Miesiączka

ladia

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Od jakiegoś czasu leczę sie na nieregularność okresu a nawet nie kiedy jego brak...(ginekolog testował na mnie różności...:() ale ostatnio wykrył u mnie torbiel ale mój jest bądź był o średnicy 4cm... i prawdopodobnie on był odpowiedzialny za brak mojego okresu... Dostałam na to jakiś lek o nazwie Orgametril i po zażywaniu go przez 10 dni po 3 dniach dostałam okres. Okres skończył mi sie jakieś 16dni temu i dostałam dziwnych bóli jajników i do tego jakieś dziwne strasznie skąpe plamienie... zdziwiłam sie bo okres miałam dostać najwcześniej za półtorej tygodnia... i nie wiem teraz co robić... do tamtego ginekologa już nie chce iść bo w każdą wizytę muszę mu wykładać historie mojej choroby co brałam i o co w ogóle chodzi, a on przepisuje mi jakieś pierniczone hormony(których nie chce już zajadać bo nie chce już tyć ani żeby na plecach wyrosły mi włosy...) i do tego kasuje mnie prawie 100zl bo to prywatnie, wiec zarejestrowałam sie do innego specjalisty ale muszę czekać na wizytę jeszcze 3tygodnie bo tak jest oblegany... i nie wiem co mam robić bo nigdy takich plamień nie miałam... strasznie się martwię... może któraś z was już coś podobnego miała??? Proszę pomóżcie!!!
 

thingspyrka

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
70
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Poznań
Od jakiegoś czasu leczę sie na nieregularność okresu a nawet nie kiedy jego brak...(ginekolog testował na mnie różności...:() ale ostatnio wykrył u mnie torbiel ale mój jest bądź był o średnicy 4cm... i prawdopodobnie on był odpowiedzialny za brak mojego okresu... Dostałam na to jakiś lek o nazwie Orgametril i po zażywaniu go przez 10 dni po 3 dniach dostałam okres. Okres skończył mi sie jakieś 16dni temu i dostałam dziwnych bóli jajników i do tego jakieś dziwne strasznie skąpe plamienie... zdziwiłam sie bo okres miałam dostać najwcześniej za półtorej tygodnia... i nie wiem teraz co robić... do tamtego ginekologa już nie chce iść bo w każdą wizytę muszę mu wykładać historie mojej choroby co brałam i o co w ogóle chodzi, a on przepisuje mi jakieś pierniczone hormony(których nie chce już zajadać bo nie chce już tyć ani żeby na plecach wyrosły mi włosy...) i do tego kasuje mnie prawie 100zl bo to prywatnie, wiec zarejestrowałam sie do innego specjalisty ale muszę czekać na wizytę jeszcze 3tygodnie bo tak jest oblegany... i nie wiem co mam robić bo nigdy takich plamień nie miałam... strasznie się martwię... może któraś z was już coś podobnego miała??? Proszę pomóżcie!!!
Miałam takie plamienia…
Zacznij brać Urinal.
Pomogą dość długo również się z tym męczyłam.
Codziennie powinnaś brać jedną dziennie ale zacznij brać dwie.
Obojętnie ale najlepiej rano
Zacznie wypłukiwać wszystko.
I pij dużo
Jest to sprawdzony środek.
Sama miałam to samo co Ty teraz
I jest dobrze. Naprawde.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
tak torbiel jest odpowiedzialny za brak okresu, najczesciej lekarze wlasnie lecza hormonami, co w zamian pomaga. bol jajnikow moze byc spowodowany jakas infekcja albo wlasnie tym torbielem. musisz sie udac do lekarza, ja mialam takie problemy ale zaczelam brac hormony i problem sie rozwiazal. nie musisz czekac az do wizyty, poj poprostu i powiedz w rejestracji, ze potrzebojesz niezwłocznie wizyty u ginekologa.
pyrka urinal jest na choroby układu moczowego, a autorka ma inny problem, wiec te tabletki nie pomoga
 

shikabane hime

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2010
Posty
478
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Toruń
niestety nic. czasem ciepły okład ale rzadko. ale na szczęście tylko pierwszy dzień tak mam i to nie zawsze . choć trzeba przyznać , że bywa naprawdę boleśnie <_<

ginekolog mówi , że ból przechodzi po pierwszej ciąży . niezbyt pocieszające co nie ;)
 

maliwa

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ketonal, Ketonal i jeszcze raz Ketonal. W ilościach zatrważających, niejednokrotnie zdarzyło mi się przekroczyć dozwoloną dobową dawkę. Poza tym tulę się do gorącego termoforka, zwijam w pozycję embrionalną i czekam z nadzieją, że kiedyś przejdzie. W końcu kiedyś musi się skończyć.

