkanów, trzęsienia ziemi, tsunami i wiele kataklizmów.

Po raz pierwszy o jej istnieniu naukowcy ogłosili światu w roku 1987.
Posiada wiele imion: Nibiru, Marduk, Nemesis, Hercolubus, Boska Planeta, Cesarska Planeta, Planeta Krzyża, Czerwona Planeta, Eris. (LINK! - Planeta X - Nibiru)

Nibiru jest cały czas obserwowana przez naukowców. Ostatni raz była najbliżej Ziemi 3600 lat temu podczas Wyjścia Żydów z Egiptu. 7200 lat temu podczas potopu Noego nagle na Ziemi zmieniła się temperatura, gwałtowne sztormy i lawiny wody z Antarktydy uwolniły lodowce co stało się przyczyną potopu (spekulacje naukowców).

Ponownie nadszedł czas kiedy Nibiru zbliża się do Ziemi. Naukowcy oczekują jej w roku 2012 - 2014. Wszyscy obserwujemy wielkie globalne ocieplenie i inne fenomeny, za które obwiniane jest Nibiru. Majowie też zapowiedzieli wielkie katastrofy na Ziemi w roku 2012.

Naukowcy mówią, że począwszy od maja 2009 Nibiru będzie widoczna na niebie jako czerwony obiekt. 20 lutego 2008 obiegła świat druga wiadomość. Japońscy astronomowie wierzą w istnienie nowych planet w systemie słonecznym. Japoński Profesor Tadashi Mukai i amerykański naukowiec Patrick Lykawka w kwietniu tego roku opublikowali w Astronomical Journal (Society for Astronomy USA):

" ... Jest duże prawdopodobieństwo,
że nieznana planeta jest ulokowana na granicach naszego układu słonecznego.
Szukaliśmy w miejscu, w którym nie badaliśmy wcześniej i myślimy,
że za następne kilka lat uda nam się ją znaleźć ..."

NASA,
w lutym 2004 ogłosili: Kometa Nibiru istnieje jako 10 planeta naszego układu słonecznego. Nazwali ją Kometą SEDNA. Postrzegali jako bezpieczną, która znajduje się 950 milionów mil od Ziemi. Wierzyli, że Sedna nie jest Planetą dni ostatecznych. Podawane publicznie informacje mają nie wywoływać paniki i chaosu.

Watykan,
zna każdy ruch planety. Posiada własny niezależny teleskop zwany VATT
(Vatican Advanced Technology Telescope). Watykańskie Obserwatorium wspierane przez papieża znajduje się od roku 1981 w Tucson w Arizonie. Teolog katolicki Prof. Malachi Martin pracujący od długich lat w Watykanie powiedział:

"... ciało niebieskie zwane Planetą X jest rzeczywistością i zmierza w kierunku Ziemi. Kiedy obserwujemy niebo czerwony krzyż pojawia się tuż przed pojawieniem się Planety X.... " (wdł apokalipsy jednym ze znaków konca bedzie widoczny na niebie czerwony krzyz)

Zapytany o miliony ludzi, którzy mogą zginąć w chwili kolizji obu planet odpowiedział:

- tak, to prawda a może być nawet jeszcze gorzej..."

Watykan przyznaje, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Jose Gabriel Funes - Jezuita, Dyrektor Watykańskiego Obserwatorium nie zaprzecza, że jest możliwe życie poza Ziemią innych form żywych, nawet bardziej inteligentnych niż ludzie. Nie są mu obce zjawiska UFO.

A co na temat Planety Nibiru wie rząd USA ?

Według źródeł rządowych
- bardzo duży asteroid wyglądem przypominający planetę, odkryty przez NASA i prywatnych astronomów, nazwany Planetą X, około 4 razy większy od Ziemi wywiera na Ziemię negatywną grawitację.

Według NASA
- kiedy zbliży się do Ziemi nastąpi jej przebiegunowanie. Biegun północny będzie południowym a południowy północnym. Spowoduje zmiany klimatu i wielkie naturalne katastrofy.

Jakie niesie za sobą niebezpieczeństwo ?

