Markowa bielizna męska - Dla znawców i tych początkujących

ANE007

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
42_15321066.jpg
Dzień Dobry,

Chciałbym zainicjować temat dotyczacy markowej bielizny męskiej. W USA, Kanadzie czy Australii męska bielizna jest doceniana przez mężczyzn. Powstaje wiele interesujacych młodych marek na świecie, jest także coraz wiecej wariantów samej bielizny.
W Polsce jednak wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, że wszystko to co "da sie nosic", zbytnio się nie wybrzusza, czy tez nie ociera spełnia już 100% kryteriów dobrej bielizny. Najczęściej to mamy i babcie kupują bieliznę polskim mężczyznom, nie rzadko wykorzystując promocje koszowe w lokalnym markecie. Za szczyt zaś stylu i dobrego smaku uchodzi kupno chinskich podrób Calvine Klein na Allegro (notabene jedna z najbardziej "oklepanych" już marek w Stanach.Noszą ją już chyba tylko synowie farmerów. U nas wciąż jeszcze hit nad hity). Caly świat zna i nosi takie marki jak C-in2, 2xist, Baskit czy DT- u nas pozycje zupełnie nie znane. Ian Torphy (znany australijski plywak, wielokrotny złoty medalista z Olimpiady w Sydney) wprowadza nową markę bielizny i jest to wydarzenie mocno nagłaśniane na świecie - i znów, u nas nikt o tym nie słyszał. Przyklady możnaby mnożyć.

Jeśli masz fajną bieliznę , znasz jakieś ciekawe marki, masz swoją opinie o tym temacie to proszę pisz.

:)
 

ruphee

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2008
Posty
98
Punkty reakcji
0
mam swoją opinię na ten temat

niestety żyjemy w takim kraju, w którym mężczyzna często ma przypominać "człowieka pierwotnego"..
Stąd wielu zaniedbanych mężczyzn i brak większej rywalizacji na rynku męskiej mody, kosmetyków i bielizny..
Pomału widać przemiany ale jeszcze wiele przed nami, ja chętnie zaopatrywałbym się w dobrych sklepach z bielizną... a u nas ich jak na lekarstwo, wybór również marny Atlantic, bielizna ze sklepów większych sieci, to wszystko w czym można wybierać.

Podróbek nie kupuję.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Markowe nie znaczy dobre. Jak ktoś nie umie o siebie zadbać bez odpowiedniej metki tzn. że sobie może nie poradzić w życiu.
 

momik

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
i niestety muszę się zgodzić z autorem postu i komentarzami - niestety w Polsce jest problem z męską bielizną. Jak patrzę na to, co sprzedawane jest w marketach, to ciarki mnie przechodzą po plecach - w życiu bym nie chciała, żeby mój facet coś takiego założył... a z drugiej strony w galeriach i drogich, sieciowych męskich sklepach ceny zwykłych gatek są porażające a i jakość nie jakaś wyjątkowa... no i nie mam bzika na punkcie metek ;) miałam przez wiele lat dylemat w co ubrać swojego mężczyznę (choć nie jestem ową ww babcią ;) ) ale na szczęście jest internet a tam można znaleźć wszystko. I o dziwo jest kilka sklepów z męską bielizną ale chyba najlepszy jest luffluff.com. Tam znalazłam zarówno elegancką, klasyczną bieliznę "pod garnitur", jak i całkiem fajne dzienne gatki czy w śmieszne wzorki. Marki kompletnie nie znane w Polsce (a szkoda) ale ze Stanów czy Hiszpanii. Naprawdę polecam, bo już wiele moich znajomych tam własnie robi zakupy i wszyscy mają jak najlepsze opinie... choć i tak najbardziej lubię swojego faceta bez bielizny hahahahhaha
 

