boga nie ma, a religa to jedna wielka farsa!

Status
Zamknięty.

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
Na wstępnie chciałbym zaznaczyć iż urodziłem się katolikiem i moja religia była mi narzucana, znam bul przymusowego wysławiania 'niewidzialnego człowieka',
no ale jak zapewne można zauważyć już nie kryje moich poglądów i jestem z tego dumny!

Według mnie religia jest czystą fikcją prostego starożytnego człowieka, zrodziła się z nie wiedzy i wyobraźni ludzkiej, przez dwa tysiąc lecia ewoluowała... Przechodziła nie jeden kryzys i rozłam ale przetrwała po dziś dzień.

Na początku były prowadzone prześladowania chrześcijan, chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć... później religia ta uzyskała prawo do egzystencji, a w dalszym okresie wprowadziła swój reżim...
Głoszono wielkie hasła i wspaniałe wartości, za którymi kryła się jedynie hańba i śmierć, krucjaty czyli wyprawy krzyżowe prowadzone w celu odbicia 'ziemi świętej' prowadzone na przełomie XI - XIII wieku, poniosły za sobą dziesiątki tysięcy ofiar, chrześcijańscy rycerze mordowali z zimną krwią i imieniem 'pana' na ustach wszystkich tak zwanych heretyków.
Po krucjatach nadszedł czas na inkwizycje, inkwizycja było to zgromadzenie najgorliwszych wyznawców katolickich każda oznaka 'heteryzmu' kończyła się śmiercią bądź równie strasznymi karami... przesłuchania i stosy to dała religia tamtych czasów.
Pomijając wszystkie inne zbrodnie religii przejdźmy do pierwszej i drugiej wojny światowej...
Był to okres szczególnie straszy, ludzie zatracili w owym czasie swoje człowieczeństwo, mory dokonane prze państwa chrześcijańskie, a w szczególności katolickie takie jak trzecia rzesza są niezliczone, tych wszystkich na czele z klasyfikował bym komory śmieci w których gazowano ludność żydowską, jak sądzicie jakimi pobudkami kierował się hitler? dla mnie oczywiste jest że rasowymi i religijnymi!

gdzie wtedy był bóg?

Jak została napisana biblia? przez tag zwanych ludzi natchnionych... biblia jest to czysta fikcja literacka na nikłych podstawach historycznych, przez setki lat biblia zmieniał swoje oblicze, tak jak sam bóg!
Jak się dostawało odpust grzechów w średniowieczu? no jak? poprzez datek, a dziesięcina? moim zdaniem religia była w dawnych czasach sposobem na życie... kiedy wznoszono opactwa, kościoły i katedry, chłopi nie mieli najmniejszych praw, umierali z głodu...

Jest wiele źródeł w których jest mowa o tym że był jezus ale nie ma żadnego w którym są opisane jego cuda i zmartwychwstanie, oczywiście mówię o rzetelnych źródłach obiektywnych starożytnych i średniowiecznych historyków i zaznacza że nie będę przytaczał i teraz bo nie mam na to czasy ale osoby zainteresowane na pewno poradzą sobie z wyszukaniem takowych informacji :p

nasuwa mi się jeden wniosek do głowy, mianowicie
BOGA NIE MA! ON ŻYJE W MARZENIACH OMAMIONYCH I SŁABYCH PSYCHICZNIE ŻYJĄCYCH NADZIEJĄ LUDZI!
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Był to okres szczególnie straszy, ludzie zatracili w owym czasie swoje człowieczeństwo, mory dokonane prze państwa chrześcijańskie, a w szczególności katolickie takie jak trzecia rzesza są niezliczone, tych wszystkich na czele z klasyfikował bym komory śmieci w których gazowano ludność żydowską, jak sądzicie jakimi pobudkami kierował się hitler? dla mnie oczywiste jest że rasowymi i religijnymi!
Tak Hitler. Może jeszcze Robespierre i Stalin też mordowali w imie Boga. Co za ignorancja.

Kolejny wojujący ateista na forum. Spoko, tylko po co koleiny temat?
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Tak Hitler. Może jeszcze Robespierre i Stalin też mordowali w imie Boga. Co za ignorancja.

Kolejny wojujący ateista na forum. Spoko, tylko po co koleiny temat?

