Pomysły na 18-nastkę i inne imprezy

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Z racji licznych powtarzających się tematów z prośbami o podanie pomysłów na zorganizowanie imprezy tworzę jeden główny.
Można tu wypisywać swoje pomysły, pisać relację z tych które zorganizowaliście/na których byliście, wklejać zdjęcia i prosić o rady przy organizacji.
 

martaiania

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Nie masz pomysłu na zorganizowanie jedynego w swoim rodzaju wieczoru panieńskiego, szalonej imprezy czy niezapomnianych urodzin? Jesteśmy bywalczyniami warszawskich klubów, znamy się na imprezowych trendach, mamy mnóstwo propozycji i pomysłów na świetną zabawę. Jesteśmy młode, kreatywne i mamy doswiadczenie w oragnizacji różnego rodzaju imprez- chętnie pomożemy! Zachęcamy: napisz maila: martaiania@poczta.onet.pl- oddzwonimy i razem na pewno wymyślimy coś niezapomnianego ;)
 

aleXia66

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
1
Pomysłów że aż głowa mała :) jestem zwolenniczką dobrej imprezy, oczywiście zawsze na poziomie,. czytając ten temat przypomniała mi się pamiętna impreza w tramwaju :D wynajęliśmy na własny użytek cały tramwaj, który oczywiście wyposażony był w sprzęty: muzyczny oraz oświetleniowy. Nigdy nie zapomnę przerażonych min " staruszek " czekających na "4kę" !! polecam wszystkim rządnych nietypowych wrażeń :)
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Imprezy tematyczne, przebierane :)
Lata 70, 80 :) i wszelkiego typu powiązane z filmami, bajkami, grami komputerowymi - naprawdę się sprawdzają.

W trakcie gry i konkursy:
twister
konkury z piciem piwa
karaoke
gry mafia - najlepiej jeszcze jak połączone jest to z przebraniem (można wcześniej podzielić grupę i przyznać im role aby odpowiednio się przebrali).
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
hej znalazłam dziś, co prawda na stronie weselnej, pomysł na imprezę w stylu bollywood.
Co prawda jest to opis wieczoru pańieńskiego ale można by go przerobić na 18-nastkę :)




"Zapach kadzideł, radosna muzyka i potrawy pachnące curry to zaledwie kilka elementów niezapomnianego wieczoru panieńskiego rodem z Indii.

Przygotowania rozpocznij od szperania w sklepach z odzieżą indyjską i na aukcjach internetowych. Bogactwo kolorystyki, różnorodność tkanin, misterne zdobienia odzwierciedlają hinduski klimat. Polecam trzy efektowne stroje, które można kupić na wieczór panieński już za kilka lub kilkanaście złotych.

* Salwar Kameez czyli Tunika + spodnie (przykłady znajdziecie na stronie na stronie Salwar Kameez
* Sari + choli (krótka bluzeczka noszona pod sari) + ghaghra (halka)
* Lehanga, czyli długa spódnica z krótką bluzeczką choli

Strój można uzupełnić o następującą biżuterię:

* kolczyki – koniecznie długie, sięgające prawie do ramion
* kolię – na szyję w kolorze starego złota
* bindi – czyli charakterystyczną kropkę na czoło
* tikki – ozdobę na czoło wplataną we włosy
* panję – bransoletkę połączoną z pierścionkiem
* bransoletki – na ręce i na stopy

Prawdziwie indyjski klimat wieczoru odda bez wątpienia dekoracja sali, w której odbędzie się impreza. W jaki sposób stworzyć małe Indie? Podwieszany sufit można zrobić po prostu z sari kupionego np. na aukcjach internetowych już za kilka złotych. Sari ma zazwyczaj ponad metr szerokości i 5-6 metrów długości, tak więc dwie sztuki mogą spokojnie udekorować niezbyt duży pokój. Na podłodze trzeba koniecznie poukładać kolorowe orientalne poduszki – jako miejsca do siedzenia, natomiast sofy i kanapy można poprzykrywać indyjskimi narzutami. Niezwykłą atmosferę podkreślą również batiki czyli oryginalne malowidła na tkaninie powieszone na ścianie.

