Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Najpiekniejsze miejsca na Podlasiu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 maladi06

maladi06

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 20 August 2008 - 18:55

Wiatroluza:)
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#2 mtllc

mtllc

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 21 August 2008 - 09:56

Puszcza Knyszyńska - trochę niedoceniana, zmienne typy krajobrazu od bagien do pagórków ponad 200m.n.p.m. No i oczywiście wsie w jej wschodniej części. Prawie wyludnione. Zabudowania kryte słomą, studnie z żurawiem, małe cerkiewki.
Osowiec - twierdza na najwęższym odcinku bagien biebrzańskich. Znajdą coś dla siebie miłośnicy militariów i dzikiej przyrody.
Puszcza Białowieska - tego chyba nie muszę polecać.
  • 0

#3 martusiek

martusiek

Zosia

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1259 postów

Napisano 22 August 2008 - 14:44

Dokładnie, Puszcza Białowieska ;) A tak to szczerze mówiąc nie zwiedzałam, ale planuję się wybrać kiedyś za parę lat hehe :D
  • 0

#4 Kotori0212

Kotori0212

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 94 postów

Napisano 26 August 2008 - 19:05

Kalinowo:D około 30km od Łomży;d
heh moja miejscowość:D
nie no.. hm.. najpiekniejsze..
trudno wybrać wszystko jest śliczne;)

Użytkownik Kotori0212 edytował ten post 26 August 2008 - 19:07

• 0

#5 polly

polly

Stały bywalec

• Zbanowany
  • PipPipPip
  • 812 postów

Napisano 27 August 2008 - 10:08

jak dla mnie to bezsprzecznie Białowieża i Puszcza Białowieska. niby sama Białowieża to mała wiocha ale jak dla mnie ma swój nieodparty urok :]

no i oczywiście jeszcze moja miejscowość :D

Użytkownik polly edytował ten post 27 August 2008 - 10:08

• 0

#6 Severusa

Severusa

Krwiożercza macica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3054 postów

Napisano 27 August 2008 - 18:09

Puszcza to tylko drzewa i krzewy. Suwalszczyzna moi mili. Turtul, Cisowa góra, piękne widoki nawet podczas jazdy samochodem po okolicznych wioskach. Stańczyki, Smolniki. Zapraszam.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 polly

polly

Stały bywalec

• Zbanowany
  • PipPipPip
  • 812 postów

Napisano 27 August 2008 - 18:19

nie dla każdego to tylko drzewa i krzewy <_<
  • 0

#8 Severusa

Severusa

Krwiożercza macica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3054 postów

Napisano 27 August 2008 - 18:27

Tak, oczywiście. Drzewa i krzewy są sliczne. Ale IMO z czasem robią się monotonne.
  • 0

#9 maladi06

maladi06

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 28 August 2008 - 13:37

suwalszczyzna jest boska;] i puszcza jest boska;] patrze w to zielone i wiem, ze jestem u siebie.. zycie nabiera sensu! kilka drzew i od razu czlowiek szczesliwszy. mimo, ze suwalki to taka wioocha, w bialym sledzikuja i wszedzie panuje nietolerancja i bezczeszczyzm spoleczny..

dobrze jest byc u siebie. a nie jakies owce.. owce, pagorki, owce, pagorki, owce, pagorki, krowa:/
  • 0

#10 Severusa

Severusa

Krwiożercza macica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3054 postów

Napisano 28 August 2008 - 13:42

maladi - z ciekawości zapytam, z której części Suwałk jesteś? Może mieszamy koło siebie ;p
  • 0

#11 polly

polly

Stały bywalec

• Zbanowany
  • PipPipPip
  • 812 postów

Napisano 28 August 2008 - 17:31

a możecie mi wyjaśnić co znaczy "śledzikować" ?? :mruga:
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Severusa

Severusa

Krwiożercza macica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3054 postów

Napisano 28 August 2008 - 17:52

.

