LAO-CHE

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Właśnie dzisiaj Wojtek Man w radiowej Trójce, wręczył im nagrodę dla najlepszego wykonawcy w 2007/8 roku, osobiści pogratulował im Lechu Janerka, pokonali Ród Waglewskich, Kasię Kowalską, Czesława co śpiewa i wszystkich innych.
Widziałem ich w Jarocinie po raz pierwszy - znając tylko 1 utwór- na koncercie i porwali mnie, zaczarowali Gusłami, a Gospel wprawił mnie w niebowstąpienie, a nawet hydro, bo pot lał się ze mnie strumieniami.
Z pierwszej płyty - polecam szczególnie "klucznika" - jest to dla mnie najbardziej optymistyczna i wprawiająca w dobry nastrój piosenka. gwarantuje, że już przy 2 (uważnym przesłuchaniu) pojawi ci sie na pyszczku :)
2 płyta "powstanie warszawskie" - jest to coś niesamowitego - pokazali, że o martyrologii i kombatanckich i starych wydarzeniach można śpiewać w sposób nowoczesny i odkrywczy - nie roniąc nic z patosu i podniosłości - bardzo naturalnie i porywająco - miejscami wręcz punkowo!
3 - "Gospel" - jest najlepsza i nie ma nic wspólnego z klimatami gospel - dla mnie rewalacja - tylko 1 utworu nie trawię - reszta miodzio!Ciągle mnie zadziwia - i jeszcze tekstowo jej nie rozgryzłem i przekaz jej jest dla mnie ciągle zagadkowy i zmienny - w dzisiejszych czasach i dla mnie który słucha dobrej muzy od ....lat - odkrycie i szacunek
Wokalista-gitarzysta - niejaki Spięty - wcale nie jest spięty, ma chłopak charyzmę i to coś!,
szczerze polecam i ciekaw jestem waszej opinii
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Na koncercie Lao Che dane mi było być dwa razy w życiu. Raz u mnie w mieścinie (mam złe wspomnienia, powiedzmy, że nie pamiętam tego koncertu z przyczyn oczywistych), drugi raz na tegorocznym Woodstocku. Oglądałem ich występ niestety z namiotu, ale to co słyszałem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Na prawdę wielki szacunek należy się całej kapeli jak i każdemu muzykowi z osobna.
 

kim42

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
460
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
woj. świętokrzyskie
Lao Che - super zespół, polecam wszystkim fanom polskiej muzyki alternatywnej i nie tylko. Cieszę się również, że są tu ludzie, którzy słuchają Trójki :)
Co do tych nagród - to były Mateusze 2008 - konkurencję mieli niezłą, ale zwycięstwo Lao Che chyba nikogo nie zdziwiło :D
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dla mnie LAO Che i Cool kids of dead to dwa zespoly, ktore prezentuja wspanialy poziom muzyczny i wokalny. Graja swietna, pomyslaowa muzyke, ktora zaskakuje orginalnoscia i wspanialym brzmieniem. Jak dla mnie to zespoly, ktore maja szanse na duza kariere.
 

baai

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
Lao Che to świetny zespół i zdecydowanie zasługuje na tą nagrodę. Byłam raz na ich koncercie i z tego co pamiętam, bo nie pamiętam wszystkiego było świetnie.
 

Scipio

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2008
Posty
439
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Lao Che jest jednym z ciekawszych zespołów na Polskim rynku jednak nigdy nie uważałem się za ich wielkiego. Owszem czasem mieli bardzo fajne kawałki np. Klucznik albo Koniec ale nie było to coś czego słuchałbym na okrągło. Zmieniło się to dopiero po wydaniu płyty Gospel. Która trzyma wysoki poziom w szczególności do gustu przypadły mi Siedmiu nie zawsze wspaniałych, Hydropiekłowstąpienie i Chłopacy.
 

drzewiec

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Z Kaszub :)
Raz byłem na ich koncercie, promującym "Powstanie Warszawskie". Najciekawsze, że na sali zrobił się taki antyniemiecki nastrój. Jak setki ludzi krzyczą "ruszaj na germańca!", to to jest coś :)
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Myślę, że największy szacunek to za 'Powstanie ...'.
Reszta również cudo.
Też uwielbiam.
 