Ponieważ Indie mają wyraźny, orientalny zapach, dlatego na wieczorze panieńskim nie może zabraknąć kadzideł i zapachu orientalnych olejków (możemy np. zapalić lampkę – kominek, do którego dodamy kilka kropel olejków eterycznych). Na stołach, półkach, a nawet na podłodze ustawiamy mnóstwo świeczek (warto przygotować sobie ich zapas). W tle puszczamy muzykę hinduskich wykonawców, np. Budda-Bar, Nustrat, Oliver Shanti.

Wieczór panieński można rozpocząć od przebrania się w typowo indyjskie stroje. Nie może również zabraknąć wspólnego malowania. Makijaż hinduski jest mocny i wyrazisty. Powieki malujemy w następujący sposób: czarne kreski na górnej powiece wraz z jasnymi cieniami i kreska na dolnej wewnętrznej powiece oka. Usta w kolorze winnej czerwieni wzmocnią efekt. Kolejnym etapem jest malowanie dłoni specjalną henną. Przykłady rysunków znajdziecie na stronie o hennie.

Ubrane niczym Hinduski możecie przystąpić do następnego punktu programu czyli wspólnego przygotowania posiłku. Może to być kurczak w sosie curry lub indyjska zupa curry. W kuchni indyjskiej królują niepodzielnie przyprawy. Wśród najpopularniejszych znajdują się: curry, kolendra, cynamon, gałka muszkatałowa, imbir, kurkuma, kardamon, szafran i pieprz.

Więcej inspiracji kulinarnych znajdzie na stronie z przepisami kuchni indyjskiej.

Jeśli chodzi o alkohol to w indyjskim stylu byłyby słodkie wódki i likiery, aczkolwiek, jeśli chodzi o alkohol to warto poznać preferencje gości.

Kiedy już posiłek będzie gotowy, można puścić film rodem z Bollywood. Akcja takich filmów oparta na melodramatycznej formie wygląda następująco: pełne zauroczenie od pierwszego wejrzenia, przeszkody pojawiające się na drodze zakochanych do szczęścia np. rozstania i powroty, sprzeciw rodziny, zbiegi okoliczności. Filmy bollywoodzkie są tworzone w formie „masala movie” (coś na kształt musicalu), gdzie przeważają świetne sekwencje taneczno-wokalne, znakomicie nadające się do tańczenia przed telewizorem."

Źródło
 

CzarnyHumor

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
1
Hmm.. Też o tym rozmyślałem, i nie miałem pojęcia aż do dzisiaj (o mojej 18-stce).


Motyw przewodni: Ojciec Chrzestny, Al Capone, mafia, lata 20 XX w.

Każdy musiałby przyjść w garniaku z kapeluszem, mieć damę u swojego boku, która by wyglądała jak z lat 20 XX. W klubie (który byłby wykończony cegłą) pozdejmowałoby się wszystkie lampy, a zamiast nich same zwisające 180 W żarówki. Wszędzie były by stoliki do brydża i pokera - na wejściu każdy by dostawał przydział żetonów, który by poźniej można było wymienić na jakąś małą nagrodę). Wszędzie unosiłby się dym papierosowy (jakieś kadzidełka o tym zapachu na bank się znajdą ;-).

Tylko z muzyką miałbym problem. Jaka?
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
Niedawno (no może nie tak niedawno) byłam na takiej imprezie w stylu mafii. Ze względu na wymogi jakie stawiał klub dekoracja nie była tak fantazyjna jak mówisz i cały temat był raczej ograniczony do strojów i stołów 'pokerowych', ale i tak było fajnie (choć nie wszyscy się przebrali)
Nie wiem czy wszyscy chłopcy znaleźliby sobie artnerki (u moich kolegów byłby to raczej problem - na ich imprezie było więcej dziewczyn)

Jeśli chodzi o muzykę to na początku możesz puszczać coś w stylu 'golden eye' ja goście się schodzą, ale później to lepiej zarzucić coś przy czym ludzie będą się dobrze bawić
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
Mafia :)
Można zrobić imprezę w stylu prohibicja :)
Alkohol dostępny tylko np. w barze, w jednym miejscu na imprezie po podaiu hałsa.
Wszystkie drinki, butelki w papierowych torebkach.