Google nie bolą.
  • 0

#13 polly

polly

Stały bywalec

• Zbanowany
  • PipPipPip
  • 812 postów

Napisano 28 August 2008 - 23:25

pierdo.lenie. tylko tyle można powiedzieć na temat tego co tu wkleiłaś. ja mieszkam w okolicach Białegostoku i jakoś nie spotkałam się z ludźmi którzy by tak mówili.
  • 0

#14 Severusa

Severusa

Krwiożercza macica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3054 postów

Napisano 29 August 2008 - 17:40

Pytasz - uzyskujesz odpowiedź. A że nie jest ona taka jakiej bys oczekiwała to twój problem.
  • 0

#15 maladi06

maladi06

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 29 August 2008 - 18:43

tak wlasciwie, to spod suwalk:) okuniowiec
  • 0

#16 mtllc

mtllc

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 01 September 2008 - 09:16

W Białymstoku coraz ciężej spotkać się ze "śledzikowaniem". Co prawda akcent jest kresowy, ale te charakterystyczne zmiękczanie zanika. Młodzi mogą więc nie wiedzieć o co chodzi.
Dla przypomnienia polecam wycieczkę w okolice Ełku. Przeżyłem szok, że tam prawdziwe "śledzikowanie" ma się naprawdę dobrze.
  • 0

#17 Uciekinierka

Uciekinierka

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 September 2008 - 07:08

Dzikie 15 km od Białego k. Choroszczy. Klimat wsi. Rzeka, las stare domy (w jednym z nich spędzam wakacje ^^) i najlepsze. Mały stawik otoczony ze wszystkich stron piaskiem i dzrzewo w jednym rogu zejścia do stawiku. Widok stamtąd niesamowity i ten klimacik... jeśli ktoś ma ochote znaleźć jest to niedaleko Żółtek.
  • 0

#18 Irmina

Irmina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 27 September 2008 - 15:43

W Białymstoku coraz ciężej spotkać się ze "śledzikowaniem". Co prawda akcent jest kresowy, ale te charakterystyczne zmiękczanie zanika. Młodzi mogą więc nie wiedzieć o co chodzi.
Dla przypomnienia polecam wycieczkę w okolice Ełku. Przeżyłem szok, że tam prawdziwe "śledzikowanie" ma się naprawdę dobrze.

Pytam sie dlaczego by i nie śledzikować-mieszkamy w takim a nie innym regionie Polski,to jest nasza spuścizna tak jak w innych rejonach Polski występują inne dialekty kulturowe i nikt sie tym nie przejmuje a wręcz sie szczyci,Nie musimy przeciągać zgłosek-a i wstydzić sie też nie mamy czego.podlasianka.
  • 0

#19 mtllc

mtllc

Wyjadacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów

Napisano 02 October 2008 - 13:22

Pytam sie dlaczego by i nie śledzikować-mieszkamy w takim a nie innym regionie Polski,to jest nasza spuścizna tak jak w innych rejonach Polski występują inne dialekty kulturowe i nikt sie tym nie przejmuje a wręcz sie szczyci,Nie musimy przeciągać zgłosek-a i wstydzić sie też nie mamy czego.podlasianka.

Oczywiście ze w śledzikowaniu nie ma nic złego. Mnie po akcencie poznają że pochodzę z Podlasia i jestem z tego wręcz dumny. Jednak śledzikowanie to nie tylko akcent, ale też charakterystyczne formy gramatyczne. Niestety coraz rzadziej spotykane.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 Irmina

Irmina

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 169 postów

Napisano 02 October 2008 - 13:32

Oczywiście ze w śledzikowaniu nie ma nic złego. Mnie po akcencie poznają że pochodzę z Podlasia i jestem z tego wręcz dumny. Jednak śledzikowanie to nie tylko akcent, ale też charakterystyczne formy gramatyczne. Niestety coraz rzadziej spotykane.

W miastach owszem może już śledzikowanie zostało wyparte przez w miarę poprawną polszczyznę, ale na wsiach jest spotykane .Mnie się to bardzo podoba,choć tak jak powiedziałeś powoli zanika.Ale my "śledziki"i tak jesteśmy górą.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0