Wszystkie sekretne agencje CIA, FBI, NSA, etc... zgodnie przestrzegają przed Planetą X.
Podobnego zdania jest Watykan. Niestety jak dotąd tak rząd amerykański jak i Watykan oficjalnie nie informują o niebezpieczeństwie i możliwości kolizji Nibiru z Ziemią.

Norweski rząd buduje podziemny bunkier. Zainteresowanych przeznaczeniem obiektów informują, że będzie służył celu ochrony Norwegów. Projekt ma być gotowy przed rokiem 2011. Podobnie czyni Izrael i jak niosą słuchy również wiele innych państw.

Norwedzy szykują magazyny żywnościowe i nasiona, które zamierzają przechować w bunkrach. Planują, że ocali życie 2 000 000 Norwegów, reszta zostanie bez pomocy.

Coraz więcej ludzi budzi się i zaczyna myśleć - film "Pojutrze" może okazać się rzeczywistością. Rządy nie chcą wywoływać paniki i próbują ocalić siebie i własne rodziny za plecami śpiących. Odwracają ich uwagę na problemy ekonomiczne i terroryzm. Przebudzeni zaczynają coraz mocniej interesować się Planetą X, zadają niewygodne pytania. NASA wie o istnieniu Nibiru co najmniej od 1983 roku

Teraz kilka zdjęć rzekomej planety:

Zdjęcie wykonane w Australii:
http://www.australia.to/story/Nibiru_Small.jpg

Zdjęcia wykonane przez teleskop:
http://i109.photobucket.com/albums/n70/Bab...ru-possible.jpg

Animacja pokazująca Nibiru przy wschodzie słońca:
http://i209.photobucket.com/albums/bb315/m...biruSunrise.gif

ZDJĘCIE WYKONANE NA TERENIE POŁUDNIOWEJ POLSKI (Niedziela 7 Grudnia):
http://img70.imageshack.us/img70/5527/img1188mt9.jpg

Powiem tylko jedno:
Pożyjemy zobaczymy a wy jakie macie zdanie ;p?

P.S. "Wrzucam" jeszcze orbitę Nibiru:
http://www.freewebs.com/nibiruiscoming/Nib...9;s%20Orbit.jpg

P.S. W planetarium ostatnio nam mówiono o tej planecie.
 

Marozja

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
2 469
Punkty reakcji
24
Wiek
39
Miasto
Dark side of the Moon
Ostatni raz była najbliżej Ziemi 3600 lat temu podczas Wyjścia Żydów z Egiptu.
Ta, tylko Żydzi wychodzili chyba ciut później, przynajmniej tak jest w książkach do historii...

Ta data potopu to też hiper dokładnie ustalona...

Watykan przyznaje, że nie jesteśmy sami w kosmosie.
A co to ma do rzeczy? Ja tam mózg z astronomii nie jestem, ale ciekawam warunków na planecie co ma taką wielgachną orbitę.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Kolejna teoria spiskowa? jako człowiek interesujacy się astronomią czytałem o tej niby planecie już kilka lat temu. Prędzej jestem w stanie uwierzyć ze na obrzeżach układu słonecznego znajduje się niewielki towarzysz Słońca tzw. brązowy karzeł czyli coś większego od planety ale za małe żeby zostać gwazdą. I bynajmniej jegp orbita nie koliguje z Ziemią. Ludzie lubują się w takich sensacyjnych opowiastkach.
A co to ma do rzeczy? Ja tam mózg z astronomii nie jestem, ale ciekawam warunków na planecie co ma taką wielgachną orbitę.
Tu raczej chodzło ogólnie o to ze może istnieć życie we wszechświecie a nie konkretnie na tym Nibru. Zresztą jeśli ktoś wierzy że na takiej planecie z taką orbitą moze istnieć życie to jest skończonym idiotą.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
juz kiedys o tym czytalem. to tylko nastepny dowod na potwierdzenie ze w 2012 roku cos wielkiego sie wydarzy. slyszalem tez o bardziej fantastycznych teoriach na temat Nibiru, ale uwazam ze to juz tylko wymysly i szkoda na nie czasu :D
 

