szampon męski dla słabych i cienkich wlosów

zincas

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam,
Jestem na etapie poszukiwania szamponu dla moich włosów. Mam 19 lat i zauważylem ze zaczynają mi sie robić zakola po bokach (delikatne ale już tak).
Również moje wlosy są cieńkie i dosyć rzadkie oraz często wypadają. Bez ukladania wygladam jak przylizana krowa, poniewaz wlosy na calej długości leżą zupełnie.
Jaki szampon/odżywke byście polecili żeby moje wlosy stały sie gęściejsze, mocniejsze, bardziej puszyste ?
 

Kryspek

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jeśli masz tendencje do zakoli to zastosuj preparaty Subrina Recept, niech Cię przekona dodatkowo to, że są na chmielu :p Nie ma ich w każdym sklepie, tylko w dobrych kosmetycznych ale za to są w aptekach i wiem, że od niedawna można też u producenta zamówić przez stronę int. recept.pl Oprócz szamponu dobrze jeśli zastosujesz tez ampułki, które trzeba wcierać we włosy przed myciem a po szamponie jeszcze dodatkowo inny płyn, który po myciu jeszcze pobudza mieszki włosowe, bo go nie spłukujesz :) Może się wydać, że to trochę zabawy ale warto.
 
M

marzena80

Guest
Ha, no właśnie-chmiel powinien Cię zachęcić :p ale tak serio, rzeczywiście ta Subrina jest dobra. Marka już dość wiekowa, a skoro się tyle utrzymuje na rynku to znaczy, że jest dobra. Wiem bo moja ciotka jest farmaceutką i ma to w aptece :)
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Ja mam podobny problem :/ Też mam słabe i cienkie włosy. Ostatnio kupiłem szampon shauma (dla mężczyzn do osłabionych włosów) ale jakoś nie widzę jakiejś poprawy (stosuję miesiąc). Fryzjerka mówiła mi o tych ampułkach, ale juz zapomniałem ich nazwy. trochę to pewnie kosztuje, ale jak szampony nie dadzą rady, to będzie trzeba spróbować.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki z Garniera i Nivei. W aptekach i niektórych drogeriach dostępne są też kapsułki do łykania, które ponoć pomagają, ale o tym nie mam zielonego pojęcia czy faktycznie coś dają. Jeśli problem jest duży to można zwrócić się o pomoc do apteki, o ile się nie mylę są takie specjalne środki z Garniera.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Spróbuj Clear Men Hair Fall Decrease. Ewentualnie w aptece możesz dostać preparat bodaj Vichy na wypadanie włosów.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Daruj sobie te wszystkie tanie szampony typu Garnier, Nivea, etc i idź do apteki, powiedz, jakie masz włosy pani za ladą i powiedz, czego szukasz i weź coś droższego. ;) Ja tak zrobiłem i nie żałuję.
 

koci

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
72
Punkty reakcji
0
wyprobuj cos bio, im delikatniej tym lepiej w tym przypadku, np: http://www.bio-beauty.pl/pl/szampon-bio-do-wlosow-suchych-i-zniszczonych_71.html
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Z takich łatwo dostępnych to polecam Fructis Sensation a jak chcesz coś z wyższej półki to Toni&Guy z odżywką, ostatnio zakupiłem zestaw i naprawdę jestem zadowolony.
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Może spróbuj używać produktów WAX (głównie chodzi o maski), ogólnie ponoć przeznaczone są dla osób po chemioterapii ale nic nie stoi na przeszkodzie by używać ich ot tak.
Możesz ogólnie zainteresować się produktami wspomagającymi porost włosów z zewnątrz, np. olejek rycynowy, nafta (w sumie WAX też powinien pomóc) oraz od wewnątrz: jakieś tabletki ogólnie na 'skórę, włosy i paznokcie' (skrzypowita, capivix etc.), drożdże w tabletkach...
Chociaż z genami pewnie trudno coś zdziałać, ewentualnie możesz po prostu zacząć już zbierać pieniądze na przeszczep włosów w przyszłości :p

Słyszałem też, że olejki indyjskie dobrze wpływają na porost włosów oraz zapobiegają wypadaniu włosów, tyle że są trudno dostępne, ale dla chcącego...
 

Ola44

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Z takich łatwo dostępnych to polecam Fructis Sensation a jak chcesz coś z wyższej półki to Toni&Guy z odżywką, ostatnio zakupiłem zestaw i naprawdę jestem zadowolony.
ja chyba kupię na gwiazdkę facetowi, bo seria damska dobrze się spisała.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jestem zwolennikiem przedyskutowania tego ze swoim fryzjerem. Sam kupuję za 50zł buteleczkę 250ml szamponu prosto od mojej fryzjerki.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Pewnie, ja wlasnie z takiego samego zalozenia wyszedlem. Jak mam wiecej kaski to Toni - moj fryzjer wlasnie tej marki uzywa.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Kupuje całe zestawy wiec troszke tej kaski mi wiecej wychodzi na raz ;) ale fakt jakies bardzo drogie nie sa wiec jakos bardzo sie nie trzeba szczypac
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ale czy to od razu musi byc też męski szampon... Spróbuj ten nowy Timotei z wyciągiem z róży Jerycha. Naprawde sam zobaczysz efekty i będziesz zadowolony.​
 
M

magiczna

Guest
modliszka23 napisał:
Ale czy to od razu musi byc też męski szampon... Spróbuj ten nowy Timotei z wyciągiem z róży Jerycha. Naprawde sam zobaczysz efekty i będziesz zadowolony.​
Ja używam go w domu, mąż mi podbiera i jest bardzo zadowolony:)
 
Do góry