Zgadzam się pomimo faktu, że sama jestem ateistką. Nie ma potrzeby skłócania ze sobą świata teistycznego i ateistycznego, bo świat jest tylko jeden. I musimy się nim podzielić. Można mieć różne opinie na temat destrukcyjności religii. Ja też uważam, że "coś w tym jest". Ale po co włazić w butach na fora, krzyczeć, wojować? Nudy na pudy.
 

noesyn19

Zbanowany
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
1 423
Punkty reakcji
0
Na wstępnie chciałbym zaznaczyć iż urodziłem się katolikiem i moja religia była mi narzucana,

Na początku były prowadzone prześladowania chrześcijan, chyba nikomu nie trzeba tego tłumaczyć... później religia ta uzyskała prawo do egzystencji, a w dalszym okresie wprowadziła swój reżim...
Głoszono wielkie hasła i wspaniałe wartości, za którymi kryła się jedynie hańba i śmierć, krucjaty czyli wyprawy krzyżowe prowadzone w celu odbicia 'ziemi świętej' prowadzone na przełomie XI - XIII wieku, poniosły za sobą dziesiątki tysięcy ofiar, chrześcijańscy rycerze mordowali z zimną krwią i imieniem 'pana' na ustach wszystkich tak zwanych heretyków.
Po krucjatach nadszedł czas na inkwizycje, inkwizycja było to zgromadzenie najgorliwszych wyznawców katolickich każda oznaka 'heteryzmu' kończyła się śmiercią bądź równie strasznymi karami... przesłuchania i stosy to dała religia tamtych czasów.
Pomijając wszystkie inne zbrodnie religii przejdźmy do pierwszej i drugiej wojny światowej...
Był to okres szczególnie straszy, ludzie zatracili w owym czasie swoje człowieczeństwo, mory dokonane prze państwa chrześcijańskie, a w szczególności katolickie takie jak trzecia rzesza są niezliczone, tych wszystkich na czele z klasyfikował bym komory śmieci w których gazowano ludność żydowską, jak sądzicie jakimi pobudkami kierował się hitler? dla mnie oczywiste jest że rasowymi i religijnymi!

W prześladowaniu Żydów Hitler może kierował się polityką papieża i brał z niego wzór :/
Po stronie katolickiej dążenie to znalazło wyraz w uchwałach Soboru Laterańskiego. Pierwszym nowożytnym miastem europejskim, w którym zrealizowano zalecenia Soboru Laterańskiego, by uniemożliwiać Żydom zamieszkiwanie wśród chrześcijan, była Wenecja.
W weneckim getcie zamieszkiwało ok. 5000 Żydów, którzy musieli płacić dodatkowe podatki w wysokości 10 tys. dukatów. W Rzymie budowę getta, z mocy bulli Cum nimis absurdam papieża Pawła IV, rozpoczęto w 1555 roku.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Getto
 

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
Tak Hitler. Może jeszcze Robespierre i Stalin też mordowali w imie Boga. Co za ignorancja.

Kolejny wojujący ateista na forum. Spoko, tylko po co koleiny temat?

Nie no kolejny zapalony katolicki ignorant! A po co tworzy się kolejne tematy? chyba dlatego że wszystkie inne są na inny temat... xD
Nie wiem czemu nie pasuje ci to że hitler był katolikiem i według mnie była to jedna z przyczyn dlaczego mordował żydów...

"Może jeszcze Robespierre i Stalin też mordowali w imie Boga." no jeśli tak uważasz xD

