Taniec Ludowy

Gipson

....nałogowiec....
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
685
Punkty reakcji
0
Miasto
CE KA CK KIELCE
Jeszcze nie widziałam tu takiego zagadnienia. Co sądzicie na temat tańca ludowego.
Czy wg. was jest to tradycyjny taniec który zarazem pokazuje tandete i obyczaje ludowe danego regiony. Czy poprostu traktujecie to jak inny taniec który ma swoje tradycje dawno dawno... chen za lasami?

Mi się np. niezbyt podobają stroje ludowe.
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ja sądze tak :
to jest częścia naszej kultury- dlatego lubię Taniec Ludowy.

A stroje? Kiedys uczestniczyłam w konkursie Kultura Ludowa Krakowiaków i zobaczyłam ich piękno...
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Nigdy nie interesowałam się tym tańcem.
I raczej podchodzi mi on pod tandete.
 

emprinceska

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
przez 9 lat tańczyłam taniec ludowy i uważam, że to jedna z najlepszych rzeczy jaka mnie spotkała. Taniec ludowy uczy szacunku dla kultury i tradycji, przy czym nie czyni z człowieka osoby zacofanej i ograniczonej- stereotypy osób mieszkających na wsi. w tańcu ludowym urzeka mnie jego naturalność, radość, piękno strojów. Ci, którzy nie tańczyli nigdy, albo nigdy nie tańczyli tańca ludowego nie wiedzą co to znaczy pleść warkocze przed koncertem, wiązać wstążki, prasować koszule, fartuszki czy pastować i sznurować bardzo długie buty do tańca. taniec ludowy jest jak najbardziej pozytywny i wierzcie mi- nie ogranicza! w żaden sposób. teraz od 3 lat trenuję taniec towarzyski i moi trenerzy, którzy mają wysokie klasy taneczne B i A zaczynali właśnie jako tancerze ludowi. ze swojej strony polecam wszystkim i każdemu z osobna, aby zaczęli tańczyć nasze polskie tańce i dali tą szansę dzieciom. na pewno nie będą miały Wam tego za złe.
pozdrawiam :)
 

tati3600

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
hmm.. no więc. Ja już od 8 lat tańce w zespole ludowym. spotykałam się z różnymi opiniami na ten temat i różnymi reakcjami podczas występów ( szczególnie tych dla młodzieży). Może na początku było mi trochę "głupio". Ale teraz jestem z tego strasznie dumna. Po prostu kocham tańczyć właśnie ten rodzaj tańca. Dopóki ktoś nie spróbuje i sam sie nie przekona jak to jest to nigdy nie będzie znał tych bardzo pozytywnych stron. Wyjazdy, poznawanie nowych ludzi, poznawanie się z kulturą w różnych częściach świata, występy ( szczególnie przygotowania do nich ;p) po prostu to są niezapomniane przeżycia. Dla mnie chodzenie na zajęcie jest takim oderwanie sie od szarej rzeczywistości. Nie wyobrażam sobie życia bez tańca ludowego :)
 

tati3600

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
w moim zespole dużo grup sie porozpadało ( było ich ok. 20 teraz jest niewiele) ale te które zostały wspaniale funkcjonują, otrzymuje wiele zaproszeń z za granicy itp. :)
 

tati3600

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
a teraz zwracam się do tych "tańczących". Jaki region najbardziej lubicie tańczyć? Ja osobiście lubię tańce żywieckie, Lublin, Lasowiaka, Krosno, Oberka i Mazura :)
 
Do góry