Kwas foliowy w ciąży?

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Mam pytanie poniewaz test na mocz i krew stwierdzily,ze jestem w ciazy to duzo osob na forum sie wypowiedzialo,ze powinnam pic kwas foliowy.Odnosnie tego mam pytanie ile dziennie tego trzeba pic,gdzie to sie kupuje,i czy wie moze ktos jak to sie nazywa po Niemiecku???A druga sprawa to czy jezeli lekarz nic o tym nie mowil,a zaczne to pic to nie zaszkodze sobie i fasolce?????
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
kwas foliowy to witamina b11 powinna ja stosowac kazda kobieta ktora zaczyna wspolzyc z prostego powodu w przypadku kiedy doszloby do wpadki zeby dziecko nie mialo wad cewy nerwowej(chyba zadna kobieta nie chce miec kalekiego dziecka) jezeli zaszlas w ciaze kwas foliowy moze pomoc do 3 mies ciazy pozniej nie dziala.sa to witaminy bieze sie raz dziennie. i w zaden sposobnie moze zaszkodzic Tobie ani dziecku tylko moze pomoc w zdrowiu
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
A wiesz moze gdzie to kupic??I jak po Niemiecku sie to nazywa??Bo ja mieszkam w Niemczech ale ani ja nie wiem ani moj maz a lekarz nic o tym nie wspomnial;(
 

Qurczak

Nowicjusz
Dołączył
10 Wrzesień 2008
Posty
277
Punkty reakcji
0
Wiek
47
Miasto
50° 33' N 009° 40' E
Bo ja mieszkam w Niemczech ale ani ja nie wiem ani moj maz a lekarz nic o tym nie wspomnial;(

Bo z tego co ja sie orientuje (mieszkam w Niemczech i mam dwuletniego syna) tutaj nie ma samego kwasu foliowego.
Wystarczy,ze kupisz jakis zestaw dla ciezarnych (byc moze lekarz Ci jakis juz zaproponowal a jak nie to zapytaj o taki w aptece).W sklad tych zestawowo witaminowych wchodzi tez kwas foliowy.

I nie martw sie na zapas.Ja mam dwojke dzieci,zdrowych i swietnie rozwijajcych sie a kwasu foliowego nie bralam nigdy.
Nikt nie da Ci gwarancji,ze samo branie kwasu zabezpieczy Cie przed urodzeniem chorego bobaska.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jest sam kwas foliowy napewno bo moja mama tam kupowala ! popros o witamine b11 czyli kwas foliowy albo biez suplement diety z witaminami dla kobiet ciezarnych
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Wczoraj bylam w kilku aptekach.I w kazdej sie dowiedzialam ze tu samego kwasu nie ma.Zamiast tego sa takie zestawy tabletech w ktorych jest wszystko co potrzebne noi i ten kwas.Wiec kupilam opakowanie i zobaczymy co lekarz powie czy beda potrzebne czy nie:)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jeszcze nie wiesz czy sa witaminy potrzebne dla kobiety w ciazy? :mruga: pomysl troszke
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Nie mam dzieci wiec nie wiem za bardzo co kobieta w ciazy potrzebuje i co musi wiec pytam chyba lepiej ze sie kogos zapytam i mi powie co i jak niz mam nic nie brac i nie robic tylko czekac na dziecko.A tak na marginesie to pani ktora mnie obslugiwala w aptece ma juz tez dziecko(zdrowe)(w ciazy lekarz jej nie kazal brac zadnych tabletek tylko miala duzo jesc owocow wiec dlatego pytam bo sa rozne przypadki.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
kasia1648 uwiez ze kwas foliowy jest bardzo potrzebny do prawidlowego rozwijania sie dzidziusia mozesz mi wierzyc albo nie! witami sa niezbedne w czasie ciazy
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Ja rozumiem i dlatego pytam was zeby mi ktos poradzil bo sie na tym nie znam.Ja nie mowie ze nie chcem brac nic bo chcem miec zdrowe dziecko tylko poprostu taki okres pierwszy raz w zyciu bede miec wiec pytam.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
rozumiem Cie doskonale,nie denerwuj sie :) biez witaminy a takze mozesz pojsc do ginekologa o porade:)
 

sosad1

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2007
Posty
995
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Kwasu foliowego sie nie pije;] to witamina jest:) polecam FOLIK:)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no to sa tabletki, Folik jest w Polsce a autorka w Niemczech z tego co pisze tam nie moze znalezc samej witaminy b11
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Nie samego kwasu foliowego nie ma.Jest odrazu zestaw witamin w tabletkach(wszystkie witaminy potrzebne w ciazy)Ten zestaw co ja teraz mam to jest do 3 miesiaca a po 3 miesiacu sa troszke inne...Ale nie narzekam ja tam moge wszystko lykac byle by bylo wszystko z dzidzia dobrze:)
 
N

nianiaSweet

Guest
zawsze można poprosić kogoś aby z Polski przesłał Ci folik, bo tutaj jest dostępny bez recepty, poza tym jest to bardzo tania i niezbędna w czasie ciąży witamina.
 

ula9zas

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
49
Miasto
centralna Polska
W aptece internetowej widziałam, że koszt 90 tabletek Foliku to jakieś 17 zł. więc to chyba niewielki koszt. A zdrowie dziecka jest najważniejsze.
 
A

ania_zbanowany

Guest
Witaj!
Organizm kobiety w ciąży wymaga uzupełnienia wielu składników odżywczych, np. kwasu foliowego, który bierze udział w procesie podziału komórek. Kwas foliowy przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, a także do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. Zabezpiecza on dziecko przed wadami cewy nerwowej, czyli np. rozszczepem kręgosłupa. Kwas foliowy możesz kupić w aptece ale występuje on również w warzywach liściastych, wątrobie, jajach oraz w mniejszych ilościach w owocach (z wyjątkiem cytrusów), mięsie i mleku. Gotowanie żywności niszczy prawie całą zawartość folianów (90%) w ciągu kilku minut.
Dlatego tak ważne jest abyś dostarczyła teraz swojemu organizmowi odpowiednią ilosć kwasu foliowego, tym bardziej że nie stosowałaś go w okresie przed ciążą.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące zdrowej suplementacji diety przed i w trakcie ciąży zapraszam do rozmowy.

Pozdrawiam.
Ania,
 
Do góry