Gości podzielić na rodziny mafijne - rozdając im jakieś zawieszki dla rozpoznania, każda rodzina dostaje kasę na wstępie i musi ją pomnażać w trakcie imprezy.
Zainicjować gry hazardowe, w karty, może ktoś jakąś mini ruletkę ma, może nawet monopol.
Ta rodzina która zdobędzie najwięcej kasy przejmuje władzę w mieście :).
Można pokusić się o wybór ojca chrzestnego - albo niech będzie nim solenizant, którego jeszcze ktoś porwie. Można zrobić taka grę - strzelaninę, np. jeśli ktoś podejdzie i klepnie kogoś w prawe ramię to znaczy że właśnie ktoś został zabity, nie może grać i zdobywać pieniędzy, albo nie tyle zabity, co np. porwany :) itp.

Dziewczynom zorganizować boa (można zrobić z bibuły).
Dla chłopców kapelusze - hehe np. z orgiami.
Fajki, tabaka, papierośnice.

Muzyka? Jak w latach prohibicji - lata 20, może z filmu "Ojciec chrzestny"?
 

snuffman

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2009
Posty
47
Punkty reakcji
1
A może wieczór duchów?
Znalazłam opis co prawda imprezy firmowej, ale można to przerobić na imprezę domową, kwestia dopasowania konkurencji do możliwości organizatora imprezy.Przygotowanie obiektu do imprezy polega na wyłączeniu światła elektrycznego, ustawieniu w odpowiednich miejscach efektów świetlnych, na stworzeniu nastroju grozy i tajemniczości poprzez zadymienie korytarzy, oświetlenie świecami, nagłośnienie efektami dźwiękowymi i muzyką całego obiektu oraz na odpowiedniej scenerii.

Zabawę rozpoczyna Mnich, który przedstawia podstawowe zasady oraz cel zabawy.

Dowolna ilość uczestników imprezy dzielona jest na grupy 6-7 osobowe. Przynależność do grupy określana jest poprzez losowanie kart.

Na terenie obiektu umieszczone jest 10-12 stanowisk, które są obsługiwane przez następujące duchy: Mnich, Kat, Śmierć, Wampir, Diabeł, Pająk, Anioł, Wiedźma, Czarownica, Pirat, Skazaniec, Morticia Addams.

Każdy z duchów daje grupie uczestników zabawy zadanie do wykonania lub poddaje ich różnym próbom. Jednocześnie duchy oceniają poprawność wykonania oraz przyznają nagrody w postaci denarów. Każda grupa dostaje sakiewkę na denary.

Konkurencje:

1.LATANIE NA MIOTLE

Wiedźma, wracająca z sabatu z Łysej Góry, demonstruje biesiadnikom latanie na miotłach. Zadaniem uczestników jest poprawne wykonanie lotów. Czarownica ocenia poprawność wykonania zadania i odpowiednio nagradza.


2.PRÓBA SMAKU

Stanowisko obsługiwane jest przez Morticię Addams. Butelki z napojami (soki, alkohol) umieszczone są w papierowych torbach, aby próbujący nie widzieli ich gatunków. Uczestnicy próbują kilka rodzajów napojów i odgadują ich nazwy kierując się smakiem, zapachem, kolorem i konsystencją. Za każdy prawidłowo odgadnięty i nazwany trunek, Morticia daje grupie denary.

3.WRZASKI PIEKIELNE

Stanowisko obsługiwane jest przez postać Diabła. Biesiadnicy mają za zadanie powiedzieć jak najwięcej przysłów, legend, powiedzeń i opowieści związanych z motywem diabła. Uwieńczeniem każdej opowieści jest wrzask, jaki wydaje z siebie nieszczęśnik trafiający do piekła. Grupa otrzymuje nagrodę uzależnioną od trafności i grozy opowieści oraz głośności wrzasków.