ANE007

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Masz racje. Nie wszystkie modele czy nawet marki sa naprawde dobrej jakosci. Ja na przyklad uwazam, ze amerykańska marka Andrew Christian jest bardzo droga (na zlotowi to pare slip kosztuje ca. 100 zl) a jakosc jest naprawde nędzną. Szczerze mowiąc nikomu bym tego nie polecał. Z drugiej strony jest marki 2xist i na przyklad model Bold (zamieszczam zdjecie modelu) , ktory w polskim sklepie www.luffluff.pl kosztuje ca. 60 zl , we francuskim www.2xistce.fr nieco drozej bo jakies 30 euro. Tak czy inaczej są to bardzo fajne gatki, które osobiście noszę. Tak wiec należy kierować się nie tylko metką ale też i zdrowym rozsądkiem. Jak zresztą ze wszystkim w życiu. :sexy:

Do Momik: widze, ze nieświadomie "podpromowaliśmy" ten sam sklep (na literę "L") . Dla porządku warto chyba nadmienić , ze istnieje jeszcze sklep best4men w Polsce, ktore troszkę jak dla mnie przesadza z cenami.

Ale dziekuje za wpis. Mam nadzieję, że wybaczysz mi tą "interwencję" .
:)
 

Attachments

  • RM_W_3833.jpg
    RM_W_3833.jpg
    87,9 KB · Wyświetleń: 619

kubus12

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ten sklep który tak "nieopatrznie i przypadkowo " reklamujecie - w przypadku znanych amerykańskich marek - których nie wspomnę - oferuje tylko rzeczy z wyprzedazy - czyli chłopaki sobie outlet założyli . Kolekcje które są aktualne w USA mozna dostac tylko na portalach aukcyjnych. Masowy import jest po prostu za drogi. Jesli w USA dane majtki kosztują 20 USD plus cło i transport i marza sklepu - to wychodzi ok 80- 90zet sa sztukę. Wujek bez cła i problemów wysle za jakie 40- 50 a jesli kupi na wyprzedazy to go wyniesie nie wiecej niz 30 zet.
Poza tym na takich przypadkowych polecaczy należy uważac szczególnie - za reklamę się płaci !!!!! a nie udaje się klienta!!!!! Handlują niby drogimi gaciami a nie stać ich na to aby się podpisać!!!!!
 

momik

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
ANE007 - wybaczam Ci tę interwencję ;)
wcześniej kupiłam kilka razy w best4men ale masz rację, że są drożsi a mają właściwie to samo, co luff (i nie wydaje mi się, żeby to były modele z wyprzedaży starych kolekcji) a ostatnio chyba nawet mają gorszy wybór...

Zastanawia mnie jeszcze jeden temat - nie mają tam luźnych bokserek... do tej pory mój facet lubił je nosić od czasu do czasu ale coraz trudniej kupić fajne. Czy to jakis nowy trend, że wszędzie są już tylko takie dopasowane?

do kubus12 - wydaje mi się, że jak kogoś stać na taki sklep, to nie błąka się po forach.. a Ty również nie podpisujesz się swoim nazwiskiem więc masz też coś do ukrycia?
 

drizzt_83

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
...era szarych gaci z hipermarketu, kupowanych przez matule po 5zł się skończyła!- i nareszcie....

Wiecie, moja ciotka mawia, ze co jak co ale o bielizne trzeba dbać i przykładac do tego uwagę..bo co będzie jak na ulicy człowieka trawmawj rozjedzie, i w szpitalu będą musieli rozebrać?- wstyd..szare, znoszone, majty ujrzy sztab ludzi i fiknie ze śmiechu...;-)
....to oczywiście żart, aczkolwiek przesłanie w tym jest...;-)

całkiem fajne slipki, i niedrogie, bo za 1/3 ceny - INTYMISSIMI

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?u...0&gr_id=538

pozdr
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
Drizzt_83, ładna, subtelna reklama swojego towaru wystawionego na allegro :p

Moje gacie nie są jakiejś super firmy. Po prostu idę do sklepu, wybieram odpowiednie, czyli obcisłe slipy,
oceniam czy materiał jest dobry i czy będzie się przyjemnie je nosić. I jakąś nie interesuje mnie to, czy
będą one w żółte czy czarne paski - byleby się je dobrze nosiło. Czego chcieć więcej?

