Przebarwienia skórne

n-e-g-a

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Mam czerwone plamki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f560b4ef03f69f0c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d397b79a0a53725.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c10b4c37dd78371a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/45858d7cdb84c362.html

Czy ktoś z Państwa wie czy takie objawy na skórze są groźne? Co to jest i czym są spowodowane? Jak można zapobiec ich powstawaniu?

Od dosyć dawna pojawiła się jedna malutka plamka (0,5mm) na jednej z piersi, a od niedawna pojawiły się kolejne cztery, na klatce piersiowej, piersiach i brzuchu. (największa ma 2mm).
Są czerwone, nie bolą, nie swędzą. Ich grubość wystająca ponad skórę, to ok 1mm. Podobne do pieprzyków,lecz niepokoi mnie ich barwa i szybkość w pojawianiu się.

Proszę o wszelkie informacje. Pozdrawiam.
 

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
a czy ta plamka nie jes taka jakby chropowata? bo ja mialam wlasnie chropowata, ale mi znilkla, mialam ja na rece i po paru tyg znikla potem mi sie na nodze pojawila i znikla i tyle ja widzialam
 

n-e-g-a

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Nie jest chropowata. Taka plamka wychodzi i zostaje. Nie schodzi.
 

Jastin18

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2006
Posty
323
Punkty reakcji
1
hmm to moze do lekarza rodzinnego badz dermatologa sie wybierz bo nie wiem naprawde co to moze byc
 

Migootka

Rodowita Łodzianka
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
1 090
Punkty reakcji
4
Wiek
106
Miasto
Łódź
Może to są naczynka, wiesz nie takie co pękają i robią się "pajączki" tylko to się chyba nazywa naczyniaki, ale głowy sobie nie daję... Dobrze by było pokazać to jakiemuś lekarzowi, najlepiej dermatologowi.



Coś takiego znalazłam w necie:Do znamion naczyniowych zaliczamy

znamię naczyniowe płaskie ( naevus flammeus) – wywodzi się z naczyń włosowatych i powiększa się wraz ze wzrostem osobniczym. Jest to plama o zabarwieniu stosunkowo jasnym, bladoróżowym. Występuje w poziomie skóry. Dobrze reaguje na laseroterapię.
znamię środkowe twarzy ( naevus medialis faciei )
naevus unny ( brak odpowiednika polskiego) – w 90 % pojawia się u dzieci. Jego lokalizacja to głównie skóra owłosiona głowy szczególnie w okolicy potylicznej. Znamiona te pozostawiamy bez leczenia gdyż wykazują tendencję do samoistnego ustępowania.
 

edycjaa

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
n-e-g-a ja też mam takie czerowne punkciki, które pojawiają się i nie znikają a szcególnie lubią moją klatkę piersiową. Napisz, proszę, czy byłas z nimi u lekarza oraz czy ewentualnie już wiesz co to takiego.


Pozdrawiam serdecznie:)

n-e-g-a ja też mam takie czerowne punkciki, które pojawiają się i nie znikają a szcególnie lubią moją klatkę piersiową. Napisz, proszę, czy byłas z nimi u lekarza oraz czy ewentualnie już wiesz co to takiego.


Pozdrawiam serdecznie:)
 

mertenka

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :)

Dołączam się do klubu. Też mam te plamki od 2 lat. Ostatnio już jakby przestały tworzyć się nowe, ale stare zostają i szpecą.
No i przede wszystkim męczy mnie pytanie czy to nie jest objaw jakiejś choroby.
Pół roku temu jak byłam u dermatologa spytałam sie co to jest, a ta na to wyraźnie nie wiedząc odpowiedziała że to coś takiego jak piegi - jedni mają brązowe a ja mam czerwone... LOL idiotyzm nie odpowiedź po prostu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że to objaw problemów trawinnych.

Dajcie znać dziewczyny jak się dowiecie co to za cholerstwo.
 

n-e-g-a

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam.

Byłam u dwóch dermatologów. Obie lekarki powiedziały, że są to punkty rubinowe inaczej naczyniaki rubinowe(starcze). Jedna dermatolog stwierdziła: ze punkty rubinowe wychodzą wtedy gdy są jakieś problemy z wątrobą. Gdzie po wizycie u lekarza rodzinnego, zrobiłam badania krwi na wątrobę i wyniki w porządku. Druga dermatolog, powiedziała że też są to naczyniaki rubinowe starcze, spowodowane słońcem lub nadmiernym opalaniem, nie koniecznie niedawno opalając się, lecz nawet 2-3-4 lata wstecz (gdzie ja nie leżę namiętnie na słońcu i używam wysokich filtrów). Słyszałam także, że mogą one wychodzić również, gdy są jakieś problemy jelitowe/żołądkowe/trawienne.

Od obu lekarzy słyszałam że te naczyniaki występują najczęściej u starszych osób, a dodam ze mam 36 lat, a zaczęły mi wychodzić w wieku ok: 28lat.

Na razie nic konkretnego nie wiem, dzisiaj jadę do innego lekarza dermatologa chirurga na wizytę i ewentualne usunięcie ich laserem.

Jak dowiem się czegoś więcej, napiszę.
Pozdrawiam.
 

eve21

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam 21 lat i również mam te plamki. Coraz ich więcej, koło 7 obecnie. Pierwsza pojawiła się pół roku temu, może dłużej i nic nie wskazuje na to żeby miały zniknąć. Martwię się i nie wiem co robić. A co, jeśli coś takiego wyskoczy mi na twarzy?! Nie mam żadnych problemów trawiennych, odżywiam się regularnie i nie opalam jakoś specjalnie więc nie wydaje mi się żeby to mogły być przyczyny.