kifer4

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2008
Posty
798
Punkty reakcji
1
Miasto
sie znamy?
Lao - Che - klasa, poznalem zespol dzieki kumplowi z LO. Sa po prostu swietni... Plyta "powstanie warszawskie" jest po prostu cudna. Moje ulubione utwory to "Barykada" i "stare miasto" , a Wasze?
 

killercola

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
96
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
dark of the matinee
"Godzina W" :) Ogromny szacunek dla nich, jedyny naprawdę dobry zespół na polskiej scenie. Reszta to gadanie o niczym, taka jest smutna prawda.
 

martusiek

Zosia
Dołączył
12 Marzec 2007
Posty
1 259
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
piekło .
Lao - Che - klasa, poznalem zespol dzieki kumplowi z LO. Sa po prostu swietni... Plyta "powstanie warszawskie" jest po prostu cudna. Moje ulubione utwory to "Barykada" i "stare miasto" , a Wasze?

Chciałabym dodać tylko, że w tej płycie wręcz czuć emocje ;) Być może dzięki niej zainteresowałam się II wojną światową.
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Chciałabym dodać tylko, że w tej płycie wręcz czuć emocje ;)
Taaa - nie tylko w tej we wszystkich 3 - chłopakom o coś chodzi, jest w tym przekaz i emocje i choć za każdym razem inny/e, ale za każdym razem PRAWDZIWE - a to rzadkość.
Poznałem chłopaków w Od Nowie, miło się gadało, słuchają dopytują się, Spięty jest miły i normalny w rozmowie , ale bardzo waży słowa i stara się wypowiadać precyzyjnie i poważnie. Ochrzaniłem ich za brak teledysków - tłumaczyli się, że chcieli im jakiś kit wyprodukować więc woleli wcale.
 

t85

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
39
Punkty reakcji
0
No bardzo fajny zespół a to szczególnie za płytę "Powstanie Warszawskie" która mi się bardzo podoba za to jak pokazali oni to i ta nagroda na pewno im się należy. Aha i jako jeden z nielicznych zespołów tak fajnie pokazali nam Polską historię w wersji bardziej nowoczesnej ale za to fajnej
 

pogodna0

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Lao Che pokazuja klase. Swoimi piosenkami daja cos wiecej. Kazda ma jakies drugie dno i jak juz ktos napisal wywoluja niezwykle emocje.
"Powstanie" wg mnie jest ich najlepsza plyta. Jednak jak uslysze takie piosenki jak "chlopacy", "drogi panie" czy "klucznik", ktore zupelnie nie sa do siebie podobne, kazda prezentuje soba cos innego to geba zaczyna sie cieszyc, ze tak wspanialy zespol dziala w Polsce.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Bartekt, mam wrażenie, że był jeszcze jeden temat o Lao Che, chyba jeszcze starszy, w którym się wypowiadałem. Jakbyś ktoś to znalazł to byłoby fajnie. W każdym razie to co mam do powiedzenia to tyle, że słuchałem wprawdzie tylko płyty "Gusła" i części "Powstania Warszawskiego", ale uważam, że grupa jest zaje.bista i zdecydowanie wybija się ponad mierny poziom większości współczesnych polskich zespołów.
 

mirewa

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
33
jestem tego samego zdania. ja z kolei słyszałam w całości "Powstanie Warszawskie" i "Prąd stały/Prąd zmienny". byłam również na koncercie, który uważam na majstersztyk. dobre, polskie granie na poziomie. oby powstało więcej takich zespołów.
 

Viky

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
1
Rewelacyjny polski zespół!!! Świetnie brzmią na żywo. Umieją porwać publiczność - niezapomniane WOODSTOCK-owe koncerty.
Haha, a już niedługo zagrają w mojej mieścinie. Nie mogę się doczekać!!!
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Tego typu alternatywa jak najbardziej mi odpowiada. Miło się słucha, ma przesłanie, dobre wykonanie i pomysł, który jest w tym wszystkim najważniejszy. :)
 

Mucha19

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ma ktoś z Was wkładkę do płyty Powstanie Warszawskie ? Potrzebuję tekstu do Godziny W., koniecznie z wkładki :)
 
Do góry