A co do markowych majtek: http://www.joemonster.org/art/10482/Zdradzili_sekret_modeli
:D
 

Victor_

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2008
Posty
561
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Miasto
Za Tobą ;)
Właśnie Drizzt_83 w KAŻDYM temacie w dziale "Moda Męska" reklamujesz swoje produkty. Nie sądzisz że to trochę nachalne? Bynajmniej mnie to jakoś trochę już zaczyna drażnić... :/

A jeśli chodzi o gacie to ja tam jakoś specjalnie markowych nie noszę, głównie ze względu na cenę... Tyle kasy za parę majtów?! Już wolę sobie wybrać jakieś "nie-markowe", które są dużo tańsze, ale mi się podobają. :/
 

PTS888

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Tak właśnie przejrzałem ten luffluff i jak dla mnie, to nic fajnego tam nie ma, a do tego ceny z kosmosu. Ja tam generalnie jak patrzę, to mam bokserki takich firm, jak Esprit, Diverse, Reserved, Ralph Lauren i Jake's i generalnie mi się one podobają. Co do cen, to Esprit za 2szt, dałem 78zł, więc tak sobie, Diverse i Reserved kosztują w granicach 20-30zł za sztukę, więc przystępnie, Jake's bodajże za 3szt. coś koło 90zł, a Ralph Lauren niestety drożej, ale myślę, że warto.
 

ANE007

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2008
Posty
12
Punkty reakcji
1
Tak właśnie przejrzałem ten luffluff i jak dla mnie, to nic fajnego tam nie ma, a do tego ceny z kosmosu. Ja tam generalnie jak patrzę, to mam bokserki takich firm, jak Esprit, Diverse, Reserved, Ralph Lauren i Jake's i generalnie mi się one podobają. Co do cen, to Esprit za 2szt, dałem 78zł, więc tak sobie, Diverse i Reserved kosztują w granicach 20-30zł za sztukę, więc przystępnie, Jake's bodajże za 3szt. coś koło 90zł, a Ralph Lauren niestety drożej, ale myślę, że warto.


Czesc,

Musze sie jednak z kolega nie zgodzic w jednej materii. Jest jednak kooooolosalna roznica jak sie porowna bielizne z marek takich jak Reserved, Diverse, Cubus, Kappah czy Tesco z np: slipkami czy bokserkami 2xist model Move. Jesli ktos uwaza inaczej to chetnie odkupie od niego slipki Move i pojde do marketu zeby kupic mu Reserve.
Chociaz prawda jest , ze w szczegolnosci w Stanach swiat stanal na glowie i bielizna stala sie teraz dla facetow wyznacznilkiem bycia cool, yessy czy gangsta,zalezy co kto woli. Najnowszy model Ginch Goncha czy innej tego typu marki przyjmowany jest z entuzjazmem i jesli ktos nie kupuje drogiej bielizny to znaczy , ze jest looser, frajer, emigrant. Tak to wyglada niestety. Uwazam , ze to przegiecie, ale takie sa faktu. U nas dzieki Bogu nie jest tak ekstremalnie i wydaje mi sie , ze rynek markowej bielizny jest raczej niewielki , skupiony glownie w duzych miastach.
 