Hutang

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
72
Punkty reakcji
0
IMO ten artykuł jest mało wiarygodny... równie dobrze można zrobić z igły widły. I do 2012 roku żylibyśmy w błogiej nieświadomości, a władze bezradnie rozłożyłyby ręce?? Jasne... Ja chcę oficjalnej informacji, a nie bzdurnych teoryjek
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
planeta 4 razy cięższa od ziemi na orbicie pozaplutonowej nie może mieć żadnego wpływu grawitacyjnego na ziemię, potop noego opisany w biblii oraz księgach mezopotamskich był wspomnieniem zjawiska, które polegało na pęknięciu skał w miejscu obecnej cieśniny bosfor i wlaniu się wód morza śródziemnego na obecne morze czarne zatapiając przy tym kilka miast, w podobny sposób zostało zalane morze śródziemne po pęknięciu cieśniny giblartarskiej świadczą o tym koryta rzek na dnie m. śródziemnego, jeżeli planeta krąży wokół gwiazdy po orbice eliptycznej nie może się zderzyć z inną planetą nawet gdyby powoli zbliżała się w kierunku ziemi to zostałaby "przejęta" przez kosmiczne "odkurzacze" saturn i jowisz
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
co rozumiesz pod tym ze saturn i jowisz to odkurzacze?:p
pewnie ci chodzi o to ze przyciagna do siebie nibiru przez odzialowanie? no tak tylko ze jest taka teza ze nibiru mocniej bedzie odzialywac i wywola kataklizmy na ziemi. o to tu wlasnie chodzi. jest nawet legenda czy cos ze kiedys nibiru uderzylo w planete oddzialowaujac tym samym podzielila je na dwie czesci i powstala ziemia i ksiezyc

To wszystko i tak sie zgadza bo co kilka tysiecy lat są kataklizmy na Ziemi i teraz sie wyjaśnilo skad - planeta nibiru.
w 2012 r. a nawet juz w 2011 bedzie mozna zobaczyc planete nibiru na naszym niebie, i to nie jaka mala gwiazdke, ale cos olbrzymiego przyslaniajacego slonce i to wlasnie w tym roku nad Europą - dokladnie nad Polską :O (gdzies czytalam)
W biblii w apokalipsie jana jest powiedziane cos o cialach niebieskich nawiedzających ziemie jako nasz koniec świata [?]

to co teraz napisze to juz takie moje przemyslenia na podstawie wszystkiego o 2012 r. i Nibiru.

egipcjan takze to spotkało. wydaje mi sie ze byli bardziej rozwinieta cywilizacja od nas, wskazuje na to chocby budowa piramid ...nie wiemy jak.. gołymi rękami sie nie da cała piramida wazy okolo 6 miliarDow ton.. więc jak? Pewna kobieta Łucja dokladnie ;D jasnowidz, miala widzenia...widziała siebie jako Izis. widziala jak budują piramidy, widziala takze przybyszów z "drugiej ziemi" czyzby to bylo Nibiru? podobno jest tam życie.. ale jakie.. jak ta rozległa orbita przyczynia sie do niskich temperatur na Nibiru?...Dzięki Łucji odkryto to, ze w piramidzie CHeopsa, faraon nie został złożony, jednak obok. Badacze badając to georadarami odkryli anomalia pod ziemia(30m) w poblizu sfinksa. Nie wiem co o tym myśleć, ale jakos wiem ze egipcjanie byli duuużo bardziej rozwinieta cywilizacja ktora nie przetrwała, jednak probowala sie chronić? Piramidami prawdopodobnie - o czym mowi Projekt Cheops (odsyłam do google) :D ALBO zostawili nam piramidy abysmy sie nimi ochronili.. tylko jak? - Projekt Cheopsa tez o tym mowi. Narazie nic nie wiadomo a zostały 3 lata, ponoc rządy panstw zostały poinrofmowane przez nasa jednak nie wszczynają paniki. dziwne ze piramidy są ułozone w charakterystyczne kombinacje gwiazd, i są ukierunkowane (polnoc poludnie itd) są rowno nakierowane w słonce, rowne, nie ma zadnych odchylen, poprostu IDEALNE, po mimo tylu lat, do dzis nie wiadomo DOKŁADNIE kiedy zyli egipcjanie, i co robili:p jednak w szkole uczymy sie o nich jako o cywilizjacji ktora poznawala dopiero pismo (ścienne) .. . .. wedlug mnie bzdura