wybacz, lepszej metody nie mam..
 

lusiak93

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Kiedyś tez miałam z tym problem, ale od kiedy ćwiczę, cala miesiączka mija mi praktycznie bezboleśnie- dziwne, ale mi pomaga ;)
Dobrę są ćwiczenia rozluźniające mięśnie macicy i miednicę - połóż się tak, jakbyś robiła brzuszki z nogami podkurczonymi, ręce połóż swobodnie wzdłuż ciała, unieś pośladki wraz z dolna partią pleców. Dodatkowym plusem tych ćwiczeń, oprócz rozluźnienia mięśni macicy jest to,ze można ładnie wymodelować sobie pośladki, pod warunkiem,że podczas ćwiczeń będziesz je spinać ;p
Pozdrawiam ! ;)
 

Crazie

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam problem. Pierwszej miesiączki dostałam 23-30 lipca!. Drugiej nie dostałam... ;(
Od dwóch dni pobolewało mnie podbrzusze.. Mam więcej śluzu... Dzisiaj zauważyłam na wkładce takie plameczki wchłoniete ... czy to okres? kiedy moge go dostac w takich okolicznosciach ? bo bardzo sie boje ze dostane go nie w ten weekend tylko w szkole.. bardziej prawdopodobne jest to ze dostane go w weekend czy w poniedzilek lub pozniej ? Bardzo was proszę o pomoc. A szczególnie doświadzone kobiety, gdyż ja mam tylko 13 lat.. ;( POMOZCIE !!!!!!!!!!
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Na początku okres jest bardzo nieregularny. Drugi okres może pojawić się nawet dopiero za dwa do czterech miesięcy. Nie u wszystkich jest bolesny. Na kilka dni przed wystąpieniem miesiączki ma się wydzielinę śluzową, więc jak jej dostaniesz noś ze sobą podpaskę. Jeżeli zaś ta wydzielina będzie bardzo duża używaj wkładek.
Cykl czyli czas między końcem ostatniej miesiączki do początku następnej wynosi 28dni, zaś okres trwa 3-7dni, ale tak jak pisałam wyżej. Może być nieregularny, więc się nie przejmuj.
Dobrze abyś tez porozmawiała na ten temat z mamą, babcią czy kimś kogo możesz wypytać o sprawy które Cię interesują i nie krępuj się
 

szalejowa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Tak to niestety jest na początku, że zawsze trzeba być przygotowanym :) Jest sporo książek napisanych specjalnie dla młodych kobietek, które fajnie tłumaczą wiele rzeczy, możesz też poczytać w Internecie, jednak uważaj na opinie rówieśniczek, które czasem są zbyt pewne swoich spostrzeżeń ;) A im więcej wiedzy, tym mniej obaw!
Polecam wkładki, ja noszę je normalnie, codziennie, dla higieny. A przydaje się to również w ten sposób, że gdy przychodzi okres, nie muszę się martwić, że od razu zabrudzę lub przemoczę majtki :)

U mnie jest tak, że podbrzusze boli dzień przed miesiączką, więc przypuszczalnie dostaniesz ją już w weekend ;)
 

Esterella

Nowicjusz
Dołączył
2 Wrzesień 2010
Posty
136
Punkty reakcji
1
Musisz przyzwyczaic się, do nieregularności okresu na poczatku, najlepiej zawsze być na to przygotowaną. Pierwsze miesiączki to trudny czas, kazda kobieta przez to przechodzi, kazda bliska Ci kobieta będzie dobrym doradcą.
 

tutiruti

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, ze w dobrym temacie pisze.
A mianowicie chodzi o to, ze zadrapałam sobie miejsce intymne
Problem śmieszny i głupi (zadrapać się:p) no ale zdarzyło się i baaaaaaaaaaaaaaaardzo boli/piecze.
Mam pytanko znacie jakąś maść?? Na razie używam linomagu, trochę mniej boli.
 

.kinga.

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2010
Posty
277
Punkty reakcji
12
Miasto
Zagłębie
Zrób nasiadówkę w jakimś naparze z kory dębu, a jak nie masz to w żelu do higieny intymnej. Zależy jak duże jest to zadrapanie, czy nie wiem od maszynki lekkie nacięcie, czy od bielizny, ale do 3 dni się zagoi. Posmaruj wazeliną i to nie żart, bo wówczas chroni przed dostawaniem się moczu, a wtedy szczypie. A no i załóż luźniejszą bieliznę, a jak po domu biegasz to może sukienkę tak by był dostęp powietrza.
 
Do góry