Peek

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2011
Posty
46
Punkty reakcji
5
Miasto
Warszawa
Markowe nie znaczy dobre...zależy jaka marka ;) Jeśli mówimy tu o najbardziej spopularyzowanych siecówkach to owszem nie zawsze jakość bielizny musi być dobra...ja kiedyś kupiłem (raz) pierwszy i ostatni bieliznę w H&M rozczarowałem się nieco...
Jeśli ktoś w naszym kraju ma bieliznę z napisem Calvin Klein to jest wielkie wooow :D Ale jak ktoś już wcześniej napisał za granicą to nie jest niewiadomo jaki "prestiż" modowy.
Ja osobiście mam 4 bokserki od Bruno Bananiego, podejrzewam, że nie były tanie, ale dostałem je i jestem z nich w sumie zadowolony. Jeśli sam kupuje sobie bieliznę to odwiedzam United Color of Benetton w sumie ich bielizna jakaś nadzwyczajna nie jest...ale jest wygodna to już podstawa. Ale jeśli chodzi o fajny design to bielizna od Bruno jak najbardziej.
Jakiś czas temu na stronie ASOS znalazłem przecenioną bieliznę z Emporio Armani - czemu miałbym nie skorzystać...

Ale wracając do tematu, w Polsce mamy tak małe urozmaicenie sklepów które oferują tylko i wyłącznie bieliznę męską, że to aż przykre...
Czyżby wielcy projektanci bielizny męskiej zapomnieli o polskich mężczyznach? :/
 

kondziu160

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Warszawa/Hobart
Zastanawia mnie jeszcze jeden temat - nie mają tam luźnych bokserek... do tej pory mój facet lubił je nosić od czasu do czasu ale coraz trudniej kupić fajne. Czy to jakis nowy trend, że wszędzie są już tylko takie dopasowane?


proszę:

http://www.gap.com/browse/category.do?cid=11523


ile dusza zapragnie ;)
 

maradam

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hej, zarejestrowałem się specjalnie co by porozmawiać w tym wątku.
Od dłuższego czasu szukam konkretnej męskiej bielizny, cenie sobie jakość i wygodę noszenia jak i wzornictwo, jestem także w pewnym sensie patriotą i wole podbijać polski rynek jak kupować tak jak pisaliście Kelvina od chińczyków na allegro :D
Próbuje zrobić konkretną listę z opiniami na temat polskich producentów i ich firmowych sklepów (wole sklepy firmowe nawet jak trzeba zapłacić trochę więcej za produkt ale mam pewność super obsługi, realizacji i bezproblemowej reklamacji).
jak do tej pory korzystałem z 2 sklepów firm Atlantic i Cornette
Atlantic u siebie na sklepie ma mały wybór bokserek męskich w porównaniu z Cornette to największy minus, obsługa dobra
Cornette odkąd wprowadzili nową stronę i politykę zmienili się dzień do nocy, szybka wysyłka miła obsługa pełen profesjonalizm, jak dotąd mój ulubiony sklep.
Macie jakieś konkretne propozycje do tej listy i spostrzeżenia?

Pozdrawiam
Marek
 

Osaico_pl

Zbanowany
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Akurat tam nigdy nie kupowałem,ale dzieki za namiar,będe miał go na uwadze. Bielizna powinna być przede wszystkim wygodna,więc nie żałujmy pieniędzy na ten cel,chodzi też poniekąd o nasze zdrowie.
 

veronica754

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
mój facet nosi bieliznę marki Icebreaker, kupuje w sport.guru.pl nie narzekam, wygląda w niej całkiem całkiem:)
 

kachna27

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Hej dziewczyny tak trochę odbiegając od tematu wolicie jak wasz facet nosi bokserki czy slipki? Mój chłopak woli nosić bokserki i ciężko mi jest go namówić na slipy. A ja uważam, że lepiej wygląda w slipkach. Generalnie dla mnie każdy męski tyłek wygląda lepiej w slipach, tylko muszą dobrze leżeć :tongue: .Jak to wygląda u was?

Jeszcze jedno pytanie czy wasz facet nosił/nosi może stringi? Jakie wrażenia? Mój nie chce nawet o tym słyszeć :)

Pozdrawiam Kasia
 
Do góry