to samo mozna powiedziec o majach, ktorzy (niby to poczatkujaca cywilizacja , nic nie umiaca) stworzyli kalendarz, i to nawet 2, jeden normakny taki nasz, a drugi, w ktorym sa zaznaczone geograficzne wydarzenia.. skąd wiedzieli? dlaczego to sie koncy na 2012 r? Byli poprostu mądrzejsi.

Ja wierze w to wszystko, w te kataklizmy poniewaz coraz bardziej wszystko sie zbiega. Egipt, majowie, biblia, nostradamus, Watykan(chodzi o papieży i
przepowiednie) ...


http://img73.imageshack.us/img73/7169/lemshaywu4.jpg
Sumerysja tablica sprzed 4500lat, ile widzisz kropek (planet) dookoła największej kropki z koroną (słońca)? no wlasnie...
Sumerowie tez byli mądrzy, przeciez dopiero nasz mikolaj udowodnil ze slonce jest centralnym punktem ukladu, a to juz dawno bylo wiadome pzez cywilizacje...
DLACZEGO?
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Postaram się w punktach skomentować poprzednią wypowiedź, żeby zajmowało to mało miejsca i było czytelne
1. Przypuszcze się, że gdyby w układzie słonecznym nie było Jowisza i Saturna życie na ziemi by nigdy nie powstało bo ciągle by była bombardowana przez meteoryty i inne obekty kosmiczne, wystarczy policzyć tylko ile Jowisz i Saturn mają księżyców to świadczy o sile ich przyciągania
2. Księżyc powstał przez zderzenie pierwotnej ziemi z ciałem przynajmniej połowy jej wielkości, fragmenty próbek pobranych przez astronautów ze skał księżycowych świadczą o tym że ziemia i księżyc są zbudowane z tych samych minerałów, ziemia jest zbyt lekka aby przyciągnąć ciało wielkości księżyca, księżyc ciągle sie od ziemi oddala to świadczy o tym że jest to wynik kataklizmu, około 4 cm na roku, gdyby ciało dużo większe uderzyło w ziemie to teraz ziemia byłaby jego księżycem lub by się rozpadły na drobne ciała niebieskie
3. Kataklizmy są stałym elementem naszej planety, np. płaszcz ziemi jest ciekły i tamtejsze zjawiska wywołują trzęsienia ziemi nie jakieś tam niburu,
4. Twoim zdaniem ciało z jaką prędkością ma się poruszać żeby w kilka lat przebyć 5 - 8 miliardów km, i co da mu energię do uzyskania takiego pędu
5. Egipcjanie nie mieli nawet dźwigu, naukowców zaskakuje co prawda synchronizacja rogów piramidy cheopsa z gwiazdami w gwiazdozbiorze oriona, mimo to wszystko się zmienia słońce nie jest bez ruchu obiega wciąż dookoła naszą galaktykę, aczkolwiek idealnie było 10 000 lat p.n.e czyli przed postawieniem sfinksa i piramid
6. Cykl kalendarza majów kończy się w 2012, ale kiedyś się też zaczął to przed tym wydarzeniem kiedy skończył się poprzedni cykl też był jakiś gigantyczny kataklizm? Nauka nic o tym nie wie
7. Cały ten temat to same bzdury do strefy 11 z nim!!!
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
Ok ale nibiru na pewno nie ejst wielkości meteoryta;] zreszta niby za miesiac ma juz byc widoczny na naszym niebie.
Po drugie z twojej wypowiedzi wnioskuje ze jestes mgr. inż. doktor Pan od spraw prehistorii ziemi. :] wszystko wiesz, wszystko widziales, pewnie przeczytales to na jakiejs stronce i teraz świecisz umysłem. ale te informacje skad ja wiem, są ze strony Nasa. Warto sie do tego odwołac w twoim przypadku.

