Blonnik z ananasem

taka_nettka

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2007
Posty
225
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
ZzZ NibylandiI
Witam.

Kupilam sobie dzisiaj Blonnik z ananasem ~~~>http://www.doz.pl/leki/p269-Blonnik_z_ananasem i mam teraz glupie pytanie bo na moim opakowaniu po tabletkach napisane jest ze nalezy je przyjmowac 6-10 tabletek dziennie....czy to nie za duzo????? natomiast w encyklopedii lekow znalazlam ze 2-3 dziennie... czy kto juz przyjmowal te tabletki zeby ktos mogl mi doradzic ile tego brac ;/



z gory dziekuje za odpowiedzi:)
 

anula30

.....(^_^).....
Dołączył
13 Czerwiec 2007
Posty
1 774
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
~zach-pom~
ja to kiedys bralam i bralam tak 6-8 tabletek i duzo pilam tak jak tam pisze, nie wiem jak u innych ale mi to strasznie rozepchalo brzuch i zrezygnowalam z brania blonnika
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Ja raz wzięłam taki zwykły, Chitosan chyba, dla spróbowania. Jakieś 2-3 tabletki. Mi to tam nic nie dało :| Zresztą, wolę się nie bawić w takie specyfiki.
 

emotion67

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2011
Posty
11
Punkty reakcji
1
Miasto
Kraków
Dla mnie błonnik w tabletkach jest wybitnie nieodpowiedni, zupełnie się nie sprawdza. Dużo lepiej moim zdaniem jeść owoce i warzywa, płatki owsiane, otręby i jeśli już, to pić błonnik albo dodawać do jedzenia granulowany. Ja łączę to wszystko razem z błonnikiem Vitalio (w odpowiednich proporcjach) i jestem bardzo zadowolona.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
Dla mnie błonnik w tabletkach jest wybitnie nieodpowiedni, zupełnie się nie sprawdza. Dużo lepiej moim zdaniem jeść owoce i warzywa, płatki owsiane, otręby i jeśli już, to pić błonnik albo dodawać do jedzenia granulowany. Ja łączę to wszystko razem z błonnikiem Vitalio (w odpowiednich proporcjach) i jestem bardzo zadowolona.

ja także nie popieram tabletek!
niestety o warzywach i owocach często zapominam :mruga:
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
Dla mnie błonnik w tabletkach jest wybitnie nieodpowiedni, zupełnie się nie sprawdza. Dużo lepiej moim zdaniem jeść owoce i warzywa, płatki owsiane, otręby i jeśli już, to pić błonnik albo dodawać do jedzenia granulowany. Ja łączę to wszystko razem z błonnikiem Vitalio (w odpowiednich proporcjach) i jestem bardzo zadowolona.
Ale warzywa i owoce mają kalorie, a kobiety ciągle uważają, że są za grube :p
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
kalorie to ma wszystko, a kalorie są niezbędne do życia! :D
 

jordi krk

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
moim zdaniem, taki błonnik w tabletkach jest dobry, tym bardziej dla kogoś kto ma ubogą dietę w owoce i warzywa.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Ale z błonnikiem też nie należy przesadzać, żeby nie przyzwyczaić jelit, które później nie będą w stanie bez niego funkcjonować normalnie
 

empty_throne

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2010
Posty
60
Punkty reakcji
1
nie wiedzą w tym vitalio, że błonnik pomaga na zatwardzenie? :p
 

malinkaa20

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dla mnie błonnik w tabletkach jest wybitnie nieodpowiedni, zupełnie się nie sprawdza. Dużo lepiej moim zdaniem jeść owoce i warzywa, płatki owsiane, otręby i jeśli już, to pić błonnik albo dodawać do jedzenia granulowany. Ja łączę to wszystko razem z błonnikiem Vitalio (w odpowiednich proporcjach) i jestem bardzo zadowolona.
Teraz lato i czas na owoce :)
I można sie więcej ruszać na świeżym powietrzu.
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Witam.

Kupilam sobie dzisiaj Blonnik z ananasem ~~~>http://www.doz.pl/leki/p269-Blonnik_z_ananasem i mam teraz glupie pytanie bo na moim opakowaniu po tabletkach napisane jest ze nalezy je przyjmowac 6-10 tabletek dziennie....czy to nie za duzo????? natomiast w encyklopedii lekow znalazlam ze 2-3 dziennie... czy kto juz przyjmowal te tabletki zeby ktos mogl mi doradzic ile tego brac ;/



z gory dziekuje za odpowiedzi:)

Ten błonnik, bo chyba chodzi Ci o błonnik z ananasem biogarden - ja łykam 2-3 tabletki godzinę do dwóch przed jedzeniem. Popijam dużą ilością wody i jest w porządku, nie przekraczam 6 tabletek na dzień. Ale wszystko zależy tez ile chcesz schudnąć i w jakim czasie, mi ta ilość całkowicie wystarcza.
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Ja miałam taki http://dieta-cambridge.pl/idea/blonnik.html i wyraźnie było napisane ile można stosować najwięcej (w przypadku tego akurat nie więcej niż 2 łyżeczki od herbaty dziennie). Więc wszystko było wiadomo. Może kup sobie taki bo faktycznie tyle tabletek wygląda na sporą dawkę.
 
D

Dziubek_1

Guest
W sumie to chyba dobrze że producenci wymyślają takie rzeczy jak błonnik smakowy- bo taki naturalny to średnio smakuje i zniechęca do stosowania. Pamiętać tylko należy że smaki nie są naturalne a jedynie "identyczne z naturalnymi" czyli czysta chemia.
 
S

Styli_zbanowany

Guest
Ja stosuje błonnik ze względu na...zaparcia;/ bardzo pomaga, przy czym nie czuje głodu. Każda tabletkę popijam dużą ilością wody i nie podjadam miedzy posiłkami, szczególnie wieczorem. Na opakowaniu napisane jest żeby brać 6 do 10 na dzień. Po 2-3 przed każdym głównym posiłkiem, ale ja biorę po jednej przed jedzeniem i tez pomaga.
 

dudeczka

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
389
Punkty reakcji
0
Na pewno błonnik pomaga, ale nie ma co specjalnie przesadzać. Ja w każdym razie zajadam się Musli Błonnikowym z Truskawką albo z Kokosem. Pyszne.
 

Natasza1985

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
To zależy ile błonnika masz w jednej tabletce, później sprawdz sobie ile powinnaś błonnika spożywać dziennie, później odejmij ilośc błonnika który spożywasz z jedzeniem a dopiero potem uzupełnij to tabletkami :) Pozdrawiam :)
 
Do góry