Jak powstalo zycie ???

niedzwiadek35

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Miasto
Biała Podlaska
Skad sie wzia czlowiek ???
Jak powstalo zycie na ziemi???
Ktora teza jest prawdziwa???
Kto ma racje nasza religia czy uczeni ???
Religia przeciez nam mowi , ze Bog stwozyl Adama , a z jego zebra Ewe . Tak nam mowi pismo swiete.
Uczeni natomiast twierdza , ze czlowiek wywodzi sie od malpy . Ze w pewnym okresie zycia ewoluowal i nabral cech i wygladu ludzkiego.
Wiec tak naprawde jak to bylo ???
Czy ktos moze na to pytanie odpowiedziec ???
Slucham waszych twierdzen ...
 
F

faithless

Guest
niedzwiadek35, Na sam początek proponuje lekcje ze znajomosci regulaminu
A o to cytat
" ... § 3.8 Przestrzegaj zasady: Jeden temat - jeden problem/pytanie. Nie umieszczaj trzech pytań w jednym temacie. Ułatwi to kolejnym użytkownikom na łatwe wyszukiwanie ..." U ciebie doliczyłem sie 6 pytani :)

Moim zdaniem wersja prezentowna przez naukowców jest bardziej prawdo podobna niz kosicioła. Wierze w istnienie Boga ! Moim zdaniem biblia to uproszczenie tego co sei stało bo Bóg nie stworzył swiata w 6 dni a 7 dnia odpoczywał. To wszystko trwało znacznie dłuzej :) Nadal jednak jestem przekonany o Boskiej ingerencj w dzieło stworzenia świata :)
 
F

faithless

Guest
luska151, A moze cos wiecej po za tymi pozdrowieniami ? Moze powiesz co sądzisz w tym temacie ?
 

justik18

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
159
Punkty reakcji
0
Miasto
Dobrodzień
w Biblii jest wiele niedociągnięć..nie rozumiem paru rzeczy...jeden czas zastanawialam sie czy bylo kiedys kazirodztwo..bo tak z bibli wynika no ale...niech to pozostanie tajemnica...nikt nie udowodni jak naprawde bylo mozemy jedynie przypuszczac...:)
 

niedzwiadek35

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Miasto
Biała Podlaska
faithless a moze ty przestaniesz najezdzac na tych ludzi ??? !!!
justik18 Mi chodzilo o to : w jaki sposob to wszystko powstalo ???
Ktora z teori jest prawdziwa ???
Wiem , ze mozemy sie tylko domyslac , ale jestem ciekaw co inni sadza o tym ...???
 
F

faithless

Guest
niedzwiadek35, Ja na kogos na jezdzam ? ???? Mylisz sie :p nie moge byc az tak złosliwy :p
 

niedzwiadek35

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Miasto
Biała Podlaska
chodzi mi o to , ze kazdego pouczasz zamiast pilnowac siebie wystarczy tej nauki jak ktos zechce to sam nauczy sie regulaminu albo pisac swoje posty. :zly:
 
F

faithless

Guest
niedzwiadek35, Chyba przesadzasz :) Przyjmuje krytyke i sie poprawiam :)
 
F

faithless

Guest
niedzwiadek35 napisał:
Przepraszam za zbyt ostre
Nie przepraszai ! Jeśli napisał bys to grzeczniej to bym to olał :) Do mnie to trzeba ostro bo inaczei jednym uchem wlatuje a drugim wylatuje :D
 

Zenek

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2005
Posty
59
Punkty reakcji
0
justik18 napisał:
w Biblii jest wiele niedociągnięć..nie rozumiem paru rzeczy...jeden czas zastanawialam sie czy bylo kiedys kazirodztwo..bo tak z bibli wynika no ale...niech to pozostanie tajemnica...nikt nie udowodni jak naprawde bylo mozemy jedynie przypuszczac...:)

Myślę,że można przyjąć za pewnik,że od początku jak istnieje człowiek,towarzyszyły mu w życiu przejawy różnych zachowań,które można zaobserwować w obecnych nam czasach.Jedynie techniki "wyrafinowania" i "wyrachowania" mogły się zmieniać w zależności od zmian rozwojowych człowieka i jego środowiska.

[ Dodano: 1 Czerwiec 05, 20:23 ]
niedzwiadek35 napisał:
Skad sie wzia czlowiek ???
Jak powstalo zycie na ziemi???
[...]Wiec tak naprawde jak to bylo ???
Czy ktos moze na to pytanie odpowiedziec ???
Slucham waszych twierdzen ...

