krem na rozstępy - porada

Lola24

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2007
Posty
103
Punkty reakcji
0
Potrzebuję porady. Moja bratowa jest w ciąży. Chciałam jej coś kupić na tę okoliczność i zapytałam co by chciała. Powiedziała, że najchętniej jakiś krem na rozstępy. Poszłam do apteki i generalnie ceny mnie powaliły. Nie stać mnie na krem za 100 zł. Były też tańsze, ale czy dobre? Jeśli macie jakieś doświadczenie w tej dziedzinie, to pomóżcie proszę
 

Qurczak

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
277
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
50° 33' N 009° 40' E
Znam dziewczyny, ktore stosowaly drogie kremy na rostepy a i tak ich dostaly.Znam i takie ktore albo wcale nie stosowaly (ja ;) ) albo kupily tani krem i tych rozstepow nie mialy.

Uwazam, ze powinnas kupic taki na jaki Cie stac i to niekoniecznie taki z apteki.
Z tanszych polecam krem firmy Ziaja :)
 

Madzia:(

LooooL :)
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
971
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Rozstępy chyba są dziedziczne, wiec jeżeli kbratowej mama miała rozstępy po ciąży np to ona najprawdopodobniej również będzie je miała i nawet kremy nie pomogą. Ja od początku stosowałam kremy i oliwki żeby maksymalnie naciągnąć skórę, 2 dni przed terminem porodu pojawiły się lekkie rozstępy...moja córka urodziła się 8 dni po terminie więc wyskoczyło więcej. Niestety kremy nie pomogły.

Jeżeli Twoja bratowa jest we wczesnej ciąży to powiedz jej żeby 'szczypała' się po brzuchu, przyszczypywać skórę żeby się naciągnęła, to podobno pomaga :)
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
moja mama miała rozstępy w ciąży i zostały jej do dziś...ja ich niemam...więc twoja teoria o dziedziczeniu się nie sprawdza...wszystko zależy od elastyczności skóry...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
dobry krem to fisan i jest nie drogi, a rozstepy pojawiaja sie przy b.szybkim nabraniu masy ciala lub bardzo szybkim chudnieciu...
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Też stosowałam Fisan.
Nie jest drogi ok.25 zł. a rozstępów po nim nie dostałam. i Muszę dodać, że naprawdę działa! stosowałam go na brzuch i piersi a na nogach nie, przez to tylko na nogach porobiły mi się rozstępy a gdzie smarowałam zero rozstępów.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
a ja powiem nawet lepiej fisan jest tak dobry że nie tylko zapobiega ale także leczy te najgorsze bo białych(teoretycznie nie do zmniejszenia bo zabliźnione a jednak)-> sprawia że się one redukują i nie są aż tak rozległe.
 

Mamusia!!!

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
śląsk
Moja mama nie ma rozstepów, a ja tak :/ Więc dziedziczenie odpada. A smarowałam sie oliwka. Tak mi gin doradził i nic.. Dwa tygodnie przed prodem sie pojawiły :(
 

whiteflag

Nowicjusz
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
293
Punkty reakcji
0
hm...więc tak, generalnie chcialam zalozyc nowy temat, ale niestety wyskakuje mi wtedy na stronie jakis błąd.

kieruje swoje pytanie do wszystkich mam-moze jest dosc dziwne, ale jednak...jak zmienilo sie Wasze cialo po ciąży, po porodzie? Rozstępy..? Hm...jak po tym wygląda życie seksualne? Jest inaczej?
 

violet110

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Nie pamietam jak się nazywał ten krem, ale pamiętam, że kupiłam sobie go w rossmanie za około 20-30 złoty.. i krem naprawdę mi pomógł:)
 

Sylwa

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Co do fissanu to ma poważne wady - nieciekawie pachnie i jest bardzo tłusty przez co nie chce się wchłaniać. Szukam właśnie czegoś przyjemniejszego skoro mam się tym pucować 2 razy dziennie.
 