Gdyby ktoś dowiedział się czegoś konkretnego na ten temat to bardzo proszę o maila: ewkalakoma@wp.pl

Pozdrawiam serdecznie!
 

Ewelinkato

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2005
Posty
131
Punkty reakcji
0
Znalazłam w necie:

takie czerwone brodawki nazywają się pajączki i niestety mogą świadczyć o poważnych zaburzeniach wątroby jak stłuszczenie lub marskość.
 

meg-ona

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich :papa:
Pisze z podobnym powodem choć nie tak "ukształtowanym " jak u n-e-g-a ale również są to plamki coś w rodzaju "pajączków" ale typowo naczyniowe po ucisku na nie znikają ;), pierwsze wyszły w okolicy klatki piersiowej (dwie) w wieku 19 lat później tak po ok 2 latach zaczęły wyłazić już na brzuchu plecach o dziwno nie na twarzy i rękach ... również byłam u dermatologów nawet poddałam się zabiegowi wycięcia kawałka do sprawdzenia patologicznego i nic tzn. na szczęście nie jest to żaden "chodzący do tyłu" ale również nic się nie dowiedziałam a blizna została;/. Gdy zachorowałam na zapalenie płuc to podali mi silne sterydy i one spowodowały że plamki na 6miesięcy zniknęły pozostało może kilka ale tzw. wygasłych... na chwilę obecną są ;/ co stwierdzam z przykrością głównie plecy i okolice bikini.... jedna wielka niewiadoma ... pomóżcie jeśli ktoś może coś słyszał.
POZDRAWIAM meg-ona;)
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Mojej kolezance zrobiło sie cos takiego po solarium ,ale na szczescie udało sie to zlikwidowac laserem CO2.
ALe dermatolog jest tutaj niezbedny.
 

fajter55

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2010
Posty
68
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Żyrardów
Mojej kolezance zrobiło sie cos takiego po solarium ,ale na szczescie udało sie to zlikwidowac laserem CO2.
ALe dermatolog jest tutaj niezbedny.

No bo laser CO2 służy właśnie do likwidacji takich niespodzianek. Miałem takie naczyniaki, nie przeszkadzały mi dopóku były np. na klatce piersiowej czy plecach, ale kiedy jeden wywalił mi na policzku, stwierdziłem że usuwam. Szpeciło mnie to. No i faktycznie - jesli chce się pozbyć naczyniakow, laser jest najlepszym wyjściem, mnie inwazyjny niż wycinanie. I nie zostają blizny.
 

Illip

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie. Mam pewien problem. Otóż wyskoczyło mi jakieś świństwo, i nie wiem co to może być. Wygląda to jak uczulenie ale co dziwne, nie swędzi, co utrudnia mi identyfikację tego. Najpierw wyskoczyło tylko po prawej stronie tułowia, teraz widzę, ze powoli pojawia się również po lewej. Plamki pod wpływem ucisku bledną. Ich kolorystyka jest co najmniej dziwna jak na moje oko - potrafią być bardzo blade, tak jakby miały zaraz zniknąć a np po 15 minutach robią się bardzo czerwone. Pojawiło mi się to około 5 dni temu. Ogólnie z tego co pamiętam, to tylko raz w życiu miałem uczulenie i było zupełnie inne od tego. Proszę bardzo o pomoc w diagnozie tego, ponieważ już mnie to zaczęło irytować i niepokoić. Poniżej zamieszczam linki do zdjęć.
Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b25ad3b8aa17702.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a6c725dd7d7b9fef.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83ff6b015f4105c3.html
 

nataaali

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej dziewczyny!
Zwracam się do Was z wielką prośbą o radę..
Jakiś miesiąc temu zauważyłam na swoich ramionach, białe plamki. Początkowo myślałam, że zwyczajnie schodzi mi opalenizna (pojawiło się to zaraz po wakacjach), ale z czasem widzę, że plamek jest coraz więcej i do tego mam w tym miejscu uczucie swędzenia. Czytałam na ten temat już na kilku forach, ale zdania są bardzo różne począwszy od grzybicy a skończywszy na bielicy skóry.. Może któraś z Was miała podobne objawy i była z tym u jakiegoś specjalisty?
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
Temat definitywnie adresowany do dziewczyn, ale nie ma chętnej do odpowiedzi więc ja przejmę inicjatywę. Owe plamki to może być łupież pstry, poczytaj o tym.
 

szalejowa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Dlaczego sama nie pójdziesz do dermatologa? ;) To będzie łatwiejsze i bardziej efektywne.
 

InKa888

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Norwegia
Witam.Ostatnio zauważyłam,że na moich rekach ,a dokładniej od łokcia w góre pojawiły się suche białe plamki.Początkowo myślałam,że to z zimna,lub od zmiany klimatu,bo zamieszkałam w Norwegii,ale nie widze żeby znikały.Plamy mnie nie swędzą,ale krępują kiedy zakładam bluzkę z krótkim rękawkiem.Może któraś z Was się z tym spotkało ? Proszę o pomoc .
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Powinien to obejrzeć dermatolog. W tej okolicy pojawiają się wykwity w łuszczycy, może mieć to też związek z jakąś odmianą bielactwa bądź po prostu jest to bardzo wysuszona skóra.
 
Do góry