Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Ginekolog - pytania

ginekolog błona dziewicza pierwsza wizyta u ginekologa ginekolog zdrowie lekarz ginekolog zdrowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
113 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#101 xlolax33

xlolax33

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 czerwiec 2013 - 16:11

Witam. Piszę tu, bo nie wiem gdzie mam poprosić o radę. 31 marca dostałam okresu. Mam 18 lat i mój okres zawsze był bardzo regularny, nawet na początku, pierwsze miesiączki miały 28 dni. Powinnam dostać kolejnego okresu 28 kwietnia, ale data ta przesunęła się o 8 dni - na 5ego maja. W tym miesiącu okres powinien pojawić się 3ego, a dziś jest 8my - czyli znów 5 dni spóźnienia, a dopiero co zaczęły boleć mnie piersi, więc dostanę może około 11-12ego (co daje 8-9 dni spóźnienia). Do tego potwornie wychodzą mi włosy od około połowy kwietnia. Dosłownie garściami, nieważne co bym robiła, żeby nie wypadały. Widać mi już między włosami różową skórę, jak tak dalej pójdzie to wyłysieję do reszty. Dodam, że 3-11 kwietnia byłam na wyjeździe we Francji, leciałam tam samolotem. Mógłby mi ktoś pomóc, doradzić, dlaczego regularny dotąd okres spóźnia się o 8 dni, a włosy wychodzą garściami?

Nie współżyłam.

• 0

#102 monia8

monia8

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 22:12

Czy można mieć paru ginekologów państwowo?to samo mnie interesuje odnośnie pediatrów>

• 0

#103 sewanna

sewanna

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 2810 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 13:46

Można zasięgać opinii kilku specjalistów ,jednak na stale trzeba wybrać jednego lekarza .Niektóre badania są refundowane raz na kilka lat ,gdy pójdziesz do kilku lekarzy ,powtórzysz je możesz usłyszeć prośbę o zwrot kosztów.

Nie rozumiem też jaki sens ma chodzenie do kilku lekarzy,co zrobisz ,gdy każdy zaleci inne leczenie?-odwiedzisz kolejnego?Dobrze wybrać zaufanego lekarza i się go trzymać,lekarz,który zna pacjenta,jego historię choroby może leczyć skuteczniej .

• 0

#104 apra

apra

Stały bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 968 postów

Napisano 04 styczeń 2014 - 16:12

Dokładnie. Ja na przykład znalazłam dobrego lekarza w rankingu  i chodzę tylko do tego wybranego. Nigdy nawet nie pomyślałam, aby szukać innego specjalisty, zaufałam od razu i nie pomyliłam się.

Użytkownik Gressil edytował ten post 04 styczeń 2014 - 16:56
Usunięto link + warn

• 0

#105 madziuniack

madziuniack

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 styczeń 2014 - 19:06

Witam, mam 22 lata i dostałam okresu tuż przed nowym rokiem, a skończył się on 3 stycznia. Wczoraj (22 styczeń) dostałam lekkiego krwawienia, bolą mnie piersi, brzuch i mam objawy typowe dla okresu. W tym okresie współżyłam z chłopakiem dwukrotnie bez zabezpieczenia. Nie mieliśmy żadnych obaw do momentu krwawienia. Okres u mnie zawsze występuje regularnie, a ostatnie dni nie były dla mnie w żaden sposób powodujące rozregulowanie cyklu miesiączkowego (stres, leki itp) Proszę o odpowiedż czy może być spowodowane to czymś innym niż ciąża lub czy może być to jeden z objawów ciąży. Pozdrawiam.

Użytkownik madziuniack edytował ten post 23 styczeń 2014 - 19:07

• 0

#106 Lorellai

Lorellai

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 184 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 19:39

Moja mama jest ginekologiem. :)

Nie masz się czego bać. Ginekolog to LEKARZ więc rozbieranie się przy nim nie powinno się kojarzyć z niczym złym. Lekarz wie co robi i dla niego to po prostu praca.

Ginekolog zwykle robi USG lub bada przez odbyt jeśli kobieta jest dziewicą. Jeśli nie jest, wtedy wkłada wziernik w pochwę i lekko go rozchyla by zobaczyć jajniki.