4.GRA O ŻYCIE

W komnacie oświetlonej bladym światłem przebywa Śmierć, która czyha na swoje ofiary. Na kogo padnie jej przenikliwy wzrok (oczy w postaci laserów), ten musi z nią zagrać w kości. Wygrany zachowuje życie i dostaje nagrodę, a przegrany musi się wykupić.

5.PRÓBA ZRĘCZNOŚCI

Na schodach siedzi Pająk, który rozciągnął swoje sieci i czeka na zdobycz (na pajęczynie zawieszone są małe dzwoneczki) Aby nie stać się ofiarą Pająka, należy tak przejść przez pajęczynę, żeby jej nie uszkodzić (dzwonki nie mogą zadzwonić). Kto najciszej pokona tę przeszkodę zostaje nagrodzony.

6.NIEBIAŃSKIE CHÓRY

Stanowisko Anioła usytuowane jest w wieży. Aby wejść do Nieba, należy jak najgłośniej zadąć w anielskie trąby u bram niebiańskich. Anioł decyduje o przyjęciu lub nie do niebiańskiego chóru i daje nagrodę.

7.ELIKSIR ŻYCIA

Głodny hrabia Dracula czeka na swoje ofiary, żeby wyssać z nich eliksir życia (krew). Jego ofiarami padają biesiadnicy. Aby uniknąć zgubnego losu, uczestnicy zabawy piją przez słomkę, na czas, sok pomidorowy. Dracula, zapalając lont bomby, ogranicza ramy czasowe zadania (od zapalenia lontu do wybuchu bomby). Kto w tym czasie wypije sok, dostaje nagrodę.


8.POJEDYNEK

Na drodze biesiadników pojawia się Pirat, z którym trzeba stoczyć pojedynek. Walka polega na okładaniu się workami wypchanymi sianem. Utrudnieniem dla uczestników jest to, że pojedynek odbywa się na drewnianych pieńkach (nie bezpośrednio na ziemi). Kto pokona Pirata otrzymuje denary.

9.ŚCINANIE GŁÓW

Kat szuka dla siebie pomocników. Na to miano (oraz na denary) zasłużą Ci z biesiadników, którzy przetną nadmuchany balon toporem katowskim. Każdy uczestnik zabawy ma tylko jedną próbę "ścięcia głowy".

10.FABRYKA DENARÓW

Stanowisko obsługiwane jest przez Skazańca, który za życia doczesnego zajmował się produkcją fałszywych pieniędzy. Teraz jako duch nadzoruje uczestników zabawy, których zadaniem jest wybijanie denarów na mennicy. Wybite pamiątkowe monety uczestnicy zabawy mogą zatrzymać dla siebie.

FINAŁ ZABAWY

Po przejściu przez wszystkie stanowiska uczestnicy zabawy spotykają się w sali biesiadnej. Tam Mnich podsumowuje wyniki osiągnięte przez grupy. Zwycięska grupa otrzymuje główną nagrodę. Następnie biesiadnicy udają się na pokaz "ogni duchowych"


źródło
 

thorN89

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2009
Posty
87
Punkty reakcji
1
zwykła domówką z masą znajomych, dużo alkoholu, dużo dziewczyn, impreza do rana.

tylko ostrzec sąsiadów.
 

Przemciio

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jest wiele sklepów w większych miastach które oferują wiele ciekawych rzeczy. Ostatnio widziałem Kaski z uchwytami do piwa i rurkami itp... jest naprawdę wiele opcji i wystarczy je poszukać w pobliskich sklepach lub w internecie.
 

Girl_

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Witam!