Niedzwiadek35!!! To co chciałbyś poznać,to chciałby wiedzieć każdy człowiek.Jest to zagadka od początków istnienia człowieka,która cały czas pozostaje tajemnicą Boga (dla wierzących) :) A ponadto skąd człowiek ma to wiedzieć w sposób udokumentowany a przez to wiarygodny?.....
 

anowi2

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
niedzwiadek35 napisał:
Skad sie wzia czlowiek ???
Jak powstalo zycie na ziemi???
Ktora teza jest prawdziwa???
Kto ma racje nasza religia czy uczeni ???
pierwsza mysl jaka przyszła mi do głowy : "oto jest/są/ pytanie/a/" :D .Kto tak naprawde zna odpowiedź.....?
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
niedzwiadek35 napisał:
Skad sie wzia czlowiek ???
stworzyl go Bog

niedzwiadek35 napisał:
Jak powstalo zycie na ziemi???
"jak" w sensie zdrodla - uczynil to Bog, swoja mysla i slowem. "jak" w sensie przebiegu co i jak po polei jak szczegolowo co sie dzialo - nie wiadomo... biblia o tym nie uczy, naukowcy podaja tylko hipotezy a nie dowody.

niedzwiadek35 napisał:
Ktora teza jest prawdziwa???
nie podales zadnej wiec z czego mam wybierac?
generalnie ja znam trzy grupy tez:
1. stworzenie swiata w gotowej postaci - kreacjonizm
2. swiat powstal w wyniku powolnyc procesow przemiany - ewolicjonizm
3. swiat zostal stworzony przez Boga, ale w postaci, ktora porem ewoluowala, az wygladal jak wyglada - kreacjonim ewolucyjny.
kosciol wyklucza z tych hipotez tylko ewolucjonizm, tylko dlatego, ze mowi on, ze swiat powstal na skutek przypadkowych przemian. wiec w miejsce Boga ewolucjonizm stawia blizej nieokreslona nature.

niedzwiadek35 napisał:
Kto ma racje nasza religia czy uczeni ???
"nasza" tzn. ktora? skoro opierasz sie o biblie to pewnie chodzi ci o chrzescijanstwo. ale chrzescijanstwo jako takie nie ma jednego zdania - co innego katolicy, co innego rozne grupy protestanckie (zdania prawoslawnych nie znam).
jesli mowiac "nasza religia" masz na mysli nauczanie kosciola, to on sie nie wyklucza z teoriami naukowymi. kosciol mowi, ze opisy stworzenia w ksiedze rodzaju nie sa opisem "jak to sie stalo, ze istnieje swieat", tylko "dlaczego sie tak stalo, ze istnieje swiat". i jako przyczyne powstania wszystkiego podaje Boga.
a co do samej biblii - jesli zakladasz ze albo jest doslownie tak jak w biblii, albo ewolucja, to zauwaz, ze w biblii sa dwa opisy stworzenia swiata, ktore co do sposobu i etapow nie sa takie same, a niektore szczegoly sie wyskluczaja. wiec jesli piszesz "czy jest tak jak mowi biblia?" to zastanow sie co takiego mowi biblia, bo ona ma 2 rozne opisy stworzenia...

niedzwiadek35 napisał:
Uczeni natomiast twierdza , ze czlowiek wywodzi sie od malpy . Ze w pewnym okresie zycia ewoluowal i nabral cech i wygladu ludzkiego.
uczeni podaja rozne wersje. kiedys mowili ze od malpy. teraz uwazaja ze to bez sensu bo brakuje ogniwa posredniego, i mowia ze byla jeszcze inna jakas forma, z ktorej wyszly dwa prady - malpa i czlowiek. sa jeszcze inne teorie. sa tez naukowcy, ktorzy mowia, ze z badan wynika, ze jednak bylo tak jak jest w pierwszym opisie biblijnym.
 

niedzwiadek35

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2005
Posty
103
Punkty reakcji
0
Miasto
Biała Podlaska
Mi sie wydaje ze czlowiek naprawde sie od tej malpy wywodzi , ale jak to mozliwe tyle jest pytan , a nie ma na nie odp. Chdzi mi o to w tym temacie , zeby zobaczyc kto jak mysli , kto jest za religia , a kto za naukowcami ?
 

spioh

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2005
Posty
442
Punkty reakcji
0
niedziwiadek35 no wlasnie cala rzecz polega na tym, ze religia i nauka sie nie wyklucza, wiec blad juz w samym pytaniu...
 
Do góry