Nie polecam ginekologów kobiet. Ja zawsze chodzę do faceta jeśli moja mama ma np. za dużo pacjentek. Kobiety są niedelikatne, wredne, chamskie, często też wścibskie, wypytują o życie seksualne. Oczywiście nie wszystkie, moja mama np. jest równą babką w swojej pracy ale wiele słyszałam od koleżanek i od samej mamy na temat kobiet ginekologów. I niestety, mężczyźni okazują się być lepszymi ginekologami.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#107 Mini005

Mini005

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 20 październik 2015 - 09:35

Ja mam taka propozycje nie myśl o tym za wiele :) Lekarz zapyta się ciebie czy już miałaś swój pierwszy stosunek. Wtedy badanie się różni, ale dokładnie nie wiem czym bo ja już nie byłam dziewica kiedy pierwszy raz odwiedziłam ginekologa. Ja ubierałam spódnicę na wizyty u ginekologa jakoś lepiej się czułam bo nie chodziłam po gabinecie prawie nago.

• 0

#108 Guest_kate2_*

Guest_kate2_*
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 10:09

Ja zawsze chodzę do faceta jeśli moja mama ma np. za dużo pacjentek

Ja osobiście sobie nie wyobrażam wizyty u ginekologa , którym jest ktoś z rodziny.

Kobiety są niedelikatne,

Mogę to potwierdzić jesli chodzi o mije doświadczenie. Także wolę mężczyzn ginekologów.

• 0

#109 Lost_Angel

Lost_Angel

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 51 postów

Napisano 17 listopad 2015 - 01:38

Nigdy nie chodziłam go kobiety ginekologa, choć niektóre moje koleżanki nie wyobrażają sobie iść do faceta.
Ot, takie dziwne bariery psychiczne.
Mnie to bez różnicy.
Zdarzyło mi się również badanie przez lekarza, który jest moim dobrym kolegą. On jest profesjonalistą, ja nie mam oporów, więc było ok, 

choć nie licząc awaryjnych przypadków, to uważam, że do znajomych, rodziny, nie powinno się chodzić. 

• 0

#110 fiska

fiska

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 06 grudzień 2015 - 19:15

Ja również wolę mężczyzn. Ale do znajomego bym nie poszła :)

• 0

#111 Kabanoska

Kabanoska

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 11:50

Jeśli szukasz dobrego, delikatnego ginekologa mogę polecić ci panią Martę Szulik z tyskiej kliniki Dea Salus, o ile mieszkasz na Ślasku, w Tychach. W innych miastach na pewno znajdziesz też dobrych lekarzy, Polecam.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#112 Monia101

Monia101

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 130 postów

Napisano 11 kwiecień 2018 - 21:09

Ja wole chodzic do kobiet, z mężczyznami różnie to bywa. Wiekszość jest ok, ale zdarzają się nei za fajni ginekolodzy, w sumie u kobiet też, ale miałam jakies sytuacje, że np.  przy badaniu piersi lekarz dziwnie na mnie patrzył, nie czułam się komfortowo, może to tylko moje odczucia, ale nie podobało mi się to.

• 0

#113 anjad

anjad

Nowicjusz

• Bez aktywacji
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 13 kwiecień 2018 - 10:23

Ja nie mam problemów z chodzeniem do lekarzy mężczyzn. Zawsze dobrze trafiałam, żadnych dziwnych akcji. Teraz tez chodzę do ginekologa mężczyzny - pana Marka Pawlika z Poznania gabinetypawlik.pl i jestem bardzo zadowolona z wyboru lekarza – kompetentny lekarz, miły człowiek no i stawki sa jak na Poznań dobre.

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#114 Annakolasa8569

Annakolasa8569

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 październik 2018 - 08:30

Ja tez nie mam z tym problemu i dla mnie to obojętne do kogo pójdę. Klika razy bylam u kobiety i kilka razy u mężczyzny.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ginekolog, błona dziewicza, pierwsza wizyta u ginekologa, ginekolog, zdrowie, lekarz, ginekolog zdrowie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0