GabiShabi

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2009
Posty
18
Punkty reakcji
1
Miasto
New York
:p Oliwka bardziej pomocna jest gdy skora przy rozciaganiu sie swedzi. NAtiomast krem pomaga przy tej dolegliwosci oraz przy rozstepach.
UWAGA: nie wszystkie kremy na rozstepy sa bezpieczne w ciazy. Ich skladniki wchlaniaja sie, i moga zaszkodzic dziecku. Najlepiej zapytac farmaceuty/tki ktore sa bezpieczne. Ginekolodzy tak na prawde nie maja o tym pojecia.
Mama kupila mi w polsce krem tez w rossmanie ale tez kurcze nie pamietam nazwy. na pewno bylo to serum i chyba dwa rodzaje jeden na cellulit drugi na rozstepy (ten na cellulit pomaranczowy a ten na rozstepy fioletowo-zielony). Ten jednak jest bezpieczny dopiero po porodzie. Ma on aktywne skladniki i miete ( przy smarowaniu przez pierwszych kilka dni czujesz ze szczypie i jak przenika przez skore).
Jezeli ktoras z was miala by mozliwosc zamowic krem przez Allegro badz ebay, polecam krem z USA firmy Palmers nazywa sie "Cocoa Butter for stretch marks". NR 1 tutaj w stanach, rekomendowany przez ginekologow, reklamuja sie w kazdej gazecie dla kobiet w ciazy i matek. Cena tu pomiedzy $6 a $7. Maja cala serie tych kosmetykow, jest jeszcze balsam na rozstepy ( delikatny, szybciej sie wchlania i zdecydowanie dla tych co nie lubia lepiacych sie kremow-aczkolwiek w mojej opinii ten krem ktory wymienilam wczesniej jest skuteczniejszy) oliwka do swedzacej skory w sprayu-swietny zapach, krem do biustu (idealny przy karmieniu, powoduje ze (.) (.) sa gdzie byc powinny, na wysokosci na ktorej powinny :p). Uzywalam go w pierwszej ciazy i zadnych rozstepow nie bylo. w drugiej ciazy nie mialam dostepu do niego przez ostatnie 2 miesace (niech to szlak trafi)i pojawily sie rozstepy wiec teraz je usuwamy. krem pomaga blyskawicznie.
mam nadzieje ze choc troche moglam pomoc.
 

nielegalna17

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
220
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
ognisko domowe:)
ja polecam NOSCAR jest to krem na blizny i rozstępny, 30ml kosztuje około 35-40 zł, ale jest naprawdę rewelacyjny! Ja w ciąży stosowałam tylko oliwkę i nie udało mi się uniknąc rozstępów:( zresztą ja przytyłam 26kg;p ale po porodzie zaczełam używac NOSCAR i rozstępy gwałtownie zjaśniały i się skurczyły... No ale wiadomo,że tani ten krem (z masy perłowej) nie jest..
Należy go używac kilka razy w ciągu dnia i przy takim stosowaniu szybko się kończy..
 
T

tiya

Guest
niestety ceny kremów i maści na rozstępy bywają powalające, ale trzeba sie z tym liczyć, bo dobre kosmetyki zawierają dość wyrafinowane składniki, a przez to działają lepiej od innych. Moim zdaniem najrozsądniejsze propozycje takich kremów (najskuteczniejsze) znajdują się tutaj chociaż pewnie znalazłoby się i parę tańszych specyfików, ale one wymagają większego zaangazowania
 
S

Sevengreem

Guest
Krem na rozstępy wcale nie musi kosztować majątek, aby był skuteczny! Oczywiście kosmetyki dla kobiet w ciąży najlepiej kupować w aptekach, bo są sprawdzone i bezpieczniejsze niż te kupione w drogeriach lub zamawiane z serwisów aukcyjnych. A w aptekach internetowych są o wiele tańsze niż w stacjonarnych. Palmers na rozstępy jest moim zdaniem najlepszym tego typu kosmetykiem, który kosztuje zaledwie 19,99 zł (za 250 ml!): http://av.pl/6282,pa...pom-250-ml.html. Najlepiej zacząć stosować go jak najwcześniej zanim widoczny będzie ciążowy brzuszek. Wtedy z pewnością uniknie się przykrych niespodzianek w postaci szpecących rozstępów. Wspaniale nawilża i ujędrnia skórę zarówno brzucha, jak i piersi, bioder czy ud. Jednym słowem - efektywny krem na rozstępy! I w dodatku ma przyjemny kakaowy zapach ;)
 
G

gocha1234

Guest
Piszę chyba trochę po czasie ale co tam :) Ja nie mam doświadczeń z tańszymi kremami, od razu kupiłam polecany przez mojego lekarza krem z tej stronki http://www.revitolstretchmark.pl/. Zgdonie z zaleceniami zaczęłam go stosować dość wcześnie, kiedy jeszcze brzuszek nie zaczął mi się powiększać i rozstepy na szczęscie się nie pojawiły. Możliwe, że przy tańszych kremach, lub wogóle bez smarowania się też nie dostałabym rozstępów, ale wolałam dmuchać na zimne :)
 
Do góry