Jakie wino na romantyczny wieczór

ArkaS

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich uzytkownikow.
Tak sie sklada, ze w najblizszych dniach bede mial okazje spedzic wieczor z moja ukochana i wpadlem na pomysl, by go umilic i nadac w pewnego rodzaju nastroj. Jakie wino polecalibyscie na taki wieczor? Wino nie do kolacji, ewentualnie jakas drobna przekaska. Slucham Waszych propozycji :)
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
najlepiej jakbyś wiedział jakie wino lubi dziewczyna.
ja smakoszem tego trunku nie jestem i jedyne jakie akceptuje to czerwone Fresco

najlepiej jakbyś wiedział jakie wino lubi dziewczyna.
ja smakoszem tego trunku nie jestem i jedyne jakie akceptuje to czerwone Fresco
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Carlo Rosi - to różowe, półwytrawne jest. Boskie... moje ulubione :)
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
ja zdecydowanie wolę, jak mój mąż przyrządzi jakieś ciekawe drinki, zwłaszcza na bazie żubrówki, ze świeżym grejfrutem albo jakimś pysznym likierem :)
 

KaroolkaKalak

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2011
Posty
419
Punkty reakcji
11
Miasto
zDolny Śląsk- jestem stąd :)
Sangria- jest słodka, czerwona pasuje do większości przekąsek, a dodatkowo jest bardzo dobra do "samodzielnego" picia.
Te same atuty posiada Kadarka, z tym, że kupno tańszej np. w dyskoncie na B lub L zy się katastrofą - teżjest pitna.
 

MisiaKoala

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja polecam greckie wina półslodkie, bardzo smaczne a ceny zaczynają się już od ok 15 złotych, więc nie trzeba wydawać majątku :D
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja uwielbiam czerwone półwytrawne lub półsłodkie, większość moich koleżanek też więc polecam:)
 

lukaszA

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2014
Posty
42
Punkty reakcji
0
wino na romantyczny wieczór to musi być czerwone półsłodkie i do przekąski to może kadarka (jak są ograniczone fundusze)
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
najlepsze różowe albo białe, ponieważ czerwone może farbować uśmiech :p i najlepiej znać preferencje osoby, z którą ma się zamiar je wypić, ale najbezpieczniej kupować półwytrawne lub półsłodkie ;) Pozdrawiam
 
B

bajderman

Guest
Hehe... jak to? To nie wygląda tak, że wino się pije po to, żeby się upić... Wino ma być odpowiednim towarzystwem do potraw. Słodkie czy różowe wina można dopasowywać do deserów, słodyczy. Czerwone dojrzałe super pasują do dziczyzny, czy też czerwonego mięsa. Białe półwytrawne - makarony, mięso z kurczaka, cielęcina... To oczywiście tylko przykłady - a najlepiej po prostu pytać o dobór sprzedawców/doradców. Centrum Wina pozwala próbować wino przed zakupem. Nie wrzucajcie wszystkim win do jednego worka...
 

ance

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2014
Posty
33
Punkty reakcji
2
Wiek
33
ja uwielbiam reńskie w niebieskiej butelce :D
 
M

Mother Russia

Guest
Najlepiej jakiś kwach z Biedronki za 5zł. Tak dla smykałki, dla kontrastu, aby zanadto w sidłach romansu nie zastygnąć i wyrwać się nagle z objęć miłości.
 
W

wiemlepiej

Guest
Zdziwiłbyś się, ale na dobry alkohol nie trzeba wydawać jakiegoś większego majątku.
 
Do góry