Nie wiem gdzie wyprawić te 18ste urodziny.. Mam kilka opcji, ale..
1. W domu - mieszkam w bloku czyli sąsiedzi itp oraz nie wiem jak 'wyprosić' resztę domowników na tę jedną noc :p
2. W klubie wynająć lożę - drogi alkohol no i wstęp postawić, poza tym zależna od DJ`a i innych obcych ludzi, ale zawsze to impreza
3. Mam domki letniskowe - jak już rozłożę stół, krzesła to nie bd miejsca jakby ktoś zechciał sobie potańczyć a do klubu jakieś 3km z bucika w styczniową noc nie bardzo prawda?
4. Wynająć salę u kumpla - jakieś koszta również bd za tą sale i też trochę daleko od centrum..

Nie mam pojęcia co robić.. Mam małego stresa, że wyjdzie z tego liptonik hehe ;D

A no i alkohol...:) - oczywiście myślałam tak 0,5 na głowę.. bd mało? Może wtedy 0,7?? Plus może jakąś kratę piwa tak na początek?? Co myślicie ? Zaproponujcie coś !

I co z jedzeniem?? Chipsy, paluszki, orzeszki ale czy coś jeszcze? Jakieś sałatki i dania na ciepło / zimno ?? A może pizza co ??

Impreza ma być na ok 10/15 osób

Może podzielicie się swoimi wrażeniami i doświadczeniami co dorzucić na imprezę a czego się ustrzec, co być powinno a co kategorycznie jest zabronione..
 

moje

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
wiecie co,

najwazniejsze, zeby bylo wsrod wielu znajomych i clubbing po miescie,

nie trzeba od razu skakac ze spadochronu i robic niewiadomoco !
 

paulinkkaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
najlepsza 18stka na jakiej bylam, to wynajeta sala taka wiejska typu jakiejs remizy etc. glosna muzyka, sala do tanczenia, duzo alkoholu(tylko ne stawiaj na cos taniego bardzo, bo pozniej moze byc kłopot) jedzenie - moze byc jakas salatka i jakies jedno danie cieple typu barszczyk czy bigos, zawsze dobrze zjesc cos na ciepło. Bylo ok. 30 osob ale zadna z nich nie wyszla wczesniej niz 6 rano! impreza byla prosta, ale swietna:) Oczywiscie musze dodac, ze bylo karaoke i duzo tancow :)
 

Gupek

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wiocha
'Trochę' alkoholu, dużo znajomych i... wózek z reala. :sexy:

Byłem kiedyś u kolegi na domówce, na którą kupiliśmy tyle jedzenia i %, że był problem z przywiezieniem tego do jego domu, więc zabraliśmy cały wózek. Później, podpici, woziliśmy się tym wózkiem po całym domu (był spory na szczęście). Jak kolega nie trafił w drzwi, to je wywaliliśmy z zawiasów :lol:

Ale była głupia radocha z jednego wózka xd
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
ja np. pomysłów mam akurat sporo, tylko gorzej z finansami. rodzice powiedzieli, że nie będą mi finansować alkoholu, bo osiemnaście lat to jeszcze nie dorosłość i cośtam... żyć się odechciewa..
 

Boski19

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
ja np. pomysłów mam akurat sporo, tylko gorzej z finansami. rodzice powiedzieli, że nie będą mi finansować alkoholu, bo osiemnaście lat to jeszcze nie dorosłość i cośtam... żyć się odechciewa..

rodzice jak rodzice, pogadają, postarszą ale pewnie jak przyjdzie co do czego to ci sfinansują. a jeśli nie to zawsze możesz podłapać jakąs robotę na weekendy.. albo możesz sęi zgłosić do meta24 jesli mieszkasz w wawie, oni się zajmują dowozem alkoholu do domu i mają teraz konkurs- wysyłasz im na facebooku zdjęcie albo film z ostatniej imprezy (jakieś zakręcone najlepiej) i oni Ci dają pięc stów na alkohol. Rodzicow nie trzeba angazowac, tylko musisz juz miec skonczone 18..
 

zagubiona18

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2009
Posty
26
Punkty reakcji
0
byłoby idealnie, i tak robię imprezę jakiś miesiąc po urodzinach. ale niestety, do warszawy mam kawałek : ///
 
Do góry