O egipcjanach tez mozesz :cenzura: powiedziec, bo nikt nigdy sie nie dowie jak zostały one wybudowane i kiedy. Mozna jedynie przypuszczac ze byly to techniki o jakich my nie wiemy, ze wzgledu na ich dokladnosc i brak odchylen(moze w minutach) piramidy sa niemalze doskonałoscia architektury.
Dobrze wiem ze nie mieli dźwigow, wiec jezeli ich nie mieli , a rekami tego sie nie da zrobić, to widocznie mieli lepsza metode, o ktorej ci sie nawet nie snilo, i najwyzej w ten temat mozesz sobie podłubac w nosie. i chyba proste jest ze w dzisiejszych czasach nawet przy uzyciu dźwigu ludzie naszej ery nie potrafili by dokonac takiego "cudu świata" w 20 lat. (bo tyle zajęło im budowanie Wielkiej Piramidy) ajezeli by juz zdołali to konstrukcja bylaby tak licha ze nie wytrzymalaby tylu tysięcy lat;] chyba mi racje przyznasz co?

Kalendarza majow nie widziałes, chyba ze jestes tak uczony ze go rozszyfrowałes, ludziom jedynie wiadomo ze konczy sie na 2012 r. wiec cos to musi oznaczac.
Nauka nic nie musi widziec o niczym, bo to bylo tak dawno, ze nauka moze tylko PRZYPUSZCZAĆ, no ale ty.. oczywiscie wiesz wszystko. Gratuluję :)
Moze powiesz mi gdzie studiowałes:D

"Niesamowita wiedza jaką posiadali Sumerowie 6 tysięcy lat temu i ta która dzisiaj jest wykładana na uniwersytetach, wiąże się ze sobą. Otóż we wczesnej młodości wszystkie lądy na Ziemi były ze sobą złączone. Proces zwany jako dryft kontynentalny spowodował rozsunięcie się lądów, które można dzisiaj obserwować. Patrząc na mapę łatwo zaobserwować jak linie brzegowe jednych kontynentów pasują do innych. Mogłoby to oznaczać, że Ziemia była kiedyś połową planety. Wyobraźmy sobie, że cała woda oceaniczna i morska znajdująca się na naszej planecie wyparowała, można by wtedy zobaczyć dużą szczelinę w miejscu brakującej części Ziemi. Gdzie podziała się część Ziemi i dlaczego Ziemia jest tylko połową planety ? Sumeryjskie opisy stwierdzają, że Planeta X (Nibiru) jak nazywali ją Sumerowie zderzyła się w odległej przeszłości z Ziemią. Pozostałością oderwanej części Ziemi jest pas asteroidów oraz orbitujące wokół Słońca komety."
Na podstawie podań z Mezopotamii i źródeł biblijnych wynika, że okres obiegu dziesiątej planety wokół Słońca wynosi 3600 lat. Mówią o tym również teksty Sumeryjskie, w których orbita tej planety jest idealnym okręgiem. Poza tym liczba 3600 była przez Sumerów uważana za bardzo ważną.



Ludzie antycznego świata kojarzyli okresowe zbliżanie się 10 planety za oznakę wielkich wstrząsów, wielkich zmian, nowej ery. Mezopotamskie teksty mówią, że okresowe pojawianie się planety w wyniku zbliżania się jej orbity do Słońca, potrafili oni przewidzieć z dużą dokładnością. W Starym Testamencie wzmianki o takim zbliżeniu się 10 planety to okres deszczu, trzęsień ziemi i innych kataklizmów. W biblijnych ustępach znajdziemy, podobnie jak w ich Mezopotamskich odpowiednikach, wzmianki o znajdującej się w sąsiedztwie Ziemi olbrzymiej planecie, oddziaływującą ogromną siłą grawitacji. Wtedy słowa proroka Izajasza mówiące o przybyszu z dalekiego Nieba, przybywającym by zniszczyć Ziemię mogą stać się bardziej zrozumiałe.