a tak nawiasem to mój pierwszy post jest tylko 'czubkiem góry lodowej', religia karmiła się złem i była niejednokrotnie powodem waśnie narodów na całym świecie.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Jasne, jasne. Ale czy to aby napewno '' twoje własne zdanie '' ?
Bo ja mam wrażenie, że ostatnio rzucono wam (ateistom) kawałek mięsa i mimo, że tak mały, zabraliście się wspólne za jego rozszarpywanie.
Łatwo jest powielać, trudniej myśleć i jeśli naprawdę chcesz zabłysnąć postaraj się o chociaż jeden własny argument.
Zawsze to jakiś postęp dla ospałego umysłu.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Kod:
znam bul przymusowego wysławiania 'niewidzialnego człowieka'
ale już ortografie gorzej...
Kod:
Głoszono wielkie hasła i wspaniałe wartości, za którymi kryła się jedynie hańba i śmierć, krucjaty czyli wyprawy krzyżowe prowadzone w celu odbicia 'ziemi świętej' prowadzone na przełomie XI - XIII wieku, poniosły za sobą dziesiątki tysięcy ofiar, chrześcijańscy rycerze mordowali z zimną krwią i imieniem 'pana' na ustach wszystkich tak zwanych heretyków.
Po krucjatach nadszedł czas na inkwizycje, inkwizycja było to zgromadzenie najgorliwszych wyznawców katolickich każda oznaka 'heteryzmu' kończyła się śmiercią bądź równie strasznymi karami... przesłuchania i stosy to dała religia tamtych czasów.
A co przyniósł ateizm?
Rewolucje francuską?
Ciach, ciach na gilotynce...
Kod:
Był to okres szczególnie straszy, ludzie zatracili w owym czasie swoje człowieczeństwo, mory dokonane prze państwa chrześcijańskie, a w szczególności katolickie takie jak trzecia rzesza są niezliczone
Trzecia Rzesza katolicka? :mruga:
O zgrozo!
To już Luter do lamusa odszedł?
Kod:
na czele z klasyfikował bym komory śmieci w których gazowano ludność żydowską, jak sądzicie jakimi pobudkami kierował się hitler? dla mnie oczywiste jest że rasowymi i religijnymi!
Moim zdaniem po prostu swoimi urojeniami, uprzedzeniami i rządzą władzy... co to ma do religii?
Kod:
gdzie wtedy był Bóg?
Nie znam adresu... ale 'listy' na pewno dochodziły...
Kod:
Jak została napisana biblia? przez tag zwanych ludzi natchnionych... biblia jest to czysta fikcja literacka na nikłych podstawach historycznych, przez setki lat biblia zmieniał swoje oblicze, tak jak sam bóg!
Jak na razie nauce nie udało się zaprzeczyć ani jednemu słowu z Biblii, a tylko potwierdzić...
Kod:
Jak się dostawało odpust grzechów w średniowieczu? no jak? poprzez datek, a dziesięcina? moim zdaniem religia była w dawnych czasach sposobem na życie... kiedy wznoszono opactwa, kościoły i katedry, chłopi nie mieli najmniejszych praw, umierali z głodu...
Równi i równiejsi.. tak było i będzie..
Kod:
Jest wiele źródeł w których jest mowa o tym że był jezus ale nie ma żadnego w którym są opisane jego cuda i zmartwychwstanie, oczywiście mówię o rzetelnych źródłach obiektywnych starożytnych i średniowiecznych historyków i zaznacza że nie będę przytaczał i teraz bo nie mam na to czasy ale osoby zainteresowane na pewno poradzą sobie z wyszukaniem takowych informacji jezyk.gif
To skąd ta energia i charyzma w uczniach? Tak sie samo z niczego zrobiło?..
A jak sobie to tłumaczysz, że ludze wstają z wózków, wraca im wzrok?
Pytam nie pod kątem chrześcijaństwa. Ogólnie jak sobie to tłumaczysz..
Kod:
nasuwa mi się jeden wniosek do głowy, mianowicie
Nie ma o czym z toba dyskutowac...


Szalom+
 

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
Nie rozumiem o co ci chodzi? mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź...


A jeśli chodzi o to czy to jest moje zdanie oraz czy sam to napisałem i tym podobne pytania to odpowiedź brzmi tak, nie kopiuje czyjś wypowiedzi i nie rozumiem po co ta dygresja i temat kawałka mięsa...


"Jak na razie nauce nie udało się zaprzeczyć ani jednemu słowu z Biblii, a tylko potwierdzić..."

nie no człowieku nie dobijaj mnie xD biblia to wytwór naćpanych no po twojemu "natchnionych" ludzi i nie wiem gdzie nauka miła by potwierdzić słowa biblii?

co do ort, mam firefox'a i sam mi poprawia czasem dobrze czasem źle:p

nie no jak dobrze pamiętam rewolucja francuska zniosła władze cesarz a nie kościoła xD i nie nazwał bym jej ateistyczną...

co do trzeciej rzeszy można się spierać...

nie masz adresu, jaka szkoda xD jak dla mnie nie ma boga:D

a co do równości to nie wiem co to ma do rzeczy w stosunku do odpustu za kose...

cuda się zdarzają xD jasne a ja przeleciałem zębową wróżkę ale laska... lol nie ma na ziemi nie nadprzyrodzonego!

