Malowanie pokoju

reggaenerator

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Heaven ;)
Jak w temacie. Poszukuje pomysłu na pomalowanie pokoju w stylu Reggae. Chciałbym aby zawierały się tam 3 Rasta kolory.
Pokój dosyć duży mam.

Sam wymyśliłem żeby wyglądało to mniej więcej tak:
207b83cb9cfc7c6amed.jpg


Czekam na propozycje :lol:
 
P

Pałka

Guest
Hmmmm, mnie tam się podoba Twój pomysł :p

Chociaż trochę ciężko może być z wykonaniem.
 

reggaenerator

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Heaven ;)
Interesuje mnie żeby te kolory były ułożone w takie ,,fale" :D
Dodatkowo podam wymiary pokoju:

Dłuższy bok: 625 cm
Krótszy bok: 355 cm
Wysokość: 254 cm

Zastanawiam się czy jeszcze sufit pomalować :D Jak narazie łatam ubytki w pokoju po ciężkich przeżyciach :D Jutro zabieram się za malowanie.
Czekam na propozycje. Ważne tylko żeby było w stylu Rasta BB)
 

Stuq

Mr. Complicated
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
1 491
Punkty reakcji
3
25169016ug0.jpg


Te barwy też są mi bliskie. Jednak gdybym ja stanął przed taką decyzją to rozwiązałym to inaczej.
Albo pomalował w sposób, że każda ściana ma inny kolor - jedna - zielony, druga - pomarańczowy, trzecia - ciemnoczerowny, albo zrobiłbym tak, że 3 ściany mają jednolity kolor (do wyboru - czerowny/zielony/pomarańczowy), a czwarta ściana trójkolorowa.

Możnaby zrobić tak, że wszystkie cztery ściany malujesz w jeden kolor - np. ciemnoczerowny, rozplanowując miejsce w pokoju zostawiasz jedną ścianę "pustą" i kupujesz wielką flagę Etiopii. Albo Jamajską i Etiopską i wieszasz obok siebie.

Weź pod uwagę fakt, że po pomalowaniu pokoju wstawisz meble (tak sądze) i ściany się zakryją, a wystające cząstki pasków nie bedą komponować się najwspanialej... Weź też pod uwagę światło słoneczne, lampy itd. Po za tym zastanów się czy te paski nie będą cię rozpraszać w zwyczajnym przebywaniu w pokoju.
 

reggaenerator

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Heaven ;)
Ok rozpoczełem malowanie. Biorąc pod uwage wszystkie wskazówki jednak pozostaje przy swoim projekcie :D

Aktualnie 27-08-2008
Skończyłem odnawianie sufitu. Zostawiłem go białego :p
Rozpoczynam malowanie ścian. :D
Zrobię 2 dłuższe ściany według projektu ^^^ :D Jedną od okna na zielono całą a przy wejściu Podzieliłem ścianę na 3 trójkąty :D Zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Jak skończę wstawię film przed malowaniem i po. :D
 

Faelivrin Etinivi

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
133
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Dolina Rozpusty
Niestety YT się buntuje, więc nie wiem jaki jest efekt końcowy, ale ja postawiłabym na ozdoby. Ostatnio znajomej malowalam na ścianie wielkiego tribalowego lwa. Judy robił wrażenie, obok flaga Etiopi, na innych ścianach Bob w antyramach, elegancko, różne rozmiary. Efekt naprawdę dobry...
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
kolory, ktore umieściłeś na forum, w modelu... są ok... wyraźne, mocne... a wyszły w rzeczywistości troszkę jak dla mnie za pastelowo. Ale pomysł mi się podoba, choć ja zrobiłabym to inaczej ;)
 

niecodzienna

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wąbrzeźno
Oglądałam filmik. Projekt wygląda na ścianach całkiem nieźle.
Moja przyjaciółka ostatnio sobie malowała pokój w kolory rasta, ma taką fikuśną tęczę po dwóch ścianach i suficie, genialne! ;)
 
Do góry