Cały ten temat to są wyłącznie moje przypuszczenia i moje zdanie na ten temat;]
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
To ponownie w punktach :)
1. Jak było powiedziane, Nibiru jest podobno 4 razy większa od ziemi, tylko że jest za Plutonem a średnia odległość Plutona od Słońca wynosi 5,7 mld kilometrów. Jeżeli ona miałaby oddziaływać na ziemię i powodować katastrofy to równie dobrze mogłyby to robić Słońce, księżyc, Jowisz, Saturn i inne pomniejsze ciała
2. Ok twoim zdaniem w :cenzura:e byłem i :cenzura: widziałem to ciekawe co ty przeżyłaś skoro wypisujesz takie brednie i mocno ich bronisz
3. Daj mi proszę link do tej stronki NASA, bo skoro NASA wie że koniec świata lub cywilizacji nastąpi za kilka lat, to dlaczego prowadzi nowe projekty między innymi pracują nad wysłaniem teleskopu w kosmos mającego odnajdywać planety ziemiopodobne, prowadzi badania nad zmianami zachowania ludzi przebywających ze sobą długi okres czasu co ma dostarczyć cennych informacji przygotowywujących do załogowego lotu na marsa czy też budowa radioteleskopu pod wodą które ma wychwytywać neutrina i dostarczyć dowodów na wiarygodność teorii fizyki kwantowej, po co by to robili?
4. Piramidy były budowane na śmierci i cierpieniu niewolników, poza tym budowle te powstawały przez wiele pokoleń nie można tu mówić o jakiejś cudownej technice (20 lat, wiesz to z national geographic?), piramidy zostały już zdatowane za pomocą metody pomiaru rozpadu radioaktywnego izotopu węgla C-14, żadna nie powstała przed 3000 p.n.e, chociaż są głosy że mogą one być dużo starsze (pseudoarcheolodzy)
5. Piramidy były budowane na całym świecie, ok majowie byli również zaawansowanii tak jak egipcjanie przewyższali współczesną naukę, tak samo aztekowie i plemiona azji środkowej. Przypuszcza się że są piramidy o wiele okazalsze od egipskich, aczkolwiek prawdopodobnie zostały porośnięte roślinnością i pokryte glebą, tak że dziś wyglądają jak zwykłe pagórki
6. Nie wiem co skłaniało majów do zakończenia swojego kalendarza akurat w 2012 roku, myślę jest to kwestia raczej matematyki i używanego przez nich systemu dwunastkowego, nie mam ochoty tego rozszyfrowywać ani specjalnie się tym interesować, nie mniej zostały ci 3 lata życia
7. Mezopotamii wiele zawdzięczamy, w końcu opracowali pług i pierwsze metody uprawy roli. Dryf kontynentalny jest spowodowany tym że jak już pisałem żelazo i nikiel w jądrze i płaszczu wewnętrznym naszej planety są rozgrzane do kilku tysięcy stopni, przez co posiadają płynną konsystencję, a cała skorupa ziemska niejako się na niej ślizga, jeśli chodzi o ukształtowanie terenu w gimnazjum na geografii powinnaś poznać zagadnienie ruchów górotwórzczych, gdy skały naciskają na siebie powstają wzniesienia, natomiast w innych miejscach teren sie obniża, jak pewnie wiesz płyny wypełniają i przyjmują kształt naczynia, tak więc woda wypełniła te rejony gdzie było najniżej.
8. Obieg plutona wynosi ponad 250 lat, sama więc widzisz jak wolno musiała by sie poruszać albo jak daleko od słońca jest ta cała x-nibiru
9. Jak czytam twoje wypowiedzi to załamuję ręce, nibiru ma taki wpływ na losy ziemi jak świeczka zapalona na księżycu

P.S Życzę powodzenia w życiu napewno sobie poradzisz
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
a co ty w moje zycie sie wtracasz;] nie martw sie poradze sobie, a z twoimi wypowiedziami całkowicie sie nie zgadam i nie bede tego komentowac, i odbiegac od tematu tym ze w mezopotamii wynaleziono pług bo tu nie o tym mowa.
 

qboll

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
wlkp
przepraszam że sie wtrącam w tą zacięta dyskusje , ale ja też proszę o źródło tj. NASA xD
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Masz rację unforgiven planeta x nibiru się zbliża i wywołuje zakłucenia elektro-magnetyczne w twoim mózgu, masz może jakiś znajomych z X-Nibiru?
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Na podstawie podań z Mezopotamii i źródeł biblijnych wynika, że okres obiegu dziesiątej planety wokół Słońca wynosi 3600 lat. Mówią o tym również teksty Sumeryjskie, w których orbita tej planety jest idealnym okręgiem. Poza tym liczba 3600 była przez Sumerów uważana za bardzo ważną.

Ludzie antycznego świata kojarzyli okresowe zbliżanie się 10 planety za oznakę wielkich wstrząsów, wielkich zmian, nowej ery. Mezopotamskie teksty mówią, że okresowe pojawianie się planety w wyniku zbliżania się jej orbity do Słońca, potrafili oni przewidzieć z dużą dokładnością.

Dziecko drogie samo sobie przeczysz, skoro orbita planety jest idealnym okręgiem to jak może się zbliżać do słońca? Proponuje zacząć do szkoły chodzić a nie bawić się w jakieś przepowiednie
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
:D Ja myślę, że Majowie byli po prostu ludźmi leniwymi i nie chciało im się dalej tego kalendarza robić. Za dużo o tym końcu świata teorii, no nie?
 
L

ldreamer

Guest
Nibiru jest cały czas obserwowana przez naukowców. Ostatni raz była najbliżej Ziemi 3600 lat temu podczas Wyjścia Żydów z Egiptu. 7200 lat temu podczas potopu Noego nagle na Ziemi zmieniła się temperatura, gwałtowne sztormy i lawiny wody z Antarktydy uwolniły lodowce co stało się przyczyną potopu (spekulacje naukowców).

:lol: pokaż mi tych naukowców, dawno sie tak nie śmiałem :D xD
 

consa

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2008
Posty
132
Punkty reakcji
0
Kolejna "świetna" historyjka, na której pomysłowe osoby zarobią niezłe pieniądze!

Ktoś przyjmuje zakłady na ten koniec świata? Chętnie postawię drobną sumkę pieniędzy, że nic takiego nie będzie miało miejsca :)
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
Kolejna sprawa istnienia planety jeszcze nikt nie udowodnił, jedynie założenia teoretyczno-matematyczne wynikające z zakłóceń ruchów orbitalnych plutona oraz naptuna wskazują na możliwość istnienia kolejnej planety za pasem kuipera, będącą mniejszą i lżejszą od ziemi. W ten sam sposób odkryto w 1930 roku plutona oraz neptuna w 1846 roku, dlatego uważam to za wiarygodny dowód. Nawet jeśli istnieje, powołując się na Isaaka Newtona ciała przyciągają się do siebie siłą wprost proporcjonalną do mas tych ciał a odwrotnie proporcjonalną do kwadratu odległości między nimi. Póki co ta teoria z małą poprawką (ogólna teoria względności Alberta Einsteina, czyli że czasoprzestrzeń zakrzywia się pod wpływem grawitacji, w istocie sprawy wyjaśnia to np. iż ziemia porusza się w linii prawie idealnie prostej tylko grawitacja słońca zakrzywia tak czasoprzestrzeń, że obserwujemy ruch po orbicie eliptycznej) sprawnie opisuje model wszechświata. Można więc na podstawie tych praw stwierdzić, że niburu nie będzie wpływać w żadnym praktycznym stopniu na losy ziemi
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Raczej niedowiemy się co skłoniło Majów do zakończenia swojego kalendarza akurat w 2012r. Odpowiedzi amigo wszystko wyjaśniają. Radzę poczytać książki ;) Jestem ciekawy czy tym co w ogóle przyszedł do głowy pomysł z tymi kataklizmami mają jakieś uzasadnie. Być może człowiek jeszcze nie odkrył pewnej informacji, która by uzasadniała pomysł z kataklizmami...

...w co osobiście wątpię. Mam na myśli sensowne uzasadnienie, a nie kolejną bezsensowną teorię.

PS Amigo, dobry tekst z tym "Nasza Klasa a nie NASA" :D
 
Do góry