nie masz ochoty na dyskusje to po jaką cholerę piszesz??
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Nie no kolejny zapalony katolicki ignorant! A po co tworzy się kolejne tematy? chyba dlatego że wszystkie inne są na inny temat... xD
Nie wiem czemu nie pasuje ci to że hitler był katolikiem i według mnie była to jedna z przyczyn dlaczego mordował żydów...
Był takim samym katolikiem jak Ty. Nie?
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Tokhenie. Negatywny wydźwięk religii w świecie to tylko i wyłącznie dowód na ludzką degradację i niesposobność większości społeczeństwa do życia w pokoju i sprawiedliwości. Człowiek jest zbrukany, co jak widać, zaowocowało tym, że nawet religię, która jest dla niego światłem, zdołał obrócić w ciemność. Najwspanialszy pokój obrócilibyśmy w chaos, a najpiękniejszą ideę w nic nie znaczące słowa. Tyle. I nie możemy winić za to nikogo innego jak tylko siebie samych.
 

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
szczerze, nie obchodzi mnie hitler z tego co ja wiem był katolikiem.

człowiek z natury jest dobry, a religia to zwykła fikcja... przeczytaj pierwszy post tematu, bo nie chce mi is rozpisywać:p...
czekam na dowody że biblia mówi prawdę... oczywiście naukowe:p
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
szczerze, nie obchodzi mnie hitler z tego co ja wiem był katolikiem.

człowiek z natury jest dobry, a religia to zwykła fikcja... przeczytaj pierwszy post tematu, bo nie chce mi is rozpisywać:p...
czekam na dowody że biblia mówi prawdę... oczywiście naukowe:p
Żyjesz w swoim świecie, ze swoją wersja historii.
hitler z tego co ja wiem był katolikiem
,
jak dobrze pamiętam rewolucja francuska zniosła władze cesarz a nie kościoła xD i nie nazwał bym jej ateistyczną...
no przepraszam, tak sie nie da dyskutować. Twoje pojęcie na temat wojen religijnych i inkwizycji też niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Jak na razie z Twoich postów przebija jakaś nienawiść spowodowana Twoimi prywatnymi pretensjami do Boga. Stąd pewnie wypisujesz takie bzdury. Jeżeli na spokojnie rzucisz jakąś teze to będziemy się z Tobą spierać, może dojdziemy do pewnych wniosków. Natomiast z faktem, że nienawidzisz (i to ślepo) religii trudno dyskutować, a to jedyny wniosek z Twoich postów.

Co takiego ? Nie twórz absurdu bo i ja go stworze w obronie kolegi.
Może był takim katolikiem jak Ty Lobo2007 ? Przyznaj się :p
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Hitler urodził sie w katolickiej rodzinie, bo pochodził z Austrii. W młodości odrzucił całkowicie wiare i stał się ateistą, wrogiem kościoła. Więc porównanie do Tokheena jak najbardziej prawidłowe, uważam.
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
człowiek z natury jest dobry

Jeśli tak jest, oznacza to, że na nasze życie, czy świat ma wpływ siła inna niż siła samej natury, czyż nie ?
Świadczy o tym problem istnienia zła.
No, chyba, że człowiek się po prostu z czasem wynaturza.
Poprosiłbym, ażebyś mi to wyjaśnił.
Oczywiście naukowo.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.
 

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
Żyjesz w swoim świecie, ze swoją wersja historii.,no przepraszam, tak sie nie da dyskutować. Twoje pojęcie na temat wojen religijnych i inkwizycji też niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
Jak na razie z Twoich postów przebija jakaś nienawiść spowodowana Twoimi prywatnymi pretensjami do Boga. Stąd pewnie wypisujesz takie bzdury. Jeżeli na spokojnie rzucisz jakąś teze to będziemy się z Tobą spierać, może dojdziemy do pewnych wniosków. Natomiast z faktem, że nienawidzisz (i to ślepo) religii trudno dyskutować, a to jedyny wniosek z Twoich postów.


Nie rozumiem o co Ci chodzi. Hitler urodził sie w katolickiej rodzinie, bo pochodził z Austrii. W młodości odrzucił całkowicie wiare i stał się ateistą, wrogiem kościoła. Więc porównanie do Tokheena jak najbardziej prawidłowe, uważam.

nie wiem Wikipedia nie zawsze ma racje... z moich źródeł wynikało że był katolikiem... i nie gazował katolików ale żydów...
jeśli tak pilnie czytasz wikipedie to dlaczego nie poczytasz o rewolucji francuskiej... ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_francuska )
to że po obaleniu władzy napoleon troszkę prześladował religie nie zmienia faktu że ludzie zbuntowali się pod władzą tyrana cesarza,(a że napoleon odrzucił zwyczaj koronacji z tak zwanej woli boga i został cesarzem z woli ludu nie jest żadnym przewinieniem, był to wielki człowiek tylko miał za duże ambicje...) rewolucja francuska miała szczytne cele, może troszkę uszczupliła majętnych duchownych, ale to nie powód żeby zaraz równać to z krucjatami czy też z inkwizycją... jeśli jesteś taki mądry to czekam na twoją wypowiedź na temat inkwizycji i krucjat...


Jeśli tak jest, oznacza to, że na nasze życie, czy świat ma wpływ siła inna niż siła samej natury, czyż nie ?
Świadczy o tym problem istnienia zła.
No, chyba, że człowiek się po prostu z czasem wynaturza.
Poprosiłbym, ażebyś mi to wyjaśnił.
Oczywiście naukowo.
Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

google przyjacielem człowieka... nie wiem jak ty ale ja nie mam całego dnia na fora dyskusyjne :p
człowiek rodzi się neutralny i z natury jest dobry, moralność i kształt jego osobowości zależy od wychowania i środowiska w którym żyje... nie wiem co tu więcej wyjaśniać xD
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
człowiek rodzi się neutralny i z natury jest dobry, moralność i kształt jego osobowości zależy od wychowania i środowiska w którym żyje... nie wiem co tu więcej wyjaśniać xD

Hola, hola. Teraz toś się wymigał.
Rodzi się neutralny - owszem.
Z natury dobry - owszem.
Neutralność jest równoznaczna z podatnością na oba kierunki moralności.
Skąd więc wg. ciebie to zło na które jesteśmy podatni od samego urodzenia ?
Kto pierwszy je poznał i kto opowiedział o nim innym ?
Z googlami rozmawiać ochoty nie mam, więc pytam ciebie jako zadeklarowanego naukowca.
Dla mnie osobiście, fakt klasyfikacji natury ludzkiej jako dobrej wiąże się ze świadomością istnienia czynnika zewnętrznego odpowiedzialnego za zło.
Czym więc jest wg. ciebie ten... czynnik ?
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Ok. Ty jesteś niewierzący, ja też, bardzo to wszystko fajnie, ale.. trochę tolerancji. Nie chciałbyś, żeby jakiś katolik narzucał Ci swoją wiarę, więc sam też tego nie rób. Proste. ;)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
nie wiem Wikipedia nie zawsze ma racje... z moich źródeł wynikało że był katolikiem... i nie gazował katolików ale żydów...
jeśli tak pilnie czytasz wikipedie to dlaczego nie poczytasz o rewolucji francuskiej... ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_francuska )
to że po obaleniu władzy napoleon troszkę prześladował religie nie zmienia faktu że ludzie zbuntowali się pod władzą tyrana cesarza,(a że napoleon odrzucił zwyczaj koronacji z tak zwanej woli boga i został cesarzem z woli ludu nie jest żadnym przewinieniem, był to wielki człowiek tylko miał za duże ambicje...) rewolucja francuska miała szczytne cele, może troszkę uszczupliła majętnych duchownych, ale to nie powód żeby zaraz równać to z krucjatami czy też z inkwizycją... jeśli jesteś taki mądry to czekam na twoją wypowiedź na temat inkwizycji i krucjat...
Wiesz co Tokheen, nic z Ciebie nie będzie. Jesteś kompletnym, dyletantem a zarzucasz mi Wikipedie. Jeżeli chcesz forsowac swoje tezy o katolicyźmie Hitlera i neutralności rewolucji francuskiej, to zapraszam na dział historia, ale ostrzegam, że suchej nitki na Tobie tam pewnie nie zostawią.
Słyszałeś w ogóle coś o Wandei na przykład?
 

tokheen

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Iłowa
jak narzucam ateizm? może jakiś cytat?


nie słyszałem :p może dlatego że bardziej interesuje się naukami ścisłymi... no i od niedawna teologią...


ale to że jedna kraina czy tam kilka było po stronie króla to i tak nie porównywalne z całym państwem:D
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Wiesz, cała gadka pt. 'bóg nie istnieje, żyje w marzeniach słabych psychicznie ludzi' to też jednak trochę ich obraża, nie sądzisz? ;]
Poczułbyś się urażony, gdyby tak samo oni powiedzieli o tobie? Że to ty jesteś chory psychicznie i sobie tylko wszystko wyobrażasz?
 
Status
